id: jm2eyp

Tragedia na plaży w Świnoujściu, gorąca frytura poparzyła 30% jego ciała. 13-latek walczy o życie!

Tragedia na plaży w Świnoujściu, gorąca frytura poparzyła 30% jego ciała. 13-latek walczy o życie!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
206 549 zł
z 200 000
103%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 036 193 zrzutki i zebrali 1 104 676 524 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Moi drodzy, 

  Niestety, przy tak rozległych ranach niezbędna jest ingerencja chirurgiczna - możliwe wycięcie martwicy, niezbędne będą przeszczepy skóry. 


  Obecnie modlimy się o to, by u Kubusia nie doszło do choroby oparzeniowej (SIRS). Jest to choroba która obejmuje nie tylko skórę, ale również inne narządy, np. serce czy płuca, wtedy w organizmie pojawia się reakcja zapalna. Kuba dzisiaj oddycha samodzielnie, lecz niezwykle ważne będą kolejne dni, kiedy lekarze będą ściągać opatrunki by sprawdzić aktualny stan ran oparzeniach.


  Obecna kwota pozwoli nam, aby po powrocie do domu móc zagwarantować Kubie niezwykle ważne opatrunki silikonowe, które zmniejszą wielkość blizn i poprawią ich koloryt, dodatkowe leki. Do tego chłopca czekają wielokrotne konsultacje lekarskie, terapie i rehabilitacje. Niestety proces gojenia trwa bardzo długo, a jesteśmy dopiero na początku tej drogi, a kwota pomimo, że jest ogromna, wciąż jest niewystarczająca. Już dziś wiemy, że Kubuś będzie musiał mieć zapewnioną specjalistyczną, a tym samym bardzo kosztowną rehabilitację. Kubuś będzie musiał odwiedzać regularnie szpitale, ośrodki rehabilitacyjne, jeździć na liczne konsultacje i niestety operacje.


  Z zapartym tchem czekamy na każdą informację od lekarzy o stanie zdrowia Kuby, najprawdopodobniej w dniu jutrzejszym lekarze będą ściągać opatrunki i szacować rozległość i głębokość oparzeń, jednak z każdym dniem skala uszkodzeń jego młodego ciała może się zmienić.


  Jesteśmy dobrej myśli i wierzymy, że dzięki wsparciu nas wszystkich będziemy w stanie ulżyć w cierpieniu 13-letniego dziecka, którego spotkała tak ogromna tragedia i zapewnić mu wszelkie dostępne metody leczenia.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

To był zwykły poniedziałkowy dzień podczas wakacyjnej przerwy od szkoły. Kubuś tego dnia miał pojechać z rodzicami do Szczecina do kina i na zakupy do sklepu budowlanego po rzeczy potrzebne do remontu swojego pokoju. Jednak jak to w poniedziałkowy, leniwy dzień czas ucieka jak przez palce i wyjazd został przełożony, a Kuba zdecydował się pojechać do swojego kolegi, który pracuje w punkcie gastronomicznym na plaży. 


Pogoda piękna, delikatny wiatr, szum fal w tle. Nic nie zapowiadało tragedii, która miała się zaraz wydarzyć. Kuba siedział i rozmawiał z kolegą, kiedy nagle poczuł ogromny, przeszywający ból. Na jego ciało wylała się rozgrzana frytura i chłopiec odruchowo wbiegł z wrzaskiem do morza. Chwilę później, w ciężkim stanie został przetransportowany helikopterem do szpitala w Szczecinie. 


NtkYHyQ5VzyjV2lD.jpg


W tym momencie, kiedy piszemy ten tekst, Kuba walczy o życie, a każdy telefon od jego mamy odbieramy z duszą na ramieniu. Jedyne, co jest obecnie pewne, to fakt, że ma poparzenia ponad 30% ciała - części głowy, klatki piersiowej i pleców. Oparzenia są bardzo ciężkie - 3 i 4 stopnia!


Wiemy, że Kuba jest młodym, silnym i kochanym chłopcem - tak, to jeszcze dziecko - ma zaledwie 13 lat. Zdajemy też sobie sprawę, że jak opuści szpitalny oddział, to będzie potrzebować długiej i intensywnej rehabilitacji. Do tego dochodzą ogromne koszty związane z codziennym, specjalistycznym leczeniem - maści, leki itp. - to kolejny, ogromny miesięczny koszt. Dlatego Kuba potrzebuje Twojego wsparcia!


Taka tragedia mogła spotkać każdego z nas i przytrafić się w każdej rodzinie, bo przecież mogły być tam nasze dzieci... 

Życie Kuby już nigdy nie będzie takie, jak przed tym tragicznym wypadkiem. Wyobraźmy to sobie i pomóżmy zminimalizować cierpienie Kuby i dać mu szansę na powrót do nowej, niezwykle trudnej rzeczywistości.

Dlatego apelujemy o otwarcie Waszych serc i pomoc, która umożliwi Kubie walkę o zdrowie!


WESPRZYJ KUBĘ W WALCE O ZDROWIE!


Dziękujemy

Ciocia i Wujek Kubusia 

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4534

 
Użytkownik niezarejestrowany
1 zł
Zwrócona
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
60 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
DK
Dawod k
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
JW
JAROSŁAW WÓJTOWICZ
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 186

 
2500 znaków