id: jrrnng

Pożar w Łagiewnikach Wielkich. Odbuduj gospodarstwo Caritaski!

Pożar w Łagiewnikach Wielkich. Odbuduj gospodarstwo Caritaski!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
276 827 zł 
z 200 000 zł
138%
zakończona 18.06.2020r
2148 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

W tym trudnym czasie, kiedy wszyscy skupiamy się na walce z koronawirusem, rodzina z Łagiewnik Wielkich doświadczyła innego nieszczęścia. W krótkim czasie ogień strawił znaczną część dorobku ich życia…


W sobotę, 18 kwietnia 2020r, około godziny 6 rano w gospodarstwie rolnym w Łagiewnikach Wielkich wybuchł pożar, w wyniku którego spłonęły stodoły i pomieszczenia gospodarcze. Strawione w ogniu zostały 2 traktory, samochód, kombajn do zboża, dwie prasy do słomy, mieszalnik pasz i wiele innych cennych maszyn i narzędzi. W pożarze zginęły również zwierzęta hodowlane - konie kuce, cielaki i pies. Dzięki działaniu kilkunastu zastępów straży pożarnej udało się ocalić budynek mieszkalny i resztę zabudowy.


Rodzinę Wańczyk w gminie Pawonków znają chyba wszyscy. Pan Teodor wraz z synem Dawidem od lat zajmują się ciesielstwem – dekarstwem. Pani Irena to pielęgniarka Caritasu, zawsze chętna do pomocy i z uśmiechem na twarzy znajdująca czas na chwilę rozmowy nawet po bardzo ciężkim dniu. Wielu mieszkańców okolicznych miejscowości korzystało z jej pomocy, której nie odmawia nawet w wolnym czasie. Dzisiaj to Pani Irena i jej rodzina potrzebują naszego wsparcia! Mamy szansę oddać jej serce, które nam okazywała w trudnych sytuacjach. Wierzymy, że słów wsparcia i konkretnych gestów pomocy nie zabraknie. Każdy grosik się liczy. Państwo Wańczyk muszą szybko wrócić do swoich zajęć, aby przetrwać. Nie da się tego zrobić bez sprzętu. To ludzie ciężkiej pracy, pełni życzliwości dla innych. Mimo swoich licznych obowiązków nigdy nie odmawiali pomocy innym, teraz potrzebują naszej pomocy.

Do dzieła Kochani! Każda, nawet jedna drobna złotówka się liczy!Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 2148

ŁT
Łukasz Trzepizur - licytacja
160 zł
KS
Karolina Sawicka
80 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AK
Anna Kasperska
12 zł
AK
Anna Kasperska
15 zł
TK
Tomasz Kierat
500 zł
PB
Paweł Bazylewicz
180 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 82

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

754 519 zrzutek

i zebrali

545 970 566 zł

A ty na co dziś zbierasz?