id: jdnx8k

IV KWESTA NA RZECZ RATOWANIA NISZCZEJĄCYCH NAGROBKÓW NA CMENTARZU PARAFIALNYM W CZĘSTOBOROWICACH

IV KWESTA NA RZECZ RATOWANIA NISZCZEJĄCYCH NAGROBKÓW NA CMENTARZU PARAFIALNYM W CZĘSTOBOROWICACH

Nasi użytkownicy założyli 982 028 zrzutek i zebrali 1 004 564 250 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Stowarzyszenie Wspierania Aktywności Lokalnej w Gminie Rybczewice razem ze Szkolnym Kołem Wolontariatu działającym przy Szkole Podstawowej w Rybczewicach oraz z roku na rok liczniejszym gronem wolontariuszy od 2018 r. organizuje kwestę na rzecz odnowy zabytkowych nagrobków na Cmentarzu Parafialnym w Częstoborowicach.  

W tym roku tak jak w poprzednim, ze względu na wyjątkową sytuację spowodowaną epidemią koronawirusa i ryzyko, jakie niesie ze organizowanie kwesty, zbiórka zostaje przeniesiona do Internetu. 

Zgromadzone środki przeznaczone będą na odnowienie niszczejących nagrobków, które posiadają szczególną wartość historyczną i kulturową dla lokalnej społeczności oraz reprezentują walory architektoniczne i krajobrazowe. 


Dzięki środkom zebranym w poprzednich latach, w tym roku dobiegły końca prace nad gruntownym odrestaurowaniem najstarszego obiektu znajdującego się na cmentarzu, tj. pochodzącego z I poł. XIX w. okazałego nagrobka pułkownika Antoniego Załęskiego. 

https://www.czestoborowice.org/katalog-zabytkowych-nagrobk%C3%B3w/antoni-za%C5%82%C4%99ski-pu%C5%82kownik-7-pu%C5%82ku-u%C5%82an%C3%B3w-ksi%C4%99stwa-warszawskiego-dziedzic-rybczewic

s93795885949e868.jpeg

Uzyskane środki finansowe pozwolą na przeprowadzenie kolejnych prac renowacyjnych najstarszych nagrobków na zabytkowym cmentarzu w Częstoborowicach. 


Ze szczegółowymi informacjami nt. nekropolii oraz katalogiem zabytkowych nagrobków można zapoznać się pod następującymi adresami:  

https://www.czestoborowice.org/katalog-zabytkowych-nagrobk%C3%B3w 

https://www.czestoborowice.org/charakterystyka 


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 6

MP
M. Pietraszek
100 zł
MK
Monika Król
50 zł
 
Dane ukryte
40 zł
 
Dane ukryte
30 zł
KM
M. Karpacz
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!