Kęcki Ogród Społeczny KOS – robimy to razem!
Kęcki Ogród Społeczny KOS – robimy to razem!
Opis zrzutki
W Kętach tworzymy ogród społeczny KOS.
To miejsce wspólnego ogrodnictwa, spotkań i działań warsztatowych dla mieszkańców.
Ogród powstaje dzięki zaangażowaniu społeczności oraz wsparciu z programu Moc Małych Społeczności i dofinansowaniu z Rady Dzielnicy Stare Miasto.
Dzięki temu udało się zrobić pierwszy krok i rozpocząć tworzenie ogrodu.
Kupiliśmy już ogrodzenie, namiot, dwa stoły warsztatowe, domek, narzędzia ogrodnicze oraz nasiona na pierwsze zasiewy.
Teraz potrzebujemy jeszcze NIEZBĘDNEGO wsparcia, aby ruszyć z pierwszym sezonem prac.
Brakuje nam 5000 zł, które pozwolą przygotować teren i stworzyć podstawową infrastrukturę potrzebną do działania ogrodu.
Na co przeznaczymy środki.
Zebrane pieniądze przeznaczymy na:
- przygotowanie ziemi i orkę terenu – ok. 500 zł
- toaletę ogrodową dla osób pracujących w ogrodzie – ok. 1000 zł
- materiały budowlane (m.in. beton) potrzebne do montażu ogrodzenia – ok. 1000 zł
- Nasz największy koszt to montaż ogrodzenia ok. 3000 zł
- nasiona na trawnik i łąkę kwietną
- inne niezbędne materiały potrzebne do otwarcia ogrodu.
To elementy konieczne, aby ogród mógł bezpiecznie i wygodnie funkcjonować od pierwszego sezonu.
Dlaczego to ważne.
Ogród społeczny to miejsce, w którym mieszkańcy mogą:
- wspólnie uprawiać rośliny
- organizować warsztaty na świeżym powietrzu
- budować lokalną społeczność
Chcemy, aby był to otwarty i przyjazny kawałek zieleni w mieście, tworzony oddolnie przez mieszkańców.
Jak możesz pomóc?
Każda wpłata – nawet niewielka – przybliża nas do uruchomienia ogrodu.
Jeśli nie możesz wpłacić, bardzo pomoże również udostępnienie zbiórki dalej.
Dziękujemy za każde wsparcie i za to, że pomagasz nam stworzyć to miejsce.
Co już zrobiliśmy?
Przygotowaliśmy ziemię! Z zarośniętej działki mamy gotowe do uprawy grządki.
Kończymy toaletę, żeby było komfortowo.
Wypletliśmy z wikliny szałas do części dla dzieci i plotek oddzielający część warsztatową ogrodu od miejsca upraw.
PS. Dla najbardziej zasłużonych darczyńców przygotowaliśmy kilka prezentów: ogrodowa pocztówka akwarelowa od Ewy, kilka sadzonek roślin, które można też uprawiać na balkonie oraz leśny spacer nad Sołą z edukatorką z Fundacji Leśne Przebudzenie.
Dziękujemy, że jesteście z nami!
Do zobaczenia w ogrodzie.
Wspieram - wartościowa inicjatywa, która integruje ludzi i pomaga budować społeczność opartą na wspólnych wartościach. Powodzenia dla Kęckiego Ogrodu Społecznego! 🌱
Wspaniała imicjatywa!!!
Kiedy robisz kupę w nielegalnej toalecie kompostowej i czujesz się jak ekologiczny przestępca ratujący planetę - zero wyrzutów sumienia tylko duma. Powodzenia :)
Dziękuję za Wasze działanie!