id: jhzehm

Lions Charity Run 2021 Berlin – Poznań – Kaliningrad 717 km Biegniemy dla dzieci!

Lions Charity Run 2021 Berlin – Poznań – Kaliningrad 717 km Biegniemy dla dzieci!

3 771 zł 
z 100 000
3%
zakończona 28.02.2022r
19 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

WE RUN WE SERVE!

Berlin – Poznań – Kaliningrad

717 km

18-22.09.2021


PL&D&RU Д&Пл&Ру

Immer Nachbarn, Jetzt Freunde

Zawsze sąsiedzi, Teraz przyjaciele

Всегда Соседи, Теперь Друзья


717 km tyle dzieli Berlin od Kaliningradu i taką właśnie trasę mają do pokonania członkowie Lions Clubs biegacze z Niemiec Polski i Rosji. W tym roku pobiegniemy pod dwoma hasłami "Zawsze sąsiedzi, Teraz przyjaciele" i "Biegniemy aby pomóc dzieciom chodzić".

Pierwsze hasło dotyczy już tradycyjnego budowania przyjaźni między narodami które przyświeca naszej idei od 2013 roku.

Drugie hasło wskazuje cele naszej tegorocznej zbiórki, zbieramy na wsparcie:

- Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. Wiktora Degi w Poznaniu, Polska

- Centrum Charytatywne "I believe in a miracle" w Kaliningradzie, Rosja

- Szpital dziecięcy w Al Hoceima, Maroko


Rok temu biegacze przebiegli 675 kilometrów, z Gdańska do Berlina, w 75. rocznicę ponownego odzyskania wolności. Celem biegu było podkreślenie wagi dobrosąsiedzkich relacji polsko- niemieckich oraz zbiórka pieniędzy, w połowie na wyposażenie Domu dla Dzieci Autystycznych w Poznaniu, a także kontynuacja poprzedniej zbiórki na rozbudowę szkoły w Kibeho w Rwandzie. Bieg, który wystartował 1 września w Gdańsku o godz. 8.00 spod Poczty Gdańskiej, biegacze ukończyli 6 września w Berlinie. Sygnał do startu, po raz trzeci w 8. letniej historii biegów FCR, dał Prezydent Lech Wałęsa.

W 2019 roku w 30. rocznicę upadku systemu komunistycznego w Europie, Obrad Okrągłego Stołu i pierwszych częściowo wolnych wyborów do parlamentu, biegaczy także wystartował z Gdańska prez. L. Wałęsa. 1 039. kilometrowa trasa prowadziła przez Polskę, Austrię, Słowację, Węgry, Chorwację, Słowenię i Włochy do Mediolanu. Tam odbywała się światowa konwencja największej na świecie organizacji humanitarnej Lions Clubs. Cześć zebranych pieniędzy została przekazana na wyposażenie Szkoły dla Dzieci Niewidomych w Krakowie, a druga część na rozbudowę szkoły w Rwandzie, 25 lat po morderstwach plemiennych.


Dwa lata wcześniej, w 100. rocznicę zakończenia I Wojny Światowej, biegacze pokonali 1 000 km w poprzek Europy, z Poznania przez Pragę i Norymbergę do Strasburga. Patronem był Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani.

FCR odbywał się także w USA, Japonii, na Litwie, Łotwie, w Niemczech i oczywiście Polsce. Razem ponad 5 000 km. „Zawsze staramy się znaleźć jakiś symboliczny kontekst” mówi dr Mariusz Szeib – organizator biegu. „Na przykład w 2014, w 25-lecie upadku komunizmu, połączyliśmy symbolicznie Gdańsk tam, gdzie powstała Solidarność, z Berlinem, gdzie upadł berliński mur. W tym roku, w związku z okrągłą rocznicą zakończenia II Wojny Światowej, trasa jest podobna- łączy Gdańsk, gdzie wojna się rozpoczęła z Berlinem gdzie się zakończyła”.


Biegacze jako członkowie Lions Clubs, podczas każdego biegu zbierają środki na pomoc dla dzieci. Do tej pory zebrali ponad 670 tys. zł na pomoc dla dzieci na Ukrainie, Łotwie, w Nepalu, Niemczech, Syrii, Libanie i w Polsce. Kończy się budowa hostelu dla dzieci w Lokhim w Nepalu za FCR 2016, a w Bejrucie niesie pomoc ambulans zakupiony za fundusze zebrane przez FCR 2018.

Pomóc można przez wpłatę na poniższe konto, na wykup symbolicznych kilometrów, dołączenie do biegu w dowolnym miejscu na trasie lub zakup koszulki biegowej. Organizatorzy deklarują, że każda zebrana złotówka trafi, bez żadnych potrąceń, do potrzebujących. Wszystkie koszty biegu pokrywają sami uczestnicy, bądź pokryte zostaną dzięki życzliwości sponsorów m.in. firmy Toyota Bońkowscy, która wypożyczy samochód na potrzeby biegu, oraz firma Adidas, która przekazała sprzęt sportowy dla biegaczy. Część kosztów ponosi także Lions Clubs Okręg 121 Polska.


Więcej informacji www.freedomcharityrun.org


STOWARZYSZENIE LIONS CLUB POZNAŃ ROTUNDA

ul. SENATORSKA 12

60-326 POZNAŃ

lionsclubpoznanrotunda.org

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 19

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

895 137 zrzutek

i zebrali

840 057 778 zł

A ty na co dziś zbierasz?