id: jk9t4s

Operetkowy BUSik

Operetkowy BUSik

Nasi użytkownicy założyli 915 480 zrzutek i zebrali 880 958 457 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomóż nam zebrać fundusze na zakup 9-osobowego samochodu, abyśmy mogli docierać z OPERETKĄ w każdy zakątek Polski i realizować liczne projekty społeczno-kulturalne! Jesteśmy najaktywniejszą organizacją pozarządową w Polsce, która dociera do osób wykluczonych z dostępu do wydarzeń muzycznych z powodów materialnych, zdrowotnych lub mieszkających w najmniejszych miejscowościach!


Pandemia koronawirusa sparaliżowała możliwość koncertowania i grania spektakli w całej Polsce, tym samym wykluczając z dostępu do kultury osoby starsze oraz dzieci mieszkające w placówkach opiekuńczych i wychowawczych. Przyzwyczailiśmy się już do licznych wydarzeń online, ale pamiętajmy, że nie każdy ma możliwość oglądania na swoim komputerze czy smartfonie. To zupełnie inna forma korzystania z dóbr kultury do której trudno nam się przyzwyczaić. Dlatego Stowarzyszenie Operetka Wrocławska znalazło sposób na bezpieczne, alternatywne i oryginalne dotarcie z projektami społeczno-kulturalnymi w dobie epidemii - czyli KONCERTY na WYNOS!

pbac4b315ffa4d9a.jpeg

Tylko w 2021 roku Stowarzyszenie Operetka Wrocławska przygotowało ogólnopolską trasę koncertową, która odbyła się w 56 polskich miejscowościach i 9 województwach. Plasuje to organizację, jako jedną z najaktywniejszych w Polsce. Zrealizowaliśmy 34 zadania publiczne dostarczając sztukę operetkową dla kilkudziesięciu tysięcy odbiorców. W ramach projektów kulturalnych, odbywały się koncerty plenerowe: "Operetka na WYNOS!, "Lata 20., lata 30. na WYNOS!", „Operetka dla Dzieci na WYNOS!”, liczne festiwale operetkowe, wydarzenia specjalne i edukacyjne. Łącznie przygotowaliśmy i wykonaliśmy 92 wydarzenia! Wszystkie odbywają się zawsze nieodpłatnie dla wszystkich zainteresowanych odbiorców, a często osób wykluczonych z dostępu do dóbr kultury.

wb6f57ed29ca7a08.jpeg

Stowarzyszenie Operetka Wrocławska jest pomysłodawcą i realizatorem unikalnego w skali kraju projektu pn. „Koncerty na WYNOS!”. Wydarzenie to w dobie pandemii cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów i stanowi bezpieczną możliwość oglądania i słuchania koncertów ze swoich okien i balkonów, czy też na dużych przestrzeniach otwartych. Dotychczas wydarzenia w ramach teatru objazdowego odbyły się na podwórkach, rynkach, skwerkach i placach m. in. w: Słupsku, Darłowie, Jarosławcu, Wrocławiu, Brzegu Dolnym, Pile, Opolu, Legionowie, Brześciu Kujawskim, Żorach, Oświęcimiu, Raciborzu, Ciechocinku, Środzie Wielkopolskiej, Wałbrzychu, Żninie, oraz na terenie powiatów kamiennogórskiego, piaseczyńskiego, wrocławskiego, krakowskiego, kępińskiego, żnińskiego, złotowskiego i ostrołęckiego. W ramach intensyfikacji działań odbyły się pilotażowe edycje festiwali muzyki operetkowej w Żninie (dwie edycje), Radlinie, Oświęcimiu, Darłowie oraz na Podlasiu.

se001aee89be8f83.jpeg

Do realizacji wyznaczonych długoletnich celów regulaminowych Stowarzyszenia Operetka Wrocławska, niezbędnym staje się zakup 9-osobowego samochodu osobowego. Pozwoli on na niczym nie skrępowane docieranie z ofertą kulturalną do społeczności całego kraju oraz przyczyni się do oszczędniejszego wydatkowania środków finansowych pochodzących z dotacji publicznych.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 4 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
DZIĘKUJEMY!!!

Każde wsparcie jest na WAGĘ ZŁOTA! Jesteśmy Państwu wdzięczni za absolutnie każdą wpłatę <3

od 50 zł
Zakończona
Zestaw operetkowych gadżetów dla Dzieci z płytą CD

Wybierając tę formę wsparcia prześlemy na Wasz adres pocztowy zestaw naszych operetkowych gadżetów wraz z płytą CD na której znalazły się największe polskie prz...

od 150 zł
Zakończona
Twoja nazwa/logo w formie naklejki na naszym busiku

Stań się rozpoznawalnym Fundatorem naszego Operetkowego BUSika! Twoje imię, hasło, nazwa, logo - co tylko zapragniesz znajdzie się na specjalnie przygotowanej n...

od 500 zł
Zakończona
KONCERT na WYNOS!

Największe przeboje węgierskich i wiedeńskich operetek, które znamy i kochamy, czy może polskie szlagiery z lat 20. i 30.?Teraz nasz KONCERT na WYNOS! może przy...

od 6000 zł
Zakończona

Wpłaty 1

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków