Gorąca kąpiel dla marznących na ulicy - "zawieszony prysznic" - Jedzenie Zamiast Bomb Płock ID: jpu89h

Gorąca kąpiel dla marznących na ulicy - "zawieszony prysznic" - Jedzenie Zamiast Bomb Płock ID: jpu89h

1 537 zł

łącznie

1 537 zł

1 537 zł

łącznie

zakończona

zakończona

31.05.2019r

72

72

wspierających
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 1

  • Przez tydzień od odpalenia akcji prysznicowej, wykupiliście prysznice dla osób potrzebujących za ponad 1000 zł! Co chyba jeszcze ważniejsze ta kwota to efekt wspólnego działania nie kilku ani nawet kilkunastu, ale CZTERDZIESTU SIEDMIU osób, dzięki którym możemy ufundować 260 bonów na darmowy prysznic. Bywa nielekko i czasem codzienność podcina skrzydła, ale to tak potężny zastrzyk energii i motywacji, że... Dobrze, że jesteście ???? Bony rozdajemy w każdą niedzielę o 12:00 pod Pocztą Główną w ramach cotygodniowych akcji Jedzenie Zamiast Bomb PŁOCK (zapraszam na wspólną szamkę, warto!), także akcja ma charakter ciągły. Gdyby udało Wam się raz na jakiś czas dorzucić te kilka lub kilkanaście ziko do wspólnej prysznicowej puli, co tydzień będziemy mogli zadbać o higienę kolejnych osób. Naprawdę warto, choćby po to, żeby pokazać, że się da: tu i teraz, zimą czy wiosną, bez narzekania i załamywania rąk.
    Czytaj więcej

Opis zrzutki

Wystarczą 4 zł, aby zafundować gorący prysznic osobie w kryzysie i w potrzebie. Wystarczą 4 zł raz w tygodniu, aby jedna osoba mogła regularnie dbać o podstawową higienę. Pokażmy razem, że solidarność nie jest dla nas pustym hasłem.

Wyobraźcie sobie, że nie możecie skorzystać z prysznica. Nie przez pół dnia, bo akurat wyłączyli wodę. Tylko przez tydzień. Albo miesiąc, albo wcale. Słabo, prawda? To teraz dołóżcie do tego spędzanie nocy w brudnej piwnicy, jeden komplet ubrań i całą kolekcję odparzeń i ran, nie mówiąc o poważniejszych problemach zdrowotnych. Jeżeli już sobie to wyobraziliście, to pewnie rozumiecie, że coś z tym trzeba zrobić, choć wydaje się to trudniejsze niż wrzucenie złotówki w wyciągniętą dłoń.

A więc teraz będzie to znacznie prostsze: płocka ekipa Jedzenie Zamiast Bomb uruchamia "zawieszone prysznice" - każde 4 złote wpłacone na naszą zrzutkę to jeden talon na darmowy prysznic w Łazienkach Grodzkich. Wszystkie talony, które wspólnie opłacimy w danym tygodniu, w każdą niedzielę będą trafiały do najbardziej potrzebujących - osób w kryzysie bezdomności, chorych, przez rozmaite koleje losu pozbawionych możliwości zaspokajania podstawowych potrzeb.

Idea zawieszania może być Wam znana z zawieszonych posiłków (np. naszych zawieszonych zup z Restauracji "Szansa"). To bardzo proste: każde 4 zł = jedna wykąpana, czysta, ogrzana i - co tak bardzo ważne - choć przez chwilę odrobinę szczęśliwsza osoba.

Zachęcamy szczególnie do regularnych (choćby małych) wpłat. Akcja ma charakter ciągły, bony prysznicowe do Łazienek Grodzkich wykupujemy i rozdajemy w cyklach tygodniowych. Pomyślcie, że za zaledwie 4 zł tygodniowo, możecie zapewnić jednej osobie gorącą kąpiel raz w tygodniu. Uwierzcie, to bardzo dużo znaczy. Ale ile można zrobić za 8 zł? A 12 zł?

Wpłacający72

 
Lukasz
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
E
Elżbieta
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PT
Piotr Tomalski
50 zł
T
Tomasz
44 zł
T
Tomasz
40 zł
I
Izabela
40 zł
S
Sylwia
40 zł
A
Anna
40 zł
Zobacz więcej

Komentarze13

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

536 512 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?