id: jf3x8t

Akcja charytatywna Polidomki - materiały na domki dla kotów wolnożyjących.

Akcja charytatywna Polidomki - materiały na domki dla kotów wolnożyjących.

7 212 zł 
z 25 000 zł
28%
zakończona 19.12.2021r
192 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zbliża się zima, a wraz z nią wzrasta niebezpieczeństwo dla kotów.


Problem bezdomności wśród zwierząt dotyka szczególnie kotów. Studenci są świadomi zagrożeń dla wolnożyjących zwierząt i w związku ze nadchodzącymi mrozami zwrócili uwagę na ich cierpienie. W ten sposób z inicjatywy Samorządu Studenckiego Wydziału Podstawowych Problemów Techniki narodził się pomysł akcji Polidomki, którego założeniem jest budowa domków dla kotów wolnożyjących dokarmianych przez osoby prywatne. W akcji poza pomysłodawcą (W11) biorą udział wydziały: W2, W5, W6, W7, W8, W9, W13, a także Dolnośląska Straż ds. Ochrony Zwierząt.


Akcja w liczbach:

8: samorządy studenckie tylu wydziałów Politechniki Wrocławskiej zadeklarowały udział w przedsięwzięciu.

50: tyle osób prywatnych zgłosiło zapotrzebowanie na domki dla wolnożyjących kotów i zweryfikowało swoje zgłoszenia.

200: tyle kotów wymaga naszej pomocy.


W gronie wolontariuszy będziemy konstruować zimowe schronienia ze sklejki ocieplane styropianem, a w środku wyłożone słomą lub polarem - te materiały nie będą naciągać wody i zamarzać, dzięki czemu koty nie będą zagrożone drastycznym obniżeniem temperatury ciała. Zbudowane domki będą transportowane na miejsce przez naszych wolontariuszy. Zarówno czas, jak i fundusze studentów są ograniczone, dlatego liczymy na Twoje wsparcie. Zakup niezbędnych materiałów wymaga zebrania pieniędzy. 


W przypadku zebrania kwoty wyższej niż deklarowana potrzeba lub jeśli pozostaną nam fundusze po zakupie materiałów, wydamy zebrane pieniądze na dodatkowe dary dla fundacji działających na rzecz zwierząt. Nasze działania zostaną udokumentowane, a sprawozdanie opublikujemy dla pełnej przejrzystości akcji. 


Akcja obejmuje również zbiórkę darów na rzecz dwóch fundacji: Przygarnij Kota oraz Pręgowane i Skrzydlate, jednak zbiórka dotyczy zakupu materiałów na konstrukcję budek. 


W przypadku chęci wsparcia materialnego lub pomocy w ramach wolontariatu, prosimy o obserwowanie wydarzenia na Facebooku: https://fb.me/e/2XOE2sKJO


Zdjęcia kotów: p. Anna, karmicielka kotów, jedna z osób zgłaszających zapotrzebowanie na domki.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 192

 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
5 zł
TK
Tomasz Kryszałowicz
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

851 804 zrzutki

i zebrali

736 620 635 zł

A ty na co dziś zbierasz?