id: je2hmk

Szlachetna Paczka Rotaract Bydgoszcz

Szlachetna Paczka Rotaract Bydgoszcz

Nasi użytkownicy założyli 937 646 zrzutek i zebrali 929 281 411 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

KOCHANI! Dziękuję za tak wspaniały odzew. Pani Teresa już dostała swoją paczkę, ale zrzutkę pozostawiam otwartą, a za pieniądze, które nadal wpłacacie, kupię prezenty dzieciom z pobliskiego domu dziecka lub domu samotnej matki - muszę się z nimi skontaktować i sprawdzić, gdzie jest taka potrzeba <3Będziemy wdzięczni za każdą złotówkę dołożoną w celu pomocy kupienia wszystkiego, co jest potrzebne Pani Teresie.


Historia Rodziny

Jeszcze nie tak dawno nic nie wskazywało na to, że życie pani Teresy diametralnie się zmieni. Kilka miesięcy temu jej ukochany wnuk celem obrabowania babci próbował ją zabić. Kobiecie cudem udało się uciec na zewnątrz i wezwać pomoc. Obecnie kobieta ma założoną niebieską kartę, a wnuk przebywa w zakładzie karnym. Kilka lat temu również umarła mama pani Teresy, która była strażakiem. Kobieta bardzo kochała swoją matkę i obie się wzajemnie wspierały. Dla pani Teresy była ona inspiracją i wzorem do naśladowania, to dzięki niej w dzieciństwie udało im się wyjść z biedy. Kobieta obecnie ma skręconą kostkę, przez co nawet najdrobniejsze zakupy sprawiają jej ból, dlatego musi prosić o pomoc sąsiadów w codziennych obowiązkach. Choruje również na nadciśnienie. Posiada 3- miesięczną zaległość za czynsz, a także nie stać jej na zakup podstawowych lekarstw. Pani Teresa utrzymuje się ze skromnej emerytury w kwocie 980 zł, a także niewielkiej zapomogi na zakup posiłków. Całkowity przychód samotnej pani to 1090 zł, po odliczeniu wszystkich wydatków (580 zł) kobiecie pozostaje na życie 510zł. Trzy kluczowe potrzeby Rodziny 

1. Kołdra i poduszka

Obecna pościel jest już mocno zużyta, a pani Teresy nie stać na zakup nowej pościeli. Dodatkowo idzie zima, a taki wydatek przy dużych rachunkach jest dużym obciążeniem.

2. Odzież

Kobieta od wielu lat nosi te same, znoszone ubrania. Obecnie nie stać jej na zakup.

3. Żywność

Jest to jedna z najważniejszych i najbardziej kluczowych potrzeb w życiu codziennym pani Teresy. Zakup żywności pozwoli na odciążenie budżetu domowego.


Pozostałe potrzeby Rodziny

  • Żywność trwała
  • Środki czystości
  • Odzież (XXL)
  • obuwie (37)
  • Poduszka 70x80, kołdra 140x200, ręczniki 70x140
  • Kołdra
  • Pościel (poszwy, prześcieradło)
  • Ręczniki
  • kuchenka/piekarnik


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 156

MM
Marta M
5 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
UJ
Urszula Jucha
15 zł
MP
Małgorzata Paradowska
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
WR
Wiktoria Rzepkowska
5 zł
 
Dane ukryte
10 zł
GK
Gosia Kurek
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków