id: jr4e2c

KASA NA PODPASKI

KASA NA PODPASKI

Nasi użytkownicy założyli 913 441 zrzutek i zebrali 876 605 652 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jeśli menstruujecie, pewnie znacie to nerwowe przeszukiwanie wszystkich kieszonek w torebce w poszukiwaniu podpaski. I błagalne szeptanie do koleżanki z nadzieją, że może ona jest przygotowana na krwistą niespodziankę. Bo niech ta rzuci kamieniem, której okres nigdy nie zaskoczył pojawieniem się „nie na czas”.


Nas zaskoczył. Każdą. I to nie raz. Zaskoczył w pociągu, w kawiarni, w pracy, na randce. I za każdym razem wymuszał uaktywnienie hiperkreatywności, determinowanej strachem przed publicznym paradowaniem z wielką, czerwoną plamą na pupie. W publicznych toaletach powstają najbardziej nieprawdopobne pomysły na zwiększenie chłonności szarego papieru, mówię Wam.


A teraz wyobraźcie sobie, że menstruujecie i jesteście w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej. Co miesiąc macie wielki żal do ciała, że skazuje Was na dodatkowy wydatek. Regularny, jednorazowy, lądujący po kilku godzinach w śmieciach.


Albo wyobraźcie sobie, że nie macie codziennego, bezpośredniego dostępu do bieżącej wody. Albo do ustronnego miejsca, w którym komfortowo możecie zadbać o swoje ciało i jego higienę.


Łzy nam się cisną do oczu i najgorsze przekleństwa do ust.


Jako Różowa Skrzyneczka ŻĄDAMY od władz naszego kraju umożliwienia nam godnej menstruacji. Żądamy RZETELNEJ EDUKACJI, WALKI ZE STYGMATYZACJĄ i dostępu do BEZPŁATNYCH ŚRODKÓW HIGIENICZNYCH na czas menstruacji w przestrzeni publicznej naszego kraju.


A dopóki władze naszego żądania nie spełnią, obiecujemy działać oddolnie i angażować w to również Was, bo to Wy tworzycie sprawczą skalę tych działań.


I dziś Was mocno potrzebujemy! Zrzućmy się na podpaski! Wyślemy je do domów dziecka, do zakładów karnych i do szkół. Podzielimy się nimi również z tymi z Was, które i którzy tego potrzebują! Jeśli nie stać Cię na podpaski, napisz do nas. Wyślemy Ci je, z miłością, bez stygmy.


SPOŁECZNEGO ZBIERANIA NA PODPASKI CZAS START! ZRÓBMY TO!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 143

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Super inicjatywa

  20 zł
 • Ewa Lorenz

  Czemu zbieracie na jednorazowo podpaski zamiast na kubki menstruacyjne, które można używać wielokrotnie!

  • Natalia Ratyńska

   Podpaski zakupione dzięki tej zbiórce kierujemy do domów dziecka, zakładów karnych i szkół. Czyli do osób młodych, bardzo młodych oraz tych, które nie mają możliwości regularnego mycia i dezynfekowania kubeczków. Dodatkowo, co ważne, wysyłka kubeczków menstruacyjnych musiałaby być wsparta odpowiednią edukacją. Kubeczek musi być poprawnie dobrany do budowy ciała. Inaczej się nie sprawdza, a może wręcz szkodzić. Wysyłanie kubeczków „w ciemno” mija się więc z celem. Kubeczek raz przetestowany nie może być przekazany kolejnej osobie, nawet po wygotowaniu. Nie każda osoba musi mieć też chęć w ogóle go testować. Akcja jest przemyślana adekwatnie do odbiorców i odbiorczyń. Warto też zaznaczyć, że podpaski, które kupujemy, są ekologiczne. Nie są chemicznie wybielane, ulegają rozkładowi i nie szkodzą środowisku i naszym ciałom w ten sposób, w jaki szkodzą podpaski drogeryjnych marek. Pozdrawiamy Cię ciepło, dziewczyny z RS