id: jtg8ej

Marsz dla Odry

Marsz dla Odry

Nasi użytkownicy założyli 1 168 733 zrzutki i zebrali 1 217 148 122 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zdrowie Odry i jej mieszkańców jest stale zagrożone. Rzeka traktowana jest jak ściek. Już ponad 8000 ludzi dołączyło do apelu plemienia Odry, by uznać ją za osobę prawną. Aby do tego doprowadzić chcemy nagłośnić sprawę i zaproponować Marsz dla Odry.


Marsz rozpoczynamy dokładnie 20 kwietnia 2023 roku, podczas nowiu. Będziemy towarzyszyć rzece, naszej krewnej, od miejsca, w którym rodzi się, do miejsca, w którym łączy się z morzem. Chcemy towarzyszyć Odrze w ciągu jej całego życia. To jeden z celów marszu – być przy tej, która od dekad cierpi wskutek działań człowieka.

 

To kolejny krok prowadzący do uznania rzeki Odry za osobę w świadomości i osobę prawną w prawie. Nadanie osobowości prawnej Odrze pomoże lepiej chronić ją oraz żyjące przy niej i w niej istoty, w tym ludzi.


Przeprowadzenie Marszu to ogrom pracy koordynacyjnej, logistycznej. WSZYSTKIE zebrane środki zostaną przeznaczone na Marsz dla Odry.

Pomóż nam proszę! Dziękujemy.


Plemię Odry


Więcej o tym kim jesteśmy oraz odpowiedzi na szereg pytań znajdziesz na stronie www.osobaodra.pl


Jeśli masz wątpliwości zobacz film o rzece, która chce być osobą.Czy uznanie Odry za osobę prawną jest możliwe w polskim prawie? Posłuchaj co mówi o tym mecenas Karolina Kuszlewicz.W poniższej rozmowie możesz usłyszeć opinię profesora prawa Jerzego Bieluka.


fot. Anna Karłowska

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 119

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków