1 181 zł 
z 2 000 000 zł
0%
339 dni do końca
34 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Chcemy uruchomić pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami-butlonosami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii. Będą w nim leczone osoby cierpiące na choroby: psychiczne, neurologiczne, onkologiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Wieczorami chętni będą mogli popływać z tymi sympatycznymi ssakami. Przy delfinarium ma działać mały hotel i restauracja. Mamy m.in. biznes plan, cash flow, podpisaną wstępną umowę o dzierżawie delfinów, opracowane systemy: filtracji, zasalania i odsalania wody, cały schemat koncepcyjno-funkcjonalny ośrodka zrobiony przez architektów, kadrę medyczną przeszkoloną do pracy z delfinami oraz kadrę medyczną dla delfinów. Butlonosy, które otrzymamy już 3 pokoleniu urodziły się w delfinarium i nie mają żadnych szans na powrót do życia w ich naturalnym środowisku. Ponieważ mamy za mały wkład własny banki nie chcą nam udzielić kredytu na budowę ośrodka. Bardzo trudno jest znaleźć sponsorów dla firmy, która będzie leczyła dzieci chore psychicznie. One się ładnie nie uśmiechają do kamery telewizyjnej i nie mówią sponsorowi dziękuję. Często krzyczą, płaczą, boją się podejść do ludzi. Zazwyczaj są wyśmiewane, bite oraz okradane. Ich los jest naprawdę smutny. Ponieważ dzieci te bardzo lubią zwierzęta i zabawy w wodzie GCD chce im podarować troszkę radości. Delfinoterapia jest uznaną metodą rehabilitacji. Doskonałe efekty przynosi u maluchów cierpiących na autyzm, ADHA, zespół Downa, zespół Aspergera, porażenie mózgowe, depresje, niedowład, padaczki i utrwalone przykurcze stawów.Dlatego szukamy współwłaścicieli, inwestorów oraz sponsorów. Chętnych prosimy o kontakt: tel. 604 611-128

Nazywam się Aleksandra Piaścik, mieszkam w Katowicach, wraz z grupą lekarzy, rehabilitantów i zootechników uruchamiam pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii (GCD). Za pomocą 5 delfinów-butlonosów będą w nim leczone dzieci oraz osoby dorosłe cierpiące na choroby psychiczne, neurologiczne, onkologiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Przy obiekcie ma działać mały hotel i restauracja. Mamy m.in. biznes plan, cash flow, podpisaną wstępną umowę o dzierżawie delfinów, opracowane systemy: filtracji, zasalania i odsalania wody, cały schemat koncepcyjno-funkcjonalny ośrodka zrobiony przez architektów, kadrę medyczną przeszkoloną do pracy z delfinami oraz kadrę medyczną dla delfinów. Butlonosy, które otrzymamy już 3 pokoleniu urodziły się w delfinarium i nie mają żadnych szans na powrót do życia w ich naturalnym środowisku. Unia Europejska oraz polskie prawo zezwalają na budowanie takich obiektów. Niestety banki nie chcą nam dać kredytu na budowę ośrodka ponieważ mamy za mały wkład własny. Bardzo trudno jest znaleźć sponsorów dla firmy, która będzie leczyła dzieci chore psychicznie. One się ładnie nie uśmiechają do kamery telewizyjnej i nie mówią sponsorowi dziękuję. Często krzyczą, płaczą, boją się podejść do ludzi. Zazwyczaj są wyśmiewane, bite oraz okradane. Ich los jest naprawdę smutny. Ponieważ dzieci te bardzo lubią zwierzęta i zabawy w wodzie GCD chce im podarować troszkę radości. Delfinoterapia jest uznaną metodą rehabilitacji. Doskonałe efekty przynosi u maluchów cierpiących na autyzm, ADHA, zespół Downa, zespół Aspergera, porażenie mózgowe, depresje, niedowład, padaczki i utrwalone przykurcze stawów.

