Górnośląskie Centrum Delfinoterapii koniec za 199 dni ID: jn9kdx

Górnośląskie Centrum Delfinoterapii

Zebrano 1 036 zł
z kwoty 2 000 000 zł

0 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

914
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Chcemy uruchomić pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami-butlonosami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii. Będą w nim leczone osoby cierpiące na choroby: psychiczne, neurologiczne, onkologiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Wieczorami chętni będą mogli popływać z tymi sympatycznymi ssakami. Przy delfinarium ma działać mały hotel i restauracja. Mamy m.in. biznes plan, cash flow, podpisaną wstępną umowę o dzierżawie delfinów, opracowane systemy: filtracji, zasalania i odsalania wody, cały schemat koncepcyjno-funkcjonalny ośrodka zrobiony przez architektów, kadrę medyczną przeszkoloną do pracy z delfinami oraz kadrę medyczną dla delfinów. Butlonosy, które otrzymamy już 3 pokoleniu urodziły się w delfinarium i nie mają żadnych szans na powrót do życia w ich naturalnym środowisku. Ponieważ mamy za mały wkład własny banki nie chcą nam udzielić kredytu na budowę ośrodka. Bardzo trudno jest znaleźć sponsorów dla firmy, która będzie leczyła dzieci chore psychicznie. One się ładnie nie uśmiechają do kamery telewizyjnej i nie mówią sponsorowi dziękuję. Często krzyczą, płaczą, boją się podejść do ludzi. Zazwyczaj są wyśmiewane, bite oraz okradane. Ich los jest naprawdę smutny. Ponieważ dzieci te bardzo lubią zwierzęta i zabawy w wodzie GCD chce im podarować troszkę radości. Delfinoterapia jest uznaną metodą rehabilitacji. Doskonałe efekty przynosi u maluchów cierpiących na autyzm, ADHA, zespół Downa, zespół Aspergera, porażenie mózgowe, depresje, niedowład, padaczki i utrwalone przykurcze stawów.Dlatego szukamy współwłaścicieli, inwestorów oraz sponsorów. Chętnych prosimy o kontakt: tel. 604 611-128


Od wielu miesięcy staramy się uruchomić pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii. Będą w nim leczone osoby cierpiące na choroby: psychiczne, neurologiczne, onkologiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Wieczorami chętni będą mogli pływać z tymi sympatycznymi ssakami oraz je nakarmić. Przy delfinarium ma działać mały hotel i restauracja.
Niestety banki nie udzieliły nam kredytu na budowę delfinarium. Dlatego szukamy współwłaścicieli tego obiektu, inwestorów oraz sponsorów. Nie musi to być jedna osoba tylko kilka. Może ktoś mógłby wnieść aportem grunt do spółki. Lokalizacja delfinarium jest obojętna, może działać w każdym mieście w Polsce np. przy jakimś hipermarkecie, hotelu, aquaparku lub biurowcu. Chętnych prosimy o kontakt:

Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

Nazywam się Aleksandra Piaścik, mieszkam w Katowicach, wraz z grupą lekarzy, rehabilitantów i zootechników uruchamiam pierwszy w Polsce ośrodek rehabilitacyjny z delfinami, czyli Górnośląskie Centrum Delfinoterapii (GCD). Za pomocą 5 delfinów-butlonosów będą w nim leczone dzieci oraz osoby dorosłe cierpiące na choroby psychiczne, neurologiczne, onkologiczne oraz kobiety z nieprawidłowym przebiegiem ciąży. Przy obiekcie ma działać mały hotel i restauracja. Mamy m.in. biznes plan, cash flow, podpisaną wstępną umowę o dzierżawie delfinów, opracowane systemy: filtracji, zasalania i odsalania wody, cały schemat koncepcyjno-funkcjonalny ośrodka zrobiony przez architektów, kadrę medyczną przeszkoloną do pracy z delfinami oraz  kadrę medyczną dla delfinów. Butlonosy,  które otrzymamy już 3 pokoleniu urodziły się w delfinarium i nie mają żadnych szans na powrót do życia w ich naturalnym środowisku. Unia Europejska oraz polskie prawo zezwalają na  budowanie takich obiektów.  Niestety banki nie chcą nam dać kredytu na budowę ośrodka ponieważ mamy za mały wkład własny.  Bardzo trudno  jest znaleźć sponsorów dla firmy, która będzie leczyła dzieci chore psychicznie.  One się ładnie nie uśmiechają do  kamery telewizyjnej  i  nie mówią sponsorowi dziękuję. Często krzyczą, płaczą, boją się podejść do ludzi. Zazwyczaj są wyśmiewane, bite oraz okradane. Ich los jest naprawdę smutny. Ponieważ dzieci te bardzo lubią zwierzęta i zabawy w wodzie GCD chce im podarować troszkę radości. Delfinoterapia jest uznaną metodą rehabilitacji. Doskonałe efekty przynosi u maluchów cierpiących na autyzm, ADHA, zespół Downa, zespół Aspergera, porażenie mózgowe, depresje, niedowład, padaczki i utrwalone przykurcze stawów.Organizator nie dodał jeszcze żadnych aktualności

Aby dodać komentarz lub

Powodzenia!!!

