id: jem6bc

Na pomnik św. Jana Pawła II dla Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Węźniów Politycznych PRL

Na pomnik św. Jana Pawła II dla Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Węźniów Politycznych PRL

Nasi użytkownicy założyli 1 187 530 zrzutek i zebrali 1 249 019 870 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy na rzeźbę przedstawiającą św. Jana Pawła II, która została wykonana ze specjalistycznego gipsu rzeźbiarskiego przez artystę plastyka kpt. Armii Krajowej Jerzego Nowickiego.


Rzeźba po zbiórce zostanie przekazana do Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL mieszczącego się przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie.


Zrzutka ma pomóc i ułatwić artyście godziwe życie na zasłużonym odpoczynku po wielu latach pracy i służby Ojczyźnie.

Jest to ostatnia rzeźba z pracowni kpt. Armii Krajowej Jerzego Nowickiego, warszawskiego rzeźbiarza i malarza, urodzonego w Ciechanowcu  i związanego całym sercem z Podlasiem z racji na młode lata życia poświęcone konspiracji w 6 Wileńskiej Brygadzie Armii Krajowej u Władysława Łukasiuka ps.” Młot”. 

Pracownia jest likwidowana ze względu na pogarszający się stan zdrowia 88 letniego artysty.


W przeszłości kpt. Jerzy Nowicki sam dużo pomagał ludziom, szczególnie na Kresach. W latach ’90 ubiegłego wieku na własną rękę i własnym sumptem organizował i dostarczał paczki żywnościowe na Litwę i Białoruś. Dary przekazywał Polakom zamieszkującym Kresy.


W ostatnich latach dzieła sztuki m.in. rzeźby rotmistrza Witolda Pileckiego, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego czy generała Bora- Komorowskiego, kpt. Jerzy Nowicki przekazywał różnym instytucjom, nie oczekując nic w zamian. 

Przekazanie rzeźby św. Jana Pawła II do Muzeum Żołnierzy Wyklętych wykonanej przez jednego z nich, zbiega się z obchodami 100 rocznicy urodzin naszego Wielkiego Polaka.


Zwracamy się z prośbą o pomoc do wszystkich Patriotów i ludzi, którzy chcą wyrazić swoją wdzięczność tym, którzy narażali i oddawali swoje życie za wolną i niepodległą Polskę.


Z pozdrowieniami,

Zosia Klepacka z przyjaciółmi.

o885c70d90a7dcd8.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 175

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków