id: jrmuna

Kręcimy film - "Kamienne oblicze Roztocza"

Kręcimy film - "Kamienne oblicze Roztocza"

Aktualności1

  • db3a87819331acc4.jpeg

    Pierwsze około 50 przesyłek dla wpłacających już są pakowane i w środę będą wysłane. Każda publikacja jest sprawdzana i opatrzona drzeworytem, każdy egzemplarz będzie miał ręcznie wykonaną odbitkę.

    Dziękuję za wsparcie :)

    Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kamienne krzyże i figury bruśnieńskie potrzebują filmu, który pokaże ich unikatowe na skalę światową walory. Przyszedł czas, by powstał "kamienny film"!

Przez ostatnich 5 lat poświęciłem ogromną ilość czasu na inwentaryzację bruśnieńskich kamiennych krzyży przydrożnych (działania dzięki finansowaniu MKiDN), zgłębianie historii kamieniarki bruśnieńskiej i na działaniach mających na celu ratowanie i ochronę kamiennego dziedzictwa Roztocza. Dzięki tej ogromnej pracy udało się spopularyzować temat kamieniarki i stworzyć centrum związane z kamieniarką bruśnieńską, jaką jest strona internetowa kamiennekrzyze.pl jak i socialmedia z nią związane. Teraz przyszedł czas na kolejne przedsięwzięcie. Jest to plan stworzenia unikatowego filmu poświęconego nie tylko kamiennym krzyżom bruśnieńskim, ich historii, aspektowi kulturalno-społecznemu, ale także ludziom związanym z tym tematem i unikatowym ujęciom pokazującym "kamienne oblicze Roztocza", także pod kątem geologicznym. W zależności od ilości funduszy jakie uda się zebrać, takiej jakości film powstanie. Z czasem będę też szukał możliwości związanych z pozyskaniem dodatkowych funduszy. Może uda się zrobić coś wielkiego? Planowana premiera filmu - październik 2021 rok.

Specjalnie dla tej idei została wydana mała książka, poświęcona kamiennym krzyżom bruśnieńskim i tylko tutaj będzie można ją zdobyć wpłacając datek na ten film.

v81d1928b5698bbd.jpeg

http://kamiennekrzyze.pl


Pozdrawiam

Grzegorz Ciećka


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 125

 
Dane ukryte
500 zł
AM
Alina Milinkiewicz
200 zł
 
Dane ukryte
120 zł
 
Dane ukryte
120 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
115 zł
WK
WIESŁAW KUBISZYN
107 zł
 
Dane ukryte
100 zł
EB
Ewa Białynicka-Birula
100 zł
AK
Andrzej Kudlicki
100 zł
MS
Małgorzata Skulimowska
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 17 zł i więcej
Książka "Kamienne krzyże bruśnieńskie"

Wpłacający dostaną książkę "Kamienne krzyże bruśnieńskie - unikatowe zjawisko na skalę światową" - jej nakład to 200 szt. Ilość stron: 40, dodatkowo zawiera drzeworyt odbijany ręcznie na jednej ze stron. Specjalna czcionka i czarno-białe stylizowane fotografiki sprawiają, że jest to unikatowa kolekcjonerska publikacja. Dostępna jest tylko na tej zrzutce!

W tej kwocie wliczony jest już koszt przesyłki (na terenie Polski).

Dodatkowo każdy wpłacający może zamieścić swoje imię i nazwisko, lub nick, czy nazwę firmy w napisach końcowych filmu. To, co chcesz, by było wyświetlone, napisz w komentarzu.

wybrano 99 razy (pozostało 51 z 150)

Wybieram
Wpłać 100 zł i więcej
Książka + odbitka drzeworytu na kolekcjonerskim druku ulotnym.

Opcja kolekcjonerska, książka "Kamienne krzyże bruśnieńskie - unikatowe zjawisko na skalę światową" a do niej na oddzielnej kartce odbitka drzeworytu (który jest też w książce odbity), ale w tym przypadku, oddzielna odbitka będzie mieć formę kolekcjonerskiego druku ulotnego, który zostanie stworzony na koniec zbiórki (15 kwietnia - wtedy też materiał zostanie przesłany do odbiorcy) - takich druków kolekcjonerskich będzie wydrukowanych tylko 16 sztuk na potrzebę tej zrzutki (razem oficjalnie wydrukowanych będzie 20 egz. 4 do dyspozycji autora).

wybrano 12 razy (pozostało 4 z 16)

przewidywana dostawa: 15 kwietnia, 2021

Wybieram
Wpłać 3000 zł i więcej
Sponsor filmu - mecenas

Jeżeli chcesz prywatnie, lub jako firma wesprzeć produkcję tego filmu i stać się sponsorem, lub mecenasem, masz niezwykłą okazję, by przejść do historii, bo ten film będzie wydarzeniem historycznym. Jednym z celów tego filmu jest promocja kamieniarki roztoczańskiej, te działania mają na celu sprawić, by to kulturalne dziedzictwo regionu jako zjawisko stało się pretendentem do wpisu na listę UNESCO. Do tego potrzeba społecznych działań.

Sponsor główny zostanie pokazany na planszy, na początku filmu, dostanie poza tym specjalnie wydrukowaną dla niego wersję książki "Kamienne krzyże bruśnieńskie - unikatowe zjawisko na skalę światową" w twardej oprawie + kolekcjonerski druk ulotny.

(pozostało 1 z 1)

Wybieram
Wpłać 5 zł i więcej
Imię i nazwisko, lub nick w napisach końcowych filmu

Jeżeli wpłacisz 5 złotych, Twoje imię i nazwisko, lub nick, czy nazwa firmy, zostanie pokazana w napisach końcowych filmu. To, co chcesz, by było wyświetlone, napisz w komentarzu.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Wpłać 70 zł i więcej
Kolorowana odbitka drzeworytu

W tej opcji można dostać w nagrodę samą odbitkę drzeworytu z krzyżem, który znajdziemy w książce, na oddzielnym arkuszu. Różnica między tą odbitką, a odbitką z druku ulotnego to to, że ta odbitka będzie pokolorowana tak, jak stare ludowe drzeworyty (inspirowane drzeworytem płazowskim). Będzie czymś w rodzaju obrazka, natomiast kolekcjonerski druk ulotny wzorowany jest na przedwojennych limitowanych drukach reklamowych. Kolorowana odbitka zostanie stworzona na koniec zbiórki (15 kwietnia - wtedy też materiał zostanie przesłany do odbiorcy) - takich odbitek kolekcjonerskich będzie tylko 1 sztuka.

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

679 718 zrzutek

i zebrali

441 250 497 zł

A ty na co dziś zbierasz?