Order Jana III Sobieskiego koniec za 303 dni ID: jez96c

Order Jana III Sobieskiego

Zebrano 1 165 zł
z kwoty 50 000 zł

2 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

4
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Restytucja dwóch najstarszych polskich Orderów - Orderu Jana III Sobieskiego oraz Orderu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)


Celem zrzutki jest restytucja dwóch najstarszych polskich Orderów - Orderu Jana III Sobieskiego oraz Orderu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi PannySzanowni Państwo,

nazywam się Tomasz Jaskóła i jestem Fundatorem oraz Prezesem Fundacji Order Jana III Sobieskiego. Misją Fundacji jest stworzenie międzynarodowej organizacji zrzeszającej osoby o wybitnych cechach, takich jak prawość, uczciwość, nieskazitelna moralność. Będziemy łączyć wielkich intelektualistów, filantropów, mecenasów kultury i sztuki, powszechnie uznanych i zasłużonych dla swej ojczyzny, ludzkości, a także wszystkich, którzy swą życiową postawą udowodnili, że zasługują na zaszczyt znalezienia się w elitarnym gronie wybitnych postaci odznaczonych jednym z dwóch pierwszych polskich orderów.


Fundacja Order Jana III Sobieskiego została powołana do życia aktem notarialnym 8 lutego 2019 roku. Do Krajowego Rejestru Sądowego została wpisana 15 kwietnia 2019 r. Głównymi celami Fundacji są: budowa elitarnej szkoły średniej w Polsce, która będzie przygotowywała do międzynarodowej matury, budowa światowej organizacji Orderu Jana III Sobieskiego wśród Polaków, Polonii i osób mających korzenie polskie oraz cudzoziemców wprost nawiązujących do wzorców historycznych, promowanie wiedzy na temat Polski, jej historii, osiągnięć wśród wszelkich osób i przy pomocy wszelkich środków dozwolonych prawem tj. prowadzenie polityki historycznej wspierającej osiągnięcia Polski i Polaków, ze szczególnym uwzględnieniem postaci Jana III Sobieskiego i jego dziedzictwa, kształtowanie i upowszechnianie patriotycznych postaw, zgodnie z polską tradycją narodową, ochrona miejsc związanych z dziedzictwem polskim, z historią Polski i osób z nią powiązanych w Polsce i na świecie, edukacja patriotyczna, pomoc charytatywna dla Polaków w kraju i za granicą, integracja światowej Polonii, działanie o charakterze samopomocowym wobec członków Orderu, wspieranie budowy pomnika upamiętniającego Jana III Sobieskiego na Wzgórzu Kahlenberg.


Jako Fundator jestem właścicielem prawnym znaków Orderu Jana III Sobieskiego oraz Orderu Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w postaci Zakonów Rycerskich. Są to dwa najstarsze polskie Ordery, które nigdy nie zostały przywrócone do życia. Moją misją jest restytucja obu Orderów, w zamiarze realizacji wszystkich założonych przez Fundację celów.


Najważniejszym celem Fundacji jest budowa elitarnej szkoły średniej w Polsce, która będzie przygotowywała do międzynarodowej matury. Uczniowie szkoły będą wychowywani oraz edukowani zgodnie z polskimi wartościami, z przywiązaniem do polskiej historii oraz tradycji rycerskiej. Mam nadzieję, że absolwenci naszej szkoły będą stanowić przyszłą polską elitę. Obecnie Fundacja jest po etapie projektowania płaszczy oraz wydruku 3D obu Orderów. Jesteśmy przed uszyciem płaszczy oraz odlewem orderów, co niestety wiąże się z kosztami przekraczającymi naszą obecną sytuację finansową.


Żeby móc zrealizować kolejny etap naszego projektu potrzebujemy wsparcia finansowego na poziomie 50 000 zł. Ta kwota pomoże nam odlać Ordery i uszyć płaszcze, które będą służyć jako wzór do prezentacji Fundacji na całym świecie i do dalszej zbiórki funduszy. Będzie to następny krok, który pomoże nam rozwijać naszą Fundację, a co za tym idzie wybudować elitarną szkołę średnią, która będzie wpierana przez członków Orderu Jana III Sobieskiego. Projekt jest skierowany do Polaków oraz Polonii mieszkającej na całym świecie. Fundacja Order Jana III Sobieskiego ma zrzeszać Polaków, którym bliskie są wartości polskie, patriotyczne i rycerskie. Zostań rycerzem Orderu Jana III Sobieskiego i wesprzyj nasz projekt.


Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Powodzenia! :)

KP
100 zł

Kazimierz Płotkowski

Z wyrazami szacunku.

MK
100 zł

Marek Kujawa

Kibicuję i wspieram przedsięwzięcie!

LU
178 zł

Lukasz Urbanski

Wiwat Krol, Wiwat Narod, Wiwat Wszystkie Stany!

Użytkownik anonimowy
200 zł

Użytkownik anonimowy

Właśnie czytam o tych orderach. Ciekawy pomysł. Macie 200 zł i będę obserwował dalej.

M
261 zł
mnichhkk1
Dane ukryte
200 zł
Dane ukryte
LU
178 zł
Lukasz Urbanski
RT
100 zł
Romuald Tyrman
KP
100 zł
Kazimierz Płotkowski
MK
100 zł
Marek Kujawa
G
55 zł
GRZEGORZ LAMPA
TP
50 zł
Tomasz Petelicki
WP
30 zł
Weronika Przebierała
J
25 zł
Justyna Sioła
SL
5 zł
Sebastian Liwoch
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

372 922 zrzutki

Pomóż zebrać 50 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

4
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.