5 655 zł 
z 6 000 zł
94%
zakończona 30.06.2021r
143 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Jeśli menstruujecie, pewnie znacie to nerwowe przeszukiwanie wszystkich kieszonek w torebce w poszukiwaniu podpaski. I błagalne szeptanie do koleżanki z nadzieją, że może ona jest przygotowana na krwistą niespodziankę. Bo niech ta rzuci kamieniem, której okres nigdy nie zaskoczył pojawieniem się „nie na czas”.


Nas zaskoczył. Każdą. I to nie raz. Zaskoczył w pociągu, w kawiarni, w pracy, na randce. I za każdym razem wymuszał uaktywnienie hiperkreatywności, determinowanej strachem przed publicznym paradowaniem z wielką, czerwoną plamą na pupie. W publicznych toaletach powstają najbardziej nieprawdopobne pomysły na zwiększenie chłonności szarego papieru, mówię Wam.


A teraz wyobraźcie sobie, że menstruujecie i jesteście w bardzo trudnej sytuacji ekonomicznej. Co miesiąc macie wielki żal do ciała, że skazuje Was na dodatkowy wydatek. Regularny, jednorazowy, lądujący po kilku godzinach w śmieciach.


Albo wyobraźcie sobie, że nie macie codziennego, bezpośredniego dostępu do bieżącej wody. Albo do ustronnego miejsca, w którym komfortowo możecie zadbać o swoje ciało i jego higienę.


Łzy nam się cisną do oczu i najgorsze przekleństwa do ust.


Jako Różowa Skrzyneczka ŻĄDAMY od władz naszego kraju umożliwienia nam godnej menstruacji. Żądamy RZETELNEJ EDUKACJI, WALKI ZE STYGMATYZACJĄ i dostępu do BEZPŁATNYCH ŚRODKÓW HIGIENICZNYCH na czas menstruacji w przestrzeni publicznej naszego kraju.


A dopóki władze naszego żądania nie spełnią, obiecujemy działać oddolnie i angażować w to również Was, bo to Wy tworzycie sprawczą skalę tych działań.


I dziś Was mocno potrzebujemy! Zrzućmy się na podpaski! Wyślemy je do domów dziecka, do zakładów karnych i do szkół. Podzielimy się nimi również z tymi z Was, które i którzy tego potrzebują! Jeśli nie stać Cię na podpaski, napisz do nas. Wyślemy Ci je, z miłością, bez stygmy.


SPOŁECZNEGO ZBIERANIA NA PODPASKI CZAS START! ZRÓBMY TO!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 143

 
Dane ukryte
500 zł
SS
Sylwia Serafińska
300 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MH
Marianna
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Super inicjatywa

  20 zł
 • Ewa Lorenz

  Czemu zbieracie na jednorazowo podpaski zamiast na kubki menstruacyjne, które można używać wielokrotnie!

  • Natalia Ratyńska

   Podpaski zakupione dzięki tej zbiórce kierujemy do domów dziecka, zakładów karnych i szkół. Czyli do osób młodych, bardzo młodych oraz tych, które nie mają możliwości regularnego mycia i dezynfekowania kubeczków. Dodatkowo, co ważne, wysyłka kubeczków menstruacyjnych musiałaby być wsparta odpowiednią edukacją. Kubeczek musi być poprawnie dobrany do budowy ciała. Inaczej się nie sprawdza, a może wręcz szkodzić. Wysyłanie kubeczków „w ciemno” mija się więc z celem. Kubeczek raz przetestowany nie może być przekazany kolejnej osobie, nawet po wygotowaniu. Nie każda osoba musi mieć też chęć w ogóle go testować. Akcja jest przemyślana adekwatnie do odbiorców i odbiorczyń. Warto też zaznaczyć, że podpaski, które kupujemy, są ekologiczne. Nie są chemicznie wybielane, ulegają rozkładowi i nie szkodzą środowisku i naszym ciałom w ten sposób, w jaki szkodzą podpaski drogeryjnych marek. Pozdrawiamy Cię ciepło, dziewczyny z RS

Nasi użytkownicy założyli

865 003 zrzutki

i zebrali

763 986 055 zł

A ty na co dziś zbierasz?