id: jnpvnc

Terapia dla Franka

Terapia dla Franka

Nasi użytkownicy założyli 1 033 490 zrzutek i zebrali 1 098 325 121 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Potrzebna jest terapia oraz sprzęt do pomocy stymulowania mowy i przywrócenia zmysłów, które są zaburzone. W przedszkolu ma dużo dostarczanych bodźców pobudzających ale w domu także musimy mieć na czym z nim pracować.


Franek urodził się dwa tygodnie po terminie, był lekko podsiniony, ale nic nie wskazywało by sie obawiać. Jako niemowlę rozwijał się prawidłowo, niestety po roku czasu Franio przestał reagować na imię, zapomniał słówka które już zaczął wypowiadać. Nie reagował na otoczenie, za tozaczął bardzo dużo biegać co bylo powodem podejrzenia autyzmu ale na szczęście juz je wykluczono. Franio otrzymał orzeczenie o niepelnosprawnosci z tytułu AFAZJI - zaburzenie funkcji językowych powstałe w wyniku uszkodzenia mózgu. Wciąż Uczęszcza do stowarzyszenia osób niepełnosprawnych oraz do przedszkola gdzie wdrożone zostały: fizjoterapia, hipoterapia, terapia logopedyczna oraz sensoryczna. 


Dzięki tym wszystkim zabiegom Franio rozwija się coraz lepiej ale droga do sprawności będzie jeszcze długa. W maju 2022 skończył 4 latka, a wciąż nie mówi, zaczyna tworzyc dźwięki i wydawać głos co nas bardzo cieszy. 


Jesteśmy także po zabiegu MIKROPOLARYZACJI - przezczaszkowa stymulacja kory mózgu oraz modulacja pobudliwości i neuroplastyczności komórek nerwowych. Kolejne badnia wykazaly, że Franio oprócz afazji ma także zaburzenia sensoryczne. Badania genetyczne wykazały mutację genu którego nie stwierdzono jeszcze w bazie danych na ŚWIECIE. Niestety to wszystko przekracza nasze możliwości finansowe.


Moim marzeniem jest doprowadzenie synka do samodzielności, lecz bez pomocy ludzi dobrej woli będzie nam bardzo ciężko...

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 27

 
Dane ukryte
20 zł
JW
Joanna
100 zł
NP
Nadia Pokora
500 zł
AP
Aleksandra Pokora
ukryta
MA
Mariusz
200 zł
:)
:))
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JZ
jestesmy z Wami
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków