Zakończona 30.09.2018r ID: jschh5

Budujemy Dom pod Cisem

Zebrano 906 zł
z kwoty 10 000 zł

9 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

121
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

DAJEMY NOWE ŻYCIE BUDYNKOWI

Nad rzeką Elbląg przy ulicy Stawidłowej 3 od wielu lat niszczał piękny budynek przemysłowy z 1905 roku. Przed wojną była tam mydlarnia, zakład kamieniarski, a po wojnie tapicernia i pomieszczenia magazynowe. Jeden z naszych przyjaciół powiedział: “Musicie w to zainwestować, przecież wasze plany tego wymagają”! Po gruntownym namyśle zdecydowaliśmy o odkupieniu działki z ruiną budynku od miasta. Odważyliśmy się rozpocząć odbudowę.

MIEJSCE INICJATYW - DOM SĄSIEDZKI

W naszych marzeniach przełożonych na plany architektoniczne będą tam sale warsztatowe, miejsce na spotkania mieszkańców i organizacji dzielnicowych, kawiarnia i podwórko z hamakami. To będzie miejsce otwarte dla wszystkich - do tworzenia i wdrażania inicjatyw społecznych, akcji samopomocowych, działań twórczych elblążan. Oczami wyobraźni widzimy tu sobotnie targi warzywne i wyprzedaże bagażnikowe, poranne zajęcia jogi i plenery rzemieślnicze. To będzie siedziba pierwszego w Elblągu Domu Sąsiedzkiego dla mieszkańców dzielnicy Zawodzie. Taki Dom Sąsiedzki prowadzimy już od kilku lat, teraz uzyska on godziwą siedzibę.

DAJEMY PRACĘ ZAMIAST ZASIŁKU

W Elblągu jest duża grupa osób, które borykają się z trudnościami, trudno im podjąć pracę. Pomagamy im w ramach naszego Centrum Integracji Społecznej - proponujemy pracę zamiast zasiłku. Nowy budynek da nam nowe możliwości. Poszukujący pracy będą mogli zdobyć nowe kwalifikacje i doświadczenie niezależnie od sprawności, stanu zdrowia czy innych trudności życiowych. Będziemy ich wspierać doradczo i psychologicznie. W szeregu nowych pracowni będą się uczyć zawodu, a część z nich zatrudnimy na stałe. W pracowni stolarskiej będą powstawać drewniane meble, donice i inne artykuły wystroju wnętrz. W hostelu będziemy gościć między innymi rowerzystów wybierających się na szlak Green Velo, który zaczyna się przed naszymi drzwiami! W warsztacie rowerowym będziemy dawać nowe życie dwuśladom oraz pomagać w usterkach.

NOWOŚĆ - SKLEP SPOŁECZNY

W sklepie społecznym będzie można kupić używane produkty, którym nadamy drugie życie. Będzie tu można przekazać używane przedmioty, a zespół CIS je odnowi, naprawi i odsprzeda w sklepie. Dochód ze sprzedaży przekazany zostanie na utrzymanie sklepu. Będą tu także do kupienia produkty wypracowane przez CIS oraz przedsiębiorstwa społeczne z całego województwa. Przedmioty ze sklepu społecznego będzie można także obejrzeć i kupić za pośrednictwem sklepu internetowego Targes.pl. W ten sposób dbamy o środowisko naturalne i promowanie świadomych zakupów. Dajemy też pracę osobom z niepełnosprawnościami.

BUDUJEMY DOM POD CISEM

Na stworzenie takiego miejsca przeznaczamy nasz budynek. Nazwaliśmy go Domem pod Cisem. Ze względu na fatalny stan techniczny obiekt musiał zostać wyburzony i jest odtwarzany. Ale dzięki temu będzie w całości dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

BUDUJ Z NAMI

Pomaganie kosztuje – odtworzenie budynku i wyposażenie to ponad 4 mln złotych. Pozyskaliśmy już większość pieniędzy z funduszy unijnych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Urzędu Miejskiego w Elblągu. Potrzebujemy jeszcze co najmniej 100 tys. zł na zakup wyposażenia pracowni w sprzęt, narzędzia, meble itp. Koszt zakupu wyposażenia to tzw. wkład własny do projektu unijnego. Zestawienie potrzebnego wyposażenia jest dostępne na naszej stronie internetowej www.eswip.pl/budujznami

Prosimy Cię o darowiznę finansową na zakup wyposażenia. Staramy się jak najbardziej ułatwić sposób przekazania darowizn. Zrzutka jest jedną z form. Na naszej stronie możesz zobaczyć jak inaczej jeszcze można nas wesprzeć www.eswip.pl/budujznami

środa, 12 września 2018 o 09:57

Kasia, Magda, Jola, Hania, Piotr i inni - dziękujemy! #budujemy #dompodcisem #elblag #eswip #fundraising

czwartek, 6 września 2018 o 14:04

Dziękujemy za pierwsze wpłaty! Serce rośnie! #budujemy #dompodcisem #elblag #eswip #fundraising

środa, 5 września 2018 o 15:42

Wystartowaliśmy z naszą Akcją Budujemy Dom pod Cisem dzisiaj (5.09) Śniadaniem na budowie! Obrazki ze spotkania dostępne na naszym facebooku https://www.facebook.com/ESWIP #budujemy #dompodcisem #elblag #eswip #fundraising

Aby dodać komentarz lub

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

MP
350 zł
Magdalena Palimąka
KK
200 zł
Katarzyna Królak
MF
100 zł
Magdalena Fowler
KS
50 zł
Katarzyna Swisłocka
J
50 zł
Jolanta Urbankiewcz
HO
40 zł
Hanna Oczkoś
Dane ukryte
30 zł
Dane ukryte
AJ
25 zł
Anna Jadwiga Śledzińska
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
P
25 zł
Piotr
Dane ukryte
10 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Najwięcej środków dzięki udostępnieniom

Pierwsza wpłata

P
25 zł
Piotr

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

372 977 zrzutek

Pomóż zebrać 10 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

121
udostępnień

NAGRODY

Kawa

10 zł i więcej

Talon na filiżankę świeżo mielonej kawy do wykorzystania w ciągu roku od otwarcia naszej kawiarni w Domu pod Cisem. Będzie można ją wypić w przytulnym wnętrzu lub na podwórku z hamakami.

Ciasto z kawą

25 zł i więcej

Talon na domowe ciasto wraz ze świeżo mieloną kawą do wykorzystania w ciągu roku od otwarcia naszej kawiarni w Domu pod Cisem lub przylegającym podwórku z hamakami.

wybrano 6 razy

Zakupy w sklepie społecznym

50 zł i więcej

Talon na zakupy w naszym sklepie społecznym, w którym będzie można wybierać spośród towarów wykonanych przez uczestników naszych działań, np torby ekologiczne, drewniane dekoracje wnętrz, naturalne kosmetyki itp. Będzie można go zrealizować w ciągu roku od otwarcia bezpośrednio na Stawidłowej 3 w Elblągu.

Nocleg dla dwóch osób

100 zł i więcej

Talon na nocleg w pokoju dwuosobowym z łazienką, nad rzeką Elbląg z widokiem na Stare Miasto. Do odebrania w ciągu roku od otwarcia hostelu w naszym Domu pod Cisem.


wybrano 2 razy

Impreza otwarcia

500 zł i więcej

Zaproszenie na imprezę otwierającą nasz Dom wraz z wyborną kolacją i programem niespodzianka, którego szczegóły będziemy zdradzać w kolejnych miesiącach.

Impreza otwarcia wraz z pamiątkową tablicą

1000 zł i więcej

Wmurowanie pamiątkowej tabliczki z imieniem i nazwiskiem lub nazwą firmy darczyńcy w widocznym miejscu w naszym Domu. Ponadto zaproszenie na imprezę otwierającą, (podczas której zostaną odsłonięte tabliczki) wraz z wyborną kolacją i programem niespodzianka, którego szczegóły będziemy zdradzać w kolejnych miesiącach.

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.