Pomóżmy przetrzeć szlaki Ziemkowi ID: jp5n2j

Pomóżmy przetrzeć szlaki Ziemkowi ID: jp5n2j

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora

36 322 zł z 31 500 zł

115%

36 322 zł

36 322 zł

z 31 500 zł
115%

Opis zrzutki

Poznańscy bracia zamierzają przebyć w sztafecie w niecałe 3 dni trasę z Rysów na Hel różnymi dyscyplinami sportowymi dla niepełnosprawnego Ziemka (lat 7). U chłopaka w 5 tygodniu życia, zaraz po urodzeniu, doszło do zatrzymania krążenia, a w konsekwencji do nieodwracalnych zmian w centralnym układzie nerwowym. W tegorocznym biegu bracia zbierać będą środki na 2 urządzenia medyczne dla Ziemka.

To już drugi rok, kiedy rodzinny team – 4 braci z Poznania - przymierza się do zrealizowania sportowego projektu, który ma wesprzeć zbiórkę środków dla potrzebującej osoby. „W zeszłym roku zdobyliśmy Koronę Polski – 28 najwyższych szczytów w 24 h dla Bartka, u którego wykryto guza mózgu. Ten wyczyn wsparł finansowo naszego chorego kolegę, połączył nas braci i nadał nam również dalszy i głębszy sens biegania – dla innych.” – wspomina Maciej Gramacki.

Bracia uprawiają różne sporty. Ale od jakiegoś czasu zależało im na połączeniu sił w dobrym celu. „Jest nas 4 braci i chcemy poprzez naszą wspólną pasję – sport - dawać siebie innym. W tym roku naszym celem jest zbiórka środków na Ziemka, którego wszyscy w Polsce znają, choćby z kampanii zbierania nakrętek, a który pochodzi z naszego rodzinnego miasta – Poznania” – mówi Michał Gramacki.

Cała trasa tegorocznego #ProjektBracia ma blisko 800 km. Rysy, które stały się ostatnim punktem biegu w 2017 r. będą dziś symbolicznym początkiem sportowego wyzwania. „Chcemy też tam (od Rysów) rozpocząć – przebiec, a w zasadzie przemierzyć na różne sposoby i różnymi dyscyplinami trasę na Hel. Przetniemy zatem całą Polskę z południa na północ. Dzięki temu mam nadzieję, że uda nam się zbierać fundusze na dwa urządzenia, potrzebne do usprawnienia życia Ziemka.” – twierdzi Paweł Gramacki.

O szczegółach trasy bracia cały czas rozmawiają. 800 km dystans podzielą na odcinki „tak, by zrobić braterską sztafetę przy wykorzystaniu biegu, roweru, kajaku, rolek i innych dyscypliny do pokonania całej trasy – relacjonuje Szymon Gramacki. W piątek, 20 lipca o wschodzie słońca rozpoczniemy blisko 3 dniową sztafetę (do niedzieli 22 lipca zachodu słońca), by Polska dowiedziała się o potrzebie Ziemka. Mocno wierzymy, że nasze wsparcie i zbiórka finansów pomoże mu lepiej i godniej żyć oraz przecierać swoje, z pewnością bardziej wymagające trasy – dopowiada Szymon.

Ziemek nie siedzi sam, nie chodzi, nie ma odruchu kaszlu ani połykania w związku z czym ma założoną tracheotomię oraz gastrostomię. Mimo przeciwności losu rodzice Ziemka uczestniczą w życiu codziennym jak normalna, w pełni sprawna rodzina. Paweł Dawidziak, dzielny tata Ziemka z energią stwierdza: “Cały czas biegamy, chodzimy na długie spacery do lasu, do parku, Ziemek uczęszcza na zajęcia w wodzie. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia mnóstwa osób wokół oraz profesjonalnej o żmudnej rehabilitacji”.

Priorytetem na tą chwilę dla Ziemka, jego rodziców oraz wszystkich przyjaciół jest zwiększanie możliwości komunikacyjnych z chłopcem. “Do tego celu najlepiej posłużyłoby urządzenie C-Eye czyli tzw. Cyberoko, które może być obsługiwane za pomocą ruchu gałek ocznych. Drugie urządzenie bardzo istotne w codziennym rozwoju to pionizator, dzięki któremu poprawia się persystaltyka jelit i nie dochodzi do przykurczy, Ziemek ćwiczy dzięki temu odcinek szyjny kręgosłupa oraz - co równie ważne - może poczuć się choć chwilę jak my - stojąc i patrząc na wprost przed siebie – mówi tata Ziemka.

C-Eye, tzw. Cyberoko

Urządzenie do komunikacji z Ziemkiem, które może być obsługiwane za pomocą ruchu gałek ocznych

Pionizator

Urządzenie, dzięki któremu poprawia się persystaltyka jelit i nie dochodzi do przykurczy, a Ziemek ćwiczy też odcinek szyjny kręgosłupa oraz - co równie ważne - może poczuć się choć chwilę jak my - stojąc i patrząc na wprost przed siebie

Więcej informacji:

https://www.iloveziemek.com

https://www.facebook.com/ProjektBraciaPL

Trasa biegu

Bracia chcą przebyć z Rys na Hel różnymi dyscyplinami w niecałe 3 dni (20-22.07)

Projekt Bracia

Tegoroczna idea projektu to 800 km sztafeta

ILoveZiemek

Stowarzyszenie które wspiera Ziemka - pomóż i Ty!

Wpłacający351

MZ
Michal Zawiasa
3 355 zł
EP
El professional
2 500 zł
WG
Waldemar Gramacki
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
SG
Sylwek Głodowski
1 000 zł
MN
MAŁGORZATA NADOBNIK
1 000 zł
WA
Wpisowe akcji Poznań - Szrenica
1 000 zł
 
Dane ukryte
925 zł
Z
Zbiórka Charytatywna z Koncertu
824,73 zł
CJ
CROSSFIT JOYRIDERS DĄBRÓWKA k/POZNANIA
740,35 zł
Zobacz więcej

Komentarze44

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

588 149 zrzutek

i zebrali

330 779 724 zł


A ty na co dziś zbierasz?