id: jkd5gn

Dostosowanie samochodu na potrzeby przewozu psów ratowniczych

Dostosowanie samochodu na potrzeby przewozu psów ratowniczych

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
2 000 zł z 20 000 zł
10%
zakończona 06.01.2021r
35 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Co roku w Polsce kilkanaście tysięcy ludzi uznawanych jest za zaginione. Najczęściej są to dzieci i osoby starsze, które bez pomocy nie będą w stanie wrócić do domu.

 

Jesteśmy Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego. Zajmujemy się w ramach wolontariatu poszukiwaniem osób zaginionych z wykorzystaniem certyfikowanych psów ratowniczych, na których szkolenie poświęcamy swój wolny czas, aby z pasji do ratownictwa móc pomagać potrzebującym.

ha4fa78e1a6eb525.jpeg 

Nasza praca to nie tylko psy – stale rozwijamy nasze umiejętności w zakresie pierwszej pomocy, nawigacji, wyposażenia i najnowszych technik poszukiwawczych aby w terenie w czasie poszukiwań nasza skuteczność była jak największa, dając osobie zaginionej maksymalne szanse na powrót do domu.

 

Tylko w ostatnim roku nasza grupa była dysponowana do poszukiwań 38 razy, przeszukaliśmy w czasie tych akcji 1559 ha co jest równe powierzchni podwarszawskiego Konstancina.

 

Uratowaliśmy życie 4 osobom.

 

ye59ed40db65bf10.jpeg 

Pomóżcie nam usprawnić nasze działania.

W ramach darowizny otrzymaliśmy 2 samochody, które musimy przystosować na potrzeby akcji ratowniczych, przede wszystkim do tego, aby bezpiecznie przewozić nasze psy, które są niezastąpione w czasie akcji poszukiwawczych, na to właśnie przeznaczymy zebrane fundusze. 

Zostańcie honorowymi członkami naszego ratowniczego zespołu! 

Pomóżcie nam działać, aby każdy zaginiony mógł bezpiecznie wrócić do domu.

 

Czy wiesz, że:

 

1. Jeden pies ratowniczy w czasie poszukiwań może zastąpić nawet 100 osób? (serio ;) )

 

2. Jeden zespół z psem składa się z przewodnika, nawigatora i oczywiście psa! Wspólny transport w dostosowanym samochodzie zapewnia oszczędność czasu i bezpieczeństwo wszystkich ratowników (i ludzkich i psich).

 

3. W Polsce jest tylko 106 certyfikowanych psów ratowniczych, na 314 powiatów. Nierzadko wezwania otrzymujemy z odległości ponad 100km, a na miejsce musimy dojechać swoimi prywatnymi samochodami.

 

4. Czas ma ogromne znaczenie, im szybciej zaczniemy działania, tym mniejsza szansa, szczególnie nocą, że osoba zaginiona wychłodzi się lub oddali z terenu wyznaczonego do poszukiwań. Samochód uprzywilejowany umożliwi nam skrócenie czasu dojazdu i szybsze wyjście w teren.

 

5. Samochód nie tylko pozwala nam dojechać bezpiecznie na wezwanie, ale także staje się sercem całej akcji. To tutaj zakładany jest sztab, gdzie powstaje strategia przeszukania. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu wyznaczane są tereny oraz zespoły do poszukiwań, a  także utrzymywana jest łączność w trakcie akcji.

 

6. Pracujemy o każdej porze roku, w każdym terenie, o każdej porze dnia, najczęściej nocą, co często oznacza, że po zejściu z terenu my jak i nasze psy jesteśmy zmęczeni, przemarznięci, przemoczeni, samochód jest miejscem, który zapewnia nam bezpieczeństwo, ciepło i odpoczynek przed ponownym wyjściem w teren.

 

Pomóżcie nam szybciej działać, od tego zależy ludzkie życie.Wpłacający 35

R
Ryba
300 zł
ŻM
ŻWIREK MUCHOMOREK
200 zł
J
Joy
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Z
ZuLu
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
KO
Katarzyna Ogonek
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

646 338 zrzutek

i zebrali

402 393 218 zł

A ty na co dziś zbierasz?