id: jsxgrh

Pomoc pogorzelcom z Gminy Spiczyn

Pomoc pogorzelcom z Gminy Spiczyn

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
33 116 zł 
z 150 000 zł
22%
zakończona 24.12.2020r
416 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

22.08.2020 Województwo Lubelskie, Gmina Spiczyn, w miejscowości Spiczyn w wyniku pożaru dach nad głową straciło 4 rodziny łącznie 7 osób w tym dwójka dzieci w wieku 11 i 12 lat.

Społeczność naszej gminy jak zwykle stanęła na wysokości zadania i w przeciągu tak naprawdę kilku godzin udało się zgromadzić niezbędne do dalszego funkcjonowania dary takie jak: środki czystości, ubrania oraz art. spożywcze, chemia itp. Wszystko zostało lub zostanie przewiezione do tymczasowego lokum tymczasowego...

Wspólnie z grupą ludzi dobrej woli, z grupą samorządowców i wielu pomocnych ludzi , podjęliśmy wyzwanie zorganizowania publicznej zbiórki na zakup domków holenderskich. W pełni funkcjonalnych domów dla poszkodowanych rodzin. Poprzedni dom nawet nie nadaje się do odbudowy, więc dziś nie możemy mówić o jakimkolwiek lokum oprócz tego, które zostało zapewnione przez ludzi dobrej woli oraz gminę. Wierzymy, że tak samo jak w przypadku zbiórki darów na rzecz pogorzelców uda się także w obliczu dramatu odbudować ich poczucie bezpieczeństwa w postaci własnego domu.

Po rozmowie z mieszkańcami wiemy, że w pożarze spłonął cały dobytek ich życia, a w obecnej chwili ich możliwości finansowe nie pozwalają nawet myśleć o samodzielnej inwestycji w jakiekolwiek lokum. Stąd nasza inicjatywa.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 416

 
Agnieszka Kowalska
60 zł
MW
Małgorzata
80 zł
 
Dane ukryte
80 zł
AS
Agnieszka Soszyńska
30 zł
 
Dane ukryte
ukryta
GP
Gminne Przedszkole w Spiczynie
610 zł
MW
Małgorzata Wolińska
80 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KN
Katarzyna Niziołek
10 zł
J
Jttj
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze 34

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

799 802 zrzutki

i zebrali

619 664 382 zł

A ty na co dziś zbierasz?