id: jmc2je

Rodacy Bohaterom - wpłaty za gole

Rodacy Bohaterom - wpłaty za gole

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
3 449 zł
z 4 500
76%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 602 zrzutki i zebrali 1 065 225 304 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Rodacy Bohaterom 2021 – wsparcie akcjiZrzutka powstała z inicjatywy autorów podcastu "Trzech nieprzygotowanych", Michała Mormula, Macieja Szczęsnego oraz Michała Mączki. "Trzech nieprzygotowanych" to luźne rozmowy na tematy "okołowrocławskie", poniżej ich zaproszenie do zrzutki:


Po długiej przerwie wracamy z akcją #WpłatyZaGole. Celem zbiórki jest wsparcie akcji „Rodacy Bohaterom”, która od ponad dekady organizowana jest przez Stowarzyszenie Odra-Niemen. Początki pomocy sięgają 2010 roku, gdy została zorganizowana zbiórka pod nazwą “Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach”. Obecnie jej zakres został znacznie zwiększony i oprócz zbiórek dla weteranów mieszkających na Kresach oraz w Polsce, jest to także m. in. edukacja historyczna, dbanie o polskie kwatery na Kresach, współpraca ze środowiskiem kombatantów w Polsce i poza jej granicami.

Przez ponad 10 lat działań w ramach akcji „Rodacy Bohaterom” Stowarzyszeniu udało m.in.:

–      zebrać ponad 32 000 paczek pamięci, co przełożyło się na ponad 400 000 kilogramów zebranych darów,

–      przebyć niemal 500 000 kilometrów,

–      wesprzeć ponad 1 100 kombatantów,

–      postawić ponad 36 000 zniczy,

–      zrealizować przeszło 350 projektów,

–      wyremontować 18 miejsc pamięci oraz cmentarzy.
Kolejna edycja akcji ruszyła 15 października i do zrealizowania jej wszystkich założeń niezbędna jest pomoc, także ta finansowa. Nadal celem będzie pomoc Polakom Łotwy, Ukrainy oraz Litwy, gdzie ważnym elementem będzie rozwijanie współpracy z Hospicjum bł. ks. Michała Sopoćki w Wilnie. Trudnym zadaniem z uwagi na sytuację polityczną będzie pomoc naszym rodakom mieszkającym na co dzień na Białorusi. Podczas niesienia im pomocy należy pamiętać, aby nie ściągnąć jednocześnie na nich zagrożenia. Stowarzyszenie długo pracowało nad systemem, który będzie w pełni bezpieczny, ale jednocześnie przyniesie realne wsparcie. W tym momencie trzeba otwarcie napisać, że w ich wypadku najważniejsza będzie pomoc finansowa, stąd bardzo prosimy o wsparcie.


Zachęcamy do wszystkich dobrowolnych wpłat, nie tylko tych w ramach akcji #WpłatyZaGole.vb9b147c716cf3c7.jpegPierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 63

MG
Michał Gajdek
265 zł
 
Dane ukryte
260 zł
BD
Błażej Dawidowicz
215 zł
KP
KasiaFzJ
165 zł
BB
Bart Bukowski
150 zł
JK
Jacek Kuliński
130 zł
WB
Wojtek Bąkowicz
125 zł
TO
Tomasz O
125 zł
szczygor79
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków