id: jsxgrh

Pomoc pogorzelcom z Gminy Spiczyn

Pomoc pogorzelcom z Gminy Spiczyn

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
33 116 zł 
z 150 000 zł
22%
zakończona 24.12.2020r
416 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

22.08.2020 Województwo Lubelskie, Gmina Spiczyn, w miejscowości Spiczyn w wyniku pożaru dach nad głową straciło 4 rodziny łącznie 7 osób w tym dwójka dzieci w wieku 11 i 12 lat.

Społeczność naszej gminy jak zwykle stanęła na wysokości zadania i w przeciągu tak naprawdę kilku godzin udało się zgromadzić niezbędne do dalszego funkcjonowania dary takie jak: środki czystości, ubrania oraz art. spożywcze, chemia itp. Wszystko zostało lub zostanie przewiezione do tymczasowego lokum tymczasowego...

Wspólnie z grupą ludzi dobrej woli, z grupą samorządowców i wielu pomocnych ludzi , podjęliśmy wyzwanie zorganizowania publicznej zbiórki na zakup domków holenderskich. W pełni funkcjonalnych domów dla poszkodowanych rodzin. Poprzedni dom nawet nie nadaje się do odbudowy, więc dziś nie możemy mówić o jakimkolwiek lokum oprócz tego, które zostało zapewnione przez ludzi dobrej woli oraz gminę. Wierzymy, że tak samo jak w przypadku zbiórki darów na rzecz pogorzelców uda się także w obliczu dramatu odbudować ich poczucie bezpieczeństwa w postaci własnego domu.

Po rozmowie z mieszkańcami wiemy, że w pożarze spłonął cały dobytek ich życia, a w obecnej chwili ich możliwości finansowe nie pozwalają nawet myśleć o samodzielnej inwestycji w jakiekolwiek lokum. Stąd nasza inicjatywa.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 416

preloader

Komentarze 34

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

879 994 zrzutki

i zebrali

810 181 409 zł

A ty na co dziś zbierasz?