id: jgj67v

Na leczenie Marty terapią TREG

Na leczenie Marty terapią TREG

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
308 445 zł
z 350 000
88%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 978 809 zrzutek i zebrali 998 790 227 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

“Co byś chciała dostać od Mikołaja?” Spytałam swoją 9-letnią córkę. “Zdrowie!” odpowiedziała bez namysłu.


Marta to silna, pogodna dziewczynka której w czerwcu ubiegłego roku zdiagnozowano cukrzycę typu 1. Stopniowo jej układ odpornościowy zaczął niszczyć komórki trzustki produkujące insulinę.Teraz przyjmuje ją każdego dnia w formie zastrzyków. Od czasu diagnozy nasze życie diametralnie się zmieniło . Każdego dnia stosujemy się do zaleceń lekarskich, by nie dopuścić do wystąpienia, hipoglikemii, hiperglikemii, kwasicy ketonowej które stanowią bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia Marty.


W tym roku życzenie świąteczne Marty ma szansę na spełnienie. Okazało się że moja córka kwalifikuje się do leczenia nowatorską terapią TERG.


Autorami innowacyjnej terapii TREG są najwyższej klasy specjaliści z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Katedry i Zakładu Immunologii Medycznej, Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii oraz Cancer Immunology Group w International Centre for Cancer Vaccine Science.


Polega ona na pobraniu od chorego własnych komórek (limfocytów T regulatorowych), namnożeniu ich w laboratorium oraz ponownym podaniu choremu. Zwiększenie liczby komórek Tregs w organizmie chorych daje im szansę na częściowe zachowanie funkcji trzustki. Uratowanie tego co jeszcze nie zostało zniszczone w wyniku choroby.


Efekty tej terapii pozwolą Marcie na uniknięcie groźnych powikłań poprzez zatrzymanie rozwoju choroby. To ogromna szansa dla niej a jej leczenie i dane zebrane podczas terapii przyczyniają się do rozwoju całego projektu leczenia metodą TREG.


Niestety ta nowatorska terapia nie jest refundowana przez NFZ. Jej całkowity koszt to 350 000 zł. Dlatego prosimy Cię o pomoc i szansę na lepszą przyszłość dla mojego dziecka.


Dziękuję że tu jesteś.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1557

PI
Paulina
100 zł
DI
Dziadek
JS
Joanna Szczepanek
30 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AZ
Jola, Marian i Kuba Bagińscy
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
ukryta
AK
Hurtownia Motoryzacyjna GORDON
1 400 zł
 
Dane ukryte
30 zł
SS
Sołectwo Sorkwity
1 330 zł
Zobacz więcej

Komentarze 113

 
2500 znaków