Delfiny są bardzo inteligentne i jeszcze wiele wody upłynie zanim dobrze je poznamy. Trzymanie tych niesamowitych stworzeń w zamkniętych akwariach bardzo mocno odbija się na ich psychice. Otwórzcie oczy, nie wspierajcie tego projektu. #EmptyTheTanks . Na całym świecie są prowadzone liczne akcje mają.. rozwińce na celu LIKWIDACJĘ DELFINARIÓW. Zobaczcie film "THE COVE". Może on do Was przemówi. Dzieci można leczyć również innymi metodami jak hipoterapia i dogoterapia.

Agnieszka Kosicka

Proszę, nie wspierajcie tego projektu. To okrucieństwo wobec inteligentnych stworzeń pod przykrywką nibydobra. Można przecież zaoferować chorym wiele innych sposobów terapii, również z udziałem zwierząt, które nie wiążą się z okrucieństwem. Zanim zdecydujesz się wesprzeć ten projekt przeczytaj prosz.. rozwińę https://miastodzieci.pl/czytelnia/blekitne-pieklo-czyli-cala-prawda-o-delfinariach/ . Mam nadzieję, że ten pomysł nigdy nie zostanie zrealizowany.

Zanim wpłacisz na GCD zapoznaj się z dodatkowymi informacjami, choćby na stronie: http://delfinoterapiawpolsce.pl/ .

Nieprzypadkowo banki nie chcą udzielić kredytu na taki projekt a polskie prawo nie pozwoliło na urzeczywistnienie podobnych projektów (w tym także na Śląsku oraz w Mszczonowie).

Del.. rozwińinoterapia wcale nie jest uznaną metodą. Odcinają się od niej np. najbardziej uznane organizacje zajmujące się leczeniem i pomocą dzieciom ze spektrum autyzmu: AUTISM SCIENCE FOUNDATION, RESEARCH AUTISM.
Zresztą po latach odcięli się od niej także sami twórcy - pionierka delfinoterapii w leczeniu autyzmu - Betsy Smith oraz dr David Nathanson, który w jednym ze swoich ostatnich badań pokazał, że praca z chorymi dziećmi z zastosowaniem sztucznego animatronicznego delfina (używanego do filmów) daje takie same skutki...
Ale oczywiście ośrodki delfinoterapii, które zarabiają na rozpaczy i determinacji rodziców, ciągle ich cytują, powołując się na badania sprzed 20 lat (zresztą obarczone mnóstwem błędów metodologicznych)...
Więcej informacji można znaleźć na: http://czydelfinoterapia.pl/

Pani Aleksandro, prosimy o większą rzetelność w Pani stwierdzeniach.
Jak najbardziej - wspierajmy chore i potrzebujące pomocy dzieci, ale stawiając na sprawdzone, udokumentowane i .... o wiele tańsze metody. Zresztą wielu sponsorów wspiera inicjatywy pomocy dzieciom z zaburzeniami psychicznymi (choć chyba myli Pani w swoim opisie zaburzenia neurologiczne i psychiczne), ale jeśli wykładają swoje czy firmowe pieniądze, chcą mieć gwarancję, że będą one sensownie wykorzystane, z prawdziwym pożytkiem dla ludzi i bez generowania cierpienia zwierząt.

Nie mają szans w naturalnym środowisku to jest przyzwolenie żeby je wykorzystać. A może Państwo się zniewola na trzy pokolenia i będą służyli ludziom?
Nie, dziękuję!

Użytkownik niezarejestrowany
150 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
PK
100 zł
Paweł Kończak
P
100 zł
Patryk
Użytkownik niezarejestrowany
82 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
WL
50 zł
Waldemar Lipowicz
MB
50 zł
Maria Biedka
A
50 zł
A.B.
Użytkownik niezarejestrowany
50 zł
Użytkownik niezarejestrowany
KS
25 zł
Kamila Staszczyk
EP
25 zł
Ewa Potocka
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
S
25 zł
Sylwia
K
20 zł
Katarzyna Kuczyńska-Budka
Użytkownik niezarejestrowany
20 zł
Użytkownik niezarejestrowany
15 zł
Dariusz Sałata
AO
10 zł
Aleksandra Otta
Użytkownik niezarejestrowany
10 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
MM
10 zł
Magda Mucha
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Użytkownik niezarejestrowany
5 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
5 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
3 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
3 zł
Dane ukryte
JT
ukryta
Janusz Taff
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

383 142 zrzutki

Pomóż zebrać 2 000 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

914
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.