id: jjxpvn

Przyłbice dla szpitala i służb powiatu lęborskiego i okolic - zakończona - dostarczyliśmy ponad 500!

Przyłbice dla szpitala i służb powiatu lęborskiego i okolic - zakończona - dostarczyliśmy ponad 500!

Nasi użytkownicy założyli 1 016 539 zrzutek i zebrali 1 065 041 929 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Hej!


Zwracamy się z prośbą o pomoc w kupnie materiałów potrzebnych do tworzenia przyłbic ochronnych dla naszych medyków i członków innych służb. Wierzymy, że w naszym powiecie znajdują się mieszkańcy, którzy zechcą chronić bohaterów, którzy na co dzień dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo. 


Przyłbica jest drukowana przez nas na podstawie modelu Prusa RC3 - ma on rekomendację Czeskiego Ministerstwa Zdrowia. Mają one zabezpieczyć lekarzy, pielęgniarki czy ratowników przed bezpośrednim kontaktem z drobnoustrojami, np. wirusami. Podróżują one na ofiarę w kropelce wody, wydzieliny zakażonego, dlatego głównym środkiem ochrony są wszelkiego rodzaju maski i przyłbice.

W miarę możliwości chcemy również zaopatrzyć inne służby, jak policję czy Ochotniczą Straż Pożarną, ponieważ oni także pomagając nam, zostają narażeni na kontakt z osobą zarażoną koronawirusem.


Zapotrzebowanie zgłosiły:

 • Szpital w Lęborku - każda ilość;
 • OSP w Lęborku;
 • OSP w Łebie;
 • OSP w Nowej Wsi Lęborskiej;
 • OSP w Łebieniu;
 • OSP w Łebuni;
 • OSP w Cewicach;
 • Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lęborku;
 • Komenda Powiatowa Policji w Lęborku;
 • Burmistrz Miasta Łeby;


Potrzebne jest ponad 100 przyłbic dla jednostek, nie licząc szpitala! Szpital potrzebuje każdej ilości!


Pomimo, że zebraliśmy początkowo zakładaną ilość, każde parę złotych zostanie wykorzystane! Chcemy dotrzeć do wszystkich, którzy potrzebują wsparcia!


Zebrane pieniądze ze zrzutki przeznaczymy na:

 • materiał PETG - podstawa każdej przyłbicy;
 • folię PET o grubości 0,5mm - używaną jako szybki przyłbic;
 • gumka z dziurkami - umożliwia dopasowanie rozmiaru przyłbicy do każdej głowy;
 • woreczki strunowe - do pakowania gotowych przyłbic;
 • rękawiczki jednorazowe - dla osób pakujących zestawy;
 • koszty paliwa na dojazd do Gdańska - tam zaprzyjaźniona firma wycina szybki bezpłatnie - AKTUALIZACJA: 03.04.2020 - szybki będą wysyłane paczkomatem, co obniży koszty :);
 • ze względu na duże zainteresowanie oraz tego, że drukarki chodzą 24h/dobę (głowica każdej jest nagrzana do 240 stopni), a mamy ich 6, będziemy musieli pokryć część kosztów prądu - mieszkamy u rodziców :);
 • części do bieżącej naprawy drukarek;


Umożliwi nam to wytworzenie około 270 przyłbic dla naszej społeczności (zmiana -> patrz: aktualizacja 03.04.2020). Koszt każdej przyłbicy to zaledwie kilka złotych, więc każda złotówka się liczy :) Wpłacając nawet jednocyfrową kwotę masz pewność, że będzie to konkretna pomoc dla przynajmniej jednej osoby. Będziemy na bieżąco aktualizować opis zrzutki, pokazując efekty naszych działań. Jeżeli będzie taka konieczność, małą część środków wykorzystamy na naprawę drukarek i kupno pojedynczych części, jeśli takowe się zepsują. Jesteśmy tylko studentami, nasze samodzielne działania są ograniczone przez brak środków. Dlatego zgłaszamy się do Was ;)


Życzymy dużo zdrowia! 

Inga Wasilewska, Jakub Rezmer, Michał Fic

Kontakt:

[email protected]

505213561


******************************************************************

Aktualizacja: 01.04.2020


Dziękujemy bardzo za każdą wpłatę! Dzięki Wam mogliśmy ruszyć z zamówieniami!

Zamówiliśmy:

 • 8 rolek filamentu PETG;
 • 200 woreczków strunowych 30x40cm;
 • 60m gumki z dziurkami;


Dziękujemy również Zakładowi Szklarskiemu "Tęcza" za przekazanie nam bezpłatnie szybek do drukarek.


******************************************************************

Aktualizacja: 02.04.2020


Jesteście wielcy! Z nowości:

 • na dniach dostaniemy 50 pierwszych szybek;
 • zamówiona została rolka folii, do produkcji następnych;


Oczywiście drukujemy cały czas i nie zwalniamy. Dodamy więcej zdjęć jak dostaniemy szybki i poskładamy przyłbice w całość.


Dostaliśmy informację od OSP o zapotrzebowaniu na adapter drukowany 3D, który umożliwia podłączenie do maski używanej przy APB w straży pożarnej filtra wielorazowego P3. Ogranicza się w ten sposób ilość zużywanych maseczek FFP3 (są ich braki, potrzebne są w szpitalach) oraz maska wtedy bardziej chroni oczy. Będziemy drukować prototyp tego adaptera, ale najpierw chcemy zaopatrzyć wszystkich w przyłbice w podstawowym stopniu. Prototyp zostanie wykorzystany przez jednostkę OSP do testów, jeżeli się sprawdzi - zapewne wydrukujemy ich więcej.


Dziękujemy firmie i-kropka (polecamy!) za bezpłatne cięcie folii, nie tylko nam, ale na całe województwo pomorskie. Robicie świetną robotę!


******************************************************************

Aktualizacja: 03.04.2020


MAMY TO! W życiu nie spodziewalibyśmy się, że cel zbiórki zostanie tak szybko zrealizowany! Dziękujemy wszystkim razem i każdemu z osobna. Dziękujemy także za każde udostępnienie i lajka. Wszystkie te działania zebrały się na nasz wspólny sukces! Obiecujemy, że pieniądze zostaną dobrze wykorzystane i będą mieli Państwo możliwość zobaczenia za jakiś czas mieszkańców w naszych przyłbicach w mieście (prosimy jednak nie wychodzić z domu bez potrzeby, #zostańwdomu :D). Online oczywiście również będzie to możliwe - w opisie zrzutki będziemy na bieżąco aktualizować nasze działania. Liczymy także, że poprzez sieć udostępnień na Facebooku, będą mieli Państwo okazje trafić na najświeższe informacje podczas przeglądania strony.


Co się zdarzyło od wczoraj?

 • otrzymaliśmy paczkę z 8kg filamentu, zamówiliśmy następne;
 • nowy filament już działa w drukarkach;
 • zgłosił się do nas Wojtek z Lęborka ze swoją drukarką, będzie naszym wsparciem, dzięki któremu służby dostaną szybciej swoje przyłbice (dzięki Wojtek!);
 • zamiast 50 szybek, dostaniemy 100 - liczymy na dostawę w poniedziałek, dzięki czemu pierwsze przyłbice zostaną przekazane już we wtorek;
 • przyszła guma z dziurkami, już pocięta - mamy jej na 140 sztuk :)
 • dzięki Waszemu wsparciu będzie potrzebne jej dużo więcej, więc zamówiliśmy cały stan magazynowy jednego sklepu internetowego ;) Nie jest to całkowita ilość, jaka będzie nam potrzebna, ale trzeba brać co jest. Nie chcemy też z lenistwa kupować gumy w cenie 4zł za metr na Allegro, więc kombinujemy :D
 • nowe zdjęcia z produkcji będziemy wstawiać w formie kolażu, zajmie mniej miejsca;


Mamy również przyjemność zawiadomić, że ilość możliwych do wydrukowania przyłbic zwiększy się całkiem sporo, a dzięki komu, to już niedługo ujawnimy :)


******************************************************************

Aktualizacja: 05.04.2020

Jesteśmy wdzięczni, że tyle osób w nas uwierzyło. Postaramy się wywiązać z zadań na 110% :)


Jutro dostaniemy szybki, dużo pracy przed nami. Będziemy je montować, zakładać gumy, pakować w woreczki strunowe, ciąć i wkładać karteczki z instrukcją. Chcemy też przyłbice na miarę naszych możliwości odkazić - ostrożności nigdy za wiele. Dzisiaj mieliśmy odpoczywać i zbierać siły na najbliższe dni, ale cóż... Nie wyszło :D Po szlifowaniu kantów i nitek pozostałych po druku 3D na podstawach przyłbic, uznaliśmy, że... umyjemy je w wannie :) Drobinek i pyłu po papierze ściernym było zbyt dużo, by to tak zostawić. Po kąpieli przyłbice wylądowały na ręcznik, na którym do jutra będą schnąć.


Tak naprawdę to mamy 2 rodzaje przyłbic. Są "cywilne", w zdecydowanej mniejszości, lżejsze, mniejsze, z szybką z folii do bindowania. Folię taką zafundowała nam Szkoła Podstawowa w Łebie, za co serdecznie dziękujemy! Przyłbice tego typu będą bardziej użyteczne dla osób o mniej dynamicznej pracy, tak jak praca biurowa. Pierwsze gotowe z tej serii powędrują do Burmistrza Miasta Łeby.


Przyłbice "bojowe", czyli nasza główna praca, są widoczne na zdjęciu głównym zbiórki. Te plastikowe elementy, które są w zdjęciach w opisie, to też one. Czas ich wytworzenia jest znacznie dłuższy i bardziej skomplikowany niż "cywilnych". Zamieszkają w szpitalach i w jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych już niedługo. Mam nadzieję, że na dniach uda mi się zrobić zdjęcie porównujące oba typy przyłbic.


