id: jrmuna

Kręcimy film - "Kamienne oblicze Roztocza"

Kręcimy film - "Kamienne oblicze Roztocza"

Nasi użytkownicy założyli 957 100 zrzutek i zebrali 963 585 611 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Ze względu na wiele ciekawych działań związanych z kamiennymi krzyżami, które powinny być pokazane w filmie, premiera filmu zaplanowana została na 24 grudnia 2021 roku.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kamienne krzyże i figury bruśnieńskie potrzebują filmu, który pokaże ich unikatowe na skalę światową walory. Przyszedł czas, by powstał "kamienny film"!

Przez ostatnich 5 lat poświęciłem ogromną ilość czasu na inwentaryzację bruśnieńskich kamiennych krzyży przydrożnych (działania dzięki finansowaniu MKiDN), zgłębianie historii kamieniarki bruśnieńskiej i na działaniach mających na celu ratowanie i ochronę kamiennego dziedzictwa Roztocza. Dzięki tej ogromnej pracy udało się spopularyzować temat kamieniarki i stworzyć centrum związane z kamieniarką bruśnieńską, jaką jest strona internetowa kamiennekrzyze.pl jak i socialmedia z nią związane. Teraz przyszedł czas na kolejne przedsięwzięcie. Jest to plan stworzenia unikatowego filmu poświęconego nie tylko kamiennym krzyżom bruśnieńskim, ich historii, aspektowi kulturalno-społecznemu, ale także ludziom związanym z tym tematem i unikatowym ujęciom pokazującym "kamienne oblicze Roztocza", także pod kątem geologicznym. W zależności od ilości funduszy jakie uda się zebrać, takiej jakości film powstanie. Z czasem będę też szukał możliwości związanych z pozyskaniem dodatkowych funduszy. Może uda się zrobić coś wielkiego? Planowana premiera filmu - 24 grudnia 2021 rok.

Specjalnie dla tej idei została wydana mała książka, poświęcona kamiennym krzyżom bruśnieńskim i tylko tutaj będzie można ją zdobyć wpłacając datek na ten film.

v81d1928b5698bbd.jpeg

http://kamiennekrzyze.pl


Pozdrawiam

Grzegorz Ciećka


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 5 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Nieaktywne
Inne
Imię i nazwisko, lub nick w napisach końcowych filmu

Jeżeli wpłacisz 5 złotych, Twoje imię i nazwisko, lub nick, czy nazwa firmy, zostanie pokazana w napisach końcowych filmu. To, co chcesz, by było wyświetlone, napisz w komentarzu.

5 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Pins - Odznaka Złoty Krzyż

Jeden z 5 dostępnych tutaj pinsów - odznaka "Złoty Krzyż" może być Twój. Powstało tylko 10 sztuk takich pinsów i są one w posiadaniu kilku regionalistów.

50 zł

Kupione 2 z 5

Zakończona
Inne
Kolorowana odbitka drzeworytu

W tej opcji można dostać w nagrodę samą odbitkę drzeworytu z krzyżem, który znajdziemy w książce, na oddzielnym arkuszu. Różnica między tą odbitką, a odbitką z druku ulotnego to to, że ta odbitka będzie pokolorowana tak, jak stare ludowe drzeworyty (inspirowane drzeworytem płazowskim). Będzie czymś w rodzaju obrazka, natomiast kolekcjonerski druk ulotny wzorowany jest na przedwojennych limitowanych drukach reklamowych. Kolorowana odbitka zostanie stworzona na koniec zbiórki (15 kwietnia - wtedy też materiał zostanie przesłany do odbiorcy) - takich odbitek kolekcjonerskich będzie tylko 1 sztuka.

70 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Inne
Książka "Kamienne krzyże bruśnieńskie"

Ostatni egzemplarz książki "Kamienne krzyże bruśnieńskie - unikatowe zjawisko na skalę światową" - jej nakład to 200 szt. Ilość stron: 40, dodatkowo zawiera drzeworyt odbijany ręcznie na jednej ze stron. Specjalna czcionka i czarno-białe stylizowane fotografiki sprawiają, że jest to unikatowa kolekcjonerska publikacja. Ostatni egzemplarz z tego nakładu dostępny jest tylko na tej zrzutce! Dodatkowo dostaniecie kolekcjonerską pocztówkę z kamiennym krzyżem.

W tej kwocie wliczony jest już koszt przesyłki (na terenie Polski).

Dodatkowo wpłacający może zamieścić swoje imię i nazwisko, lub nick, czy nazwę firmy w napisach końcowych filmu. To, co chcesz, by było wyświetlone, napisz w komentarzu.

100 zł

Kupione 111 z 111

Zakończona
Inne
Książka + odbitka drzeworytu na kolekcjonerskim druku ulotnym.

Opcja kolekcjonerska: ostatni z 20 druków ulotnych z książką "Kamienne krzyże bruśnieńskie - unikatowe zjawisko na skalę światową" a do niej na oddzielnej kartce odbitka drzeworytu (który jest też w książce odbity), ale w tym przypadku, oddzielna odbitka będzie mieć formę kolekcjonerskiego druku ulotnego. Dodatkowym elementem wyróżniającym tę książkę od innych jest to, że ma niebieską odbitkę drzeworytu (na 200 egz. nakładu jest tylko 5 z niebieską odbitką, reszta jest czarna). Druków kolekcjonerskich wydrukowanych jest tylko 20 egzemplarzy. Ty możesz być posiadaczem ostatniego dostępnego!

500 zł

Kupione 13 z 14

Zakończona

Wpłaty 141

 
Dane ukryte
500 zł
AM
Alina Milinkiewicz
200 zł
 
Dane ukryte
120 zł
 
Dane ukryte
120 zł
RG
Renata Górska
 
Użytkownik niezarejestrowany
115 zł
WK
WIESŁAW KUBISZYN
107 zł
JK
Justyna Kruk-Siwiec
101 zł
MS
Małgorzata Skulimowska
100 zł
MS
Marek Skulimowski
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków