id: jrmuna

Kręcimy film - "Kamienne oblicze Roztocza"

Kręcimy film - "Kamienne oblicze Roztocza"

Nasi użytkownicy założyli 913 487 zrzutek i zebrali 876 684 806 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Ze względu na wiele ciekawych działań związanych z kamiennymi krzyżami, które powinny być pokazane w filmie, premiera filmu zaplanowana została na 24 grudnia 2021 roku.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Kamienne krzyże i figury bruśnieńskie potrzebują filmu, który pokaże ich unikatowe na skalę światową walory. Przyszedł czas, by powstał "kamienny film"!

Przez ostatnich 5 lat poświęciłem ogromną ilość czasu na inwentaryzację bruśnieńskich kamiennych krzyży przydrożnych (działania dzięki finansowaniu MKiDN), zgłębianie historii kamieniarki bruśnieńskiej i na działaniach mających na celu ratowanie i ochronę kamiennego dziedzictwa Roztocza. Dzięki tej ogromnej pracy udało się spopularyzować temat kamieniarki i stworzyć centrum związane z kamieniarką bruśnieńską, jaką jest strona internetowa kamiennekrzyze.pl jak i socialmedia z nią związane. Teraz przyszedł czas na kolejne przedsięwzięcie. Jest to plan stworzenia unikatowego filmu poświęconego nie tylko kamiennym krzyżom bruśnieńskim, ich historii, aspektowi kulturalno-społecznemu, ale także ludziom związanym z tym tematem i unikatowym ujęciom pokazującym "kamienne oblicze Roztocza", także pod kątem geologicznym. W zależności od ilości funduszy jakie uda się zebrać, takiej jakości film powstanie. Z czasem będę też szukał możliwości związanych z pozyskaniem dodatkowych funduszy. Może uda się zrobić coś wielkiego? Planowana premiera filmu - 24 grudnia 2021 rok.

Specjalnie dla tej idei została wydana mała książka, poświęcona kamiennym krzyżom bruśnieńskim i tylko tutaj będzie można ją zdobyć wpłacając datek na ten film.

v81d1928b5698bbd.jpeg

http://kamiennekrzyze.pl


Pozdrawiam

Grzegorz Ciećka


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 5 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę/ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Imię i nazwisko, lub nick w napisach końcowych filmu

Jeżeli wpłacisz 5 złotych, Twoje imię i nazwisko, lub nick, czy nazwa firmy, zostanie pokazana w napisach końcowych filmu. To, co chcesz, by było wyświetlone, n...

od 5 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Pins - Odznaka Złoty Krzyż

Jeden z 5 dostępnych tutaj pinsów - odznaka "Złoty Krzyż" może być Twój. Powstało tylko 10 sztuk takich pinsów i są one w posiadaniu kilku regionalistów.

od 50 zł

Kupione 2 z 5

Zakończona
Kolorowana odbitka drzeworytu

W tej opcji można dostać w nagrodę samą odbitkę drzeworytu z krzyżem, który znajdziemy w książce, na oddzielnym arkuszu. Różnica między tą odbitką, a odbitką z...

od 70 zł

Kupione 1 z 1

Zakończona
Książka "Kamienne krzyże bruśnieńskie"

Ostatni egzemplarz książki "Kamienne krzyże bruśnieńskie - unikatowe zjawisko na skalę światową" - jej nakład to 200 szt. Ilość stron: 40, dodatkowo zawiera drz...

od 100 zł

Kupione 111 z 111

Zakończona
Książka + odbitka drzeworytu na kolekcjonerskim druku ulotnym.

Opcja kolekcjonerska: ostatni z 20 druków ulotnych z książką "Kamienne krzyże bruśnieńskie - unikatowe zjawisko na skalę światową" a do niej na oddzielnej kartc...

od 500 zł

Kupione 13 z 14

Zakończona

Wpłaty 141

preloader

Komentarze 3

 
2500 znaków