id: jrrnng

Pożar w Łagiewnikach Wielkich. Odbuduj gospodarstwo Caritaski!

Pożar w Łagiewnikach Wielkich. Odbuduj gospodarstwo Caritaski!

Nasi użytkownicy założyli 1 190 088 zrzutek i zebrali 1 254 426 284 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W tym trudnym czasie, kiedy wszyscy skupiamy się na walce z koronawirusem, rodzina z Łagiewnik Wielkich doświadczyła innego nieszczęścia. W krótkim czasie ogień strawił znaczną część dorobku ich życia…


W sobotę, 18 kwietnia 2020r, około godziny 6 rano w gospodarstwie rolnym w Łagiewnikach Wielkich wybuchł pożar, w wyniku którego spłonęły stodoły i pomieszczenia gospodarcze. Strawione w ogniu zostały 2 traktory, samochód, kombajn do zboża, dwie prasy do słomy, mieszalnik pasz i wiele innych cennych maszyn i narzędzi. W pożarze zginęły również zwierzęta hodowlane - konie kuce, cielaki i pies. Dzięki działaniu kilkunastu zastępów straży pożarnej udało się ocalić budynek mieszkalny i resztę zabudowy.


Rodzinę Wańczyk w gminie Pawonków znają chyba wszyscy. Pan Teodor wraz z synem Dawidem od lat zajmują się ciesielstwem – dekarstwem. Pani Irena to pielęgniarka Caritasu, zawsze chętna do pomocy i z uśmiechem na twarzy znajdująca czas na chwilę rozmowy nawet po bardzo ciężkim dniu. Wielu mieszkańców okolicznych miejscowości korzystało z jej pomocy, której nie odmawia nawet w wolnym czasie. Dzisiaj to Pani Irena i jej rodzina potrzebują naszego wsparcia! Mamy szansę oddać jej serce, które nam okazywała w trudnych sytuacjach. Wierzymy, że słów wsparcia i konkretnych gestów pomocy nie zabraknie. Każdy grosik się liczy. Państwo Wańczyk muszą szybko wrócić do swoich zajęć, aby przetrwać. Nie da się tego zrobić bez sprzętu. To ludzie ciężkiej pracy, pełni życzliwości dla innych. Mimo swoich licznych obowiązków nigdy nie odmawiali pomocy innym, teraz potrzebują naszej pomocy.

Do dzieła Kochani! Każda, nawet jedna drobna złotówka się liczy!Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 2148

preloader

Komentarze 81

 
2500 znaków