id: jn58es

Jak bardzo można upodlić psa?

Jak bardzo można upodlić psa?

Aktualności1

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

"On jest stary, niech tu dokona żywota"... 

Takie słowa usłyszeliśmy od pseudowłaścicielki Tofika. Pseudowłaścicielki, która doprowadziła psa do skrajnego wychudzenia,  krwotoków z nosa, guzów na odbycie, z których leje się krew i która trzymała go w czymś, czego nie można nazwać budą, na szmacie, którą nazywała "kocykiem". Kobieta mówiła również, że pies ma 15 lat i dlatego jest chudy. Tymczasem lekarze weterynarii ocenili Tofika na 8-11 lat. Tofik waży 12,5 kg. Powinien ważyć około 10 kg więcej. Do tego doprowadziło okrucieństwo pseudoopiekunów.Nie jesteśmy w stanie zrozumieć,  jak można doprowadzić psa do takiego stanu. Tymczasem Tofik to ufny, bardzo miły, cudowny psiak, który cieszył się na widok "właścicielki", która zgotowała mu tak okrutny los. Jak bardzo można upodlić psa, który patrzy na nas ufnymi oczami?

Tofika odebraliśmy podczas naszej interwencji w Ratowicach. Dobrzy ludzie zawiadomili nas o koszmarnie zakołtunionym, zaniedbanym psie.  Jednak pod kołtunami nie było widać najgorszego - wystających żeber, kości, kręgosłupa, krwawiącego guza, rany na tylnej łapie oraz zaniku mięśni, który powoduje, że psu ciężko się chodzi. 
Pseudowłaściciele nie widzą problemu.  Twierdzą, że pies miał u nich dobrze, jednak nie potrafili wskazać, kiedy ostatni raz widział go weterynarz. Podejrzewamy, że wcale. Usłyszeliśmy nawet absurdalne słowa "on nam nie powiedział, że ma guza".

Pseudowłaścicielka pokazała nam również "budy", a raczej ich imitację, z rzekomym kocykiem, który był tak naprawdę starą, kilkuletnią, brudną szmatą. 
W garnku na wodę był tylko muł. Jedzenia nie widzieliśmy. Kiedy zabraliśmy Tofika do lekarza weterynarii, to od razu wywąchał worek z karmą i rzucił się na jedzenie, był tak głodny.

Ciągle napływają do nas nowe informacje o Tofiku. Zgodnie z relacjami świadków, psiak miał wypadek samochodowy, po którym nie został zabrany do lekarza weterynarii.
Najbardziej szokuje nas jednak to, że pseudowłaściciele Tofika nie są patologią w powszechnym rozumieniu. To bardzo zamożni ludzie, piękny wielki dom, ogromna posesja. Psu nie okazali jednak ani odrobiny serca i empatii. Nawet na tyle, żeby zabrać go do lekarza, wykąpać i dać mu ocieploną budę i kawałek słomy...Dziwimy się,  że Tofik przeżył tegoroczne mrozy w tak nieludzkich warunkach... 

Stan Tofika jest zły. Jest skrajnie wychudzony, tak bardzo, że jego organizm "zjadał" sam siebie i pojawił się zanik mięśni, przez co psiak nie może chodzić po śliskich powierzchniach. Ma dwa krwawiące guzy na odbycie i guzy na jądrach. Do tego początki zaćmy i chorą wątrobę oraz katar i biegunki. Ale będziemy walczyć o niego, póki jest jeszcze cień nadziei.Okażmy mu serce, którego nigdy nie otrzymał od swoich "właścicieli".Pomóżcie nam walczyć o życie Tofika!
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 180

MK
Monika K
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AS
Anna Smulska
280 zł
MM
Marta M
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
A
Agnieszka
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
IG
Izabela
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

771 396 zrzutek

i zebrali

569 841 500 zł

A ty na co dziś zbierasz?