2 mln zł potrzebujemy na zakup gruntu pod budowę leczniczego delfinarium

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 34

 
Użytkownik niezarejestrowany
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
PK
Paweł Kończak
100 zł
PP
Patryk
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
82 zł
A
Agnieszka
50 zł
PS
50 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
WL
Waldemar Lipowicz
50 zł
MB
Maria Biedka
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • Patryk

  Powodzenia!!!

  100 zł
 • Wojtek Górski

  Delfiny są bardzo inteligentne i jeszcze wiele wody upłynie zanim dobrze je poznamy. Trzymanie tych niesamowitych stworzeń w zamkniętych akwariach bardzo mocno odbija się na ich psychice. Otwórzcie oczy, nie wspierajcie tego projektu. #EmptyTheTanks . Na całym świecie są prowadzone liczne akcje mające na celu LIKWIDACJĘ DELFINARIÓW. Zobaczcie film "THE COVE". Może on do Was przemówi. Dzieci można leczyć również innymi metodami jak hipoterapia i dogoterapia.

 • Agnieszka Kosicka

  Proszę, nie wspierajcie tego projektu. To okrucieństwo wobec inteligentnych stworzeń pod przykrywką nibydobra. Można przecież zaoferować chorym wiele innych sposobów terapii, również z udziałem zwierząt, które nie wiążą się z okrucieństwem. Zanim zdecydujesz się wesprzeć ten projekt przeczytaj proszę https://miastodzieci.pl/czytelnia/blekitne-pieklo-czyli-cala-prawda-o-delfinariach/ . Mam nadzieję, że ten pomysł nigdy nie zostanie zrealizowany.

 • Jakub Banasiak

  Zanim wpłacisz na GCD zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, choćby na stronie: http://delfinoterapiawpolsce.pl/.

  Nieprzypadkowo banki nie chcą udzielić kredytu na taki projekt a polskie prawo nie pozwoliło na urzeczywistnienie podobnych projektów (w tym także na Śląsku oraz w Mszczonowie).

  Delfinoterapia wcale nie jest uznaną metodą. Odcinają się od niej np. najbardziej uznane organizacje zajmujące się leczeniem i pomocą dzieciom ze spektrum autyzmu: AUTISM SCIENCE FOUNDATION, RESEARCH AUTISM.
  Zresztą po latach odcięli się od niej także sami twórcy - pionierka delfinoterapii w leczeniu autyzmu - Betsy Smith oraz dr David Nathanson, który w jednym ze swoich ostatnich badań pokazał, że praca z chorymi dziećmi z zastosowaniem sztucznego animatronicznego delfina (używanego do filmów) daje takie same skutki...
  Ale oczywiście ośrodki delfinoterapii, które zarabiają na rozpaczy i determinacji rodziców, ciągle ich cytują, powołując się na badania sprzed 20 lat (zresztą obarczone mnóstwem błędów metodologicznych)...
  Więcej informacji można znaleźć na: http://czydelfinoterapia.pl/

  Pani Aleksandro, prosimy o większą rzetelność w Pani stwierdzeniach.
  Jak najbardziej - wspierajmy chore i potrzebujące pomocy dzieci, ale stawiając na sprawdzone, udokumentowane i .... o wiele tańsze metody. Zresztą wielu sponsorów wspiera inicjatywy pomocy dzieciom z zaburzeniami psychicznymi (choć chyba myli Pani w swoim opisie zaburzenia neurologiczne i psychiczne), ale jeśli wykładają swoje czy firmowe pieniądze, chcą mieć gwarancję, że będą one sensownie wykorzystane, z prawdziwym pożytkiem dla ludzi i bez generowania cierpienia zwierząt.

 • Alicja Bartkowiak

  Nie mają szans w naturalnym środowisku to jest przyzwolenie żeby je wykorzystać. A może Państwo się zniewola na trzy pokolenia i będą służyli ludziom?
  Nie, dziękuję!

Nasi użytkownicy założyli

799 110 zrzutek

i zebrali

618 507 823 zł

A ty na co dziś zbierasz?