Prawie bym zapomniała - na zdjęciu poniżej widać już ponad 100 sztuk "bojowych"! To wszystko dzięki Wam!


Każde kilka złotych to jedna przyłbica lub adapter więcej, co sumarycznie zwiększa bezpieczeństwo służb i nas wszystkich!


******************************************************************

Aktualizacja: 08.04.2020

Co to były za szalone dni! Dzięki Wam, Drodzy Mieszkańcy, możliwe stało się choć trochę wyrównać (i tak nierówną) walkę z wirusem. Wirus nie gra fair-play. Musimy się spiąć i dostarczyć potrzebnego sprzętu służbom. Pierwsze przyłbice rozdane - 70 sztuk poszło do szpitala. Udało się też zaopatrzyć policję, dwa OSP oraz wspomóc urzędników w Łebie (tutaj dostarczyliśmy wcześniej wspomniane przyłbice cywilne).


Bardzo się cieszymy, że to, nad czym pracowaliśmy, w końcu zostanie wykorzystane!


Proszę pamiętać jednak, że to nie koniec. Na dniach dostaniemy kolejne kilogramy filamentu, kolejne setki worków, kolejne szybki z folii PET. Jest tego tak dużo, że aż trzeba było zaangażować naszych domowników w pomoc ;) Nie jest łatwo ogarnąć tak wielkie ilości. Spodziewamy się rozdania kolejnych przyłbic już za parę dni. Następny cel - szpital, Państwowa Straż Pożarna, kolejne OSP.


Dzięki Wojtkowi, który został naszym specem od adapterów, w najbliższych dniach przekażemy adapter dla OSP do testów. Mamy nadzieję, że wszytko będzie w porządku i będziemy mogli drukować dużo większą ilość.


Chcielibyśmy szczególnie podziękować:

 • Fundacji Lęborskie Hospicjum Stacjonarne - za wsparcie zbiórki i dobre słowo;
 • przychodni weterynaryjnej ArsVet w Lęborku - za wielkie serce nie tylko dla zwierząt, ale i dla ludzi;
 • firmie Waytech z Pszczółek za bezpłatne wycinanie folii;
 • firmie Eurocast za przekazanie darmowej folii;
 • Wójtowi Gminy Wicko - za wsparcie nas wieloma kilogramami filamentu;
 • Panu Zbigniewowi Junikowi - za relacje fotograficzne ze spotkań i podtrzymywanie na duchu;


Dzięki tym osobom nasz powiat może czuć się choć odrobinkę bezpieczniej. Jeszcze raz z całego serca dziękujemy.


Niedługo dodamy zdjęcia - na ten moment zapraszamy na profil Pana Junika na Facebooku, gdzie pierwsze fotografie już się pojawiły. Nowe wieści pojawią się za parę dni, gdy będziemy przekazywać kolejne przyłbice.


******************************************************************

Aktualizacja: 18.04.2020

Łącznie rozdaliśmy już około 250 przyłbic. Prawie 200 dostarczyliśmy do szpitala :) Swoje przyłbice otrzymały także OSP Lębork, Nowa Wieś, Łeba, Państwowa Straż Pożarna, Policja. Przetworzyliśmy kilogramy plastiku. Jesteśmy bardzo wdzięczni, za szansę i zaufanie, jakie od Państwa otrzymaliśmy.


Oczywiście to nie koniec! Drukujemy dalej! Przynajmniej jeszcze raz tyle! Niedługo wracamy z nowymi wiadomościami.


Bądźcie zdrowi i bezpieczni.

Inga******** KONIEC ********

Drodzy Państwo, możemy się pochwalić dostarczeniem ponad 500 przyłbic! Ogromna ilość przyłbic, prądu, setki godzin pracy nad drukarkami i nad dalszą obróbką przyłbic. Na początku planowaliśmy skromne 200, ale dzięki Waszemu wsparciu udało nam się zrobić dużo więcej! Przyłbice tego typu na pewnej platformie transakcyjnej na "A" były sprzedawane za ponad 30zł za sztukę. Można więc wysnuć wniosek, że dostarczyliśmy przyłbic o wartości detalicznej kilkunastu tysięcy złotych!


To wszystko Wasza zasługa - my byliśmy jedynie wykonawcami. Dziękujemy z całego serca za wsparcie naszych działań. Wiemy, że przyłbice zostaną dobrze wykorzystane.


Pozdrawiamy,

Inga, Kuba, Michał i Wojtek :)

s9a568274d0b45dc.jpegdbe6b7e644874b17.jpegi421a08bd11e52e9.jpeg

y9472324ed57097d.jpeg

mcafb7137bf178de.jpeg

pe2f91575f6831eb.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 66

CI
Czesława i Zdzisław Chylak
200 zł
ZZ
Radek Z.
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MP
Maja Pawlicka
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
RK
Renata Klassa
100 zł
JS
Jarosław Suda
100 zł
MJ
Krystyna Jesień
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków