id: jez96c

Order Jana III Sobieskiego

Order Jana III Sobieskiego

1 702 zł 
z 50 000 zł
3%
zakończona 17.08.2020r
19 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Restytucja dwóch najstarszych polskich Orderów - Orderu Jana III Sobieskiego oraz Orderu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Celem zrzutki jest restytucja dwóch najstarszych polskich Orderów - Orderu Jana III Sobieskiego oraz Orderu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Szanowni Państwo,

nazywam się Tomasz Jaskóła i jestem Fundatorem oraz Prezesem Fundacji Order Jana III Sobieskiego. Misją Fundacji jest stworzenie międzynarodowej organizacji zrzeszającej osoby o wybitnych cechach, takich jak prawość, uczciwość, nieskazitelna moralność. Będziemy łączyć wielkich intelektualistów, filantropów, mecenasów kultury i sztuki, powszechnie uznanych i zasłużonych dla swej ojczyzny, ludzkości, a także wszystkich, którzy swą życiową postawą udowodnili, że zasługują na zaszczyt znalezienia się w elitarnym gronie wybitnych postaci odznaczonych jednym z dwóch pierwszych polskich orderów.

Fundacja Order Jana III Sobieskiego została powołana do życia aktem notarialnym 8 lutego 2019 roku. Do Krajowego Rejestru Sądowego została wpisana 15 kwietnia 2019 r. Głównymi celami Fundacji są: budowa elitarnej szkoły średniej w Polsce, która będzie przygotowywała do międzynarodowej matury, budowa światowej organizacji Orderu Jana III Sobieskiego wśród Polaków, Polonii i osób mających korzenie polskie oraz cudzoziemców wprost nawiązujących do wzorców historycznych, promowanie wiedzy na temat Polski, jej historii, osiągnięć wśród wszelkich osób i przy pomocy wszelkich środków dozwolonych prawem tj. prowadzenie polityki historycznej wspierającej osiągnięcia Polski i Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Jana III Sobieskiego i jego dziedzictwa, kształtowanie i upowszechnianie patriotycznych postaw, zgodnie z polską tradycją narodową, ochrona miejsc związanych z dziedzictwem polskim, z historią Polski i osób z nią powiązanych w Polsce i na świecie, edukacja patriotyczna, pomoc charytatywna dla Polaków w kraju i za granicą, integracja światowej Polonii, działanie o charakterze samopomocowym wobec członków Orderu, wspieranie budowy pomnika upamiętniającego Jana III Sobieskiego na Wzgórzu Kahlenberg.

Jako Fundator jestem właścicielem prawnym znaków Orderu Jana III Sobieskiego oraz Orderu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w postaci Zakonów Rycerskich. Są to dwa najstarsze polskie Ordery, które nigdy nie zostały przywrócone do życia. Moją misją jest restytucja obu Orderów, w zamiarze realizacji wszystkich założonych przez Fundację celów.

Najważniejszym celem Fundacji jest budowa elitarnej szkoły średniej w Polsce, która będzie przygotowywała do międzynarodowej matury. Uczniowie szkoły będą wychowywani oraz edukowani zgodnie z polskimi wartościami, z przywiązaniem do polskiej historii oraz tradycji rycerskiej. Mam nadzieję, że absolwenci naszej szkoły będą stanowić przyszłą polską elitę. Obecnie Fundacja jest po etapie projektowania płaszczy oraz wydruku 3D obu Orderów. Jesteśmy przed uszyciem płaszczy oraz odlewem orderów, co niestety wiąże się z kosztami przekraczającymi naszą obecną sytuację finansową.

Żeby móc zrealizować kolejny etap naszego projektu potrzebujemy wsparcia finansowego na poziomie 50 000 zł. Ta kwota pomoże nam odlać Ordery i uszyć płaszcze, które będą służyć jako wzór do prezentacji Fundacji na całym świecie i do dalszej zbiórki funduszy. Będzie to następny krok, który pomoże nam rozwijać naszą Fundację, a co za tym idzie wybudować elitarną szkołę średnią, która będzie wpierana przez członków Orderu Jana III Sobieskiego. Projekt jest skierowany do Polaków oraz Polonii mieszkającej na całym świecie. Fundacja Order Jana III Sobieskiego ma zrzeszać Polaków, którym bliskie są wartości polskie, patriotyczne i rycerskie. Zostań rycerzem Orderu Jana III Sobieskiego i wesprzyj nasz projekt.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 19

TP
Tomasz Petelicki
300 zł
PR
Paweł Rzosiński
261 zł
TP
Tomasz Petelicki
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
LU
Lukasz Urbanski
178 zł
RT
Romuald Tyrman
100 zł
KP
Kazimierz Płotkowski
100 zł
MK
Marek Kujawa
100 zł
GL
GRZEGORZ LAMPA
55 zł
TP
Tomasz Petelicki
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

800 558 zrzutek

i zebrali

620 892 999 zł

A ty na co dziś zbierasz?