id: jmc88v

Dla naszego sołtysa Marka, na remont domu po pożarze

Dla naszego sołtysa Marka, na remont domu po pożarze

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
40 100 zł
z 150 000
26%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 016 984 zrzutki i zebrali 1 066 057 686 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Dzisiejsza (8.11.2022) Wspólnota Radzyńska na pierwszej stronie informuje o pożarze w Świerżach.uf5e383fce69c5a2.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Marek jest od lat sołtysem we wsi Świerże (powiat radzyński, woj. lubelskie). Jest zaangażowany w sprawy społeczne i pomocny dla ludzi.

2 listopada 2022 roku pożar w następstwie wybuchu gazu, pozbawił jego wielopokoleniową rodzinę domu, w którym wiedli zgodne życie. Poparzenia odebrały życie pani Lusi, mamie Marka i babci jego synów. Ona również była zaangażowana w życie lokalnej społeczności, przez wiele lat aktywnie uczestniczyła w budowaniu lokalnego zespołu śpiewaczego "Świerżanki", była osobą powszechnie znaną i lubianą.Dzisiaj rodzina naszego sołtysa potrzebuje szczególnej pomocy. Zniszczenia i szkody są w domu ogromne. Pokrycie dachu nie nadaje się do dłuższego użytku, nadpalona stolarka dachowa jest do wymiany, podobnie instalacje, tynki i okna. Dom był ubezpieczony, ale przy aktualnych cenach nie wystarczy to nawet na podstawowe prace.

Wysiłkiem lokalnej społeczności zbierane są pieniądze na przeprowadzenie remontu i zakup podstawowego wyposażenia — zbiórki do puszek po mszach, wśród lokalnej społeczności, przy okazji lokalnych wydarzeń. Po pierwszych dniach widzimy jednak, że trzeba zatoczyć szersze kręgi i poprosić o pomoc również przyjaciół naszych przyjaciół oraz wszystkich ludzi dobrej woli. Pomóżmy Markowi i jego rodzinie wrócić do domu!


Nasz sołtys jest rolnikiem. Obok domu ma gospodarstwo, które na szczęście nie ucierpiało w pożarze. Niestety są tam zwierzęta, którymi trzeba się na co dzień zajmować. Dlatego od czasu pożaru Marek mieszka obok domu w przyczepie, aby móc wypełniać obowiązki w gospodarstwie. To rozwiązanie na krótką metę. Wójt Gminy zadeklarował wobec tego pomoc w przygotowaniu tymczasowego kontenera mieszkalnego, co prawdopodobnie pozwoli na przetrwanie zimy.


To jak szybko Marek i jego rodzina wrócą do spokojnego i bezpiecznego życia, które nigdy już nie będzie takie jak przedtem, zależy tylko od nas i wielkości naszych serc. Prosimy! Pomóż Markowi i jego rodzinie wrócić do domu! Razem możemy to uczynić.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 325

 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
 
Jakub Jakubowski
61 zł
Katarzyna ŁYJAK
PI
Piotrek
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
KI
Kasia i Adam
100 zł
BZ
Beata Zdanowska
100 zł
LS
Licytacja kalendarz Blachotrapez
70 zł
MS
Marcin Skrzypek
100 zł
RD
Rafał Daniluk
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków