id: jundvt

Pomóż młodym talentom z Lublina wyjechać na 45 Finały Światowe Odysei Umysłu w USA

Pomóż młodym talentom z Lublina wyjechać na 45 Finały Światowe Odysei Umysłu w USA

Nasi użytkownicy założyli 1 180 950 zrzutek i zebrali 1 234 986 487 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo


Nasi uczniowie uzyskali możliwość reprezentowania Polski w światowym finale konkursu „Odyseja Umysłu”, który odbędzie się od 20 do 25 maja br. w USA - Iowa State University, Ames w Stanach Zjednoczonych. W związku z tym potrzebują Państwa pomocy, aby wyjazd mógł dojść do skutku. Pragniemy dodać, że w tym roku to jedyne drużyny z województwa lubelskiego, które uzyskały prawo reprezentowania Polski w USA. 


W kwietniu dwie drużyny naszych kreatywnych 12 i 13-latków (Antek, Tomek, Zuzia, Antek, Ignacy, Maks, Szczepan, Tosia, Julia, Hania, Marysia, Ala) mistrzami (grupa wiekowa 1 problem 1 „Kino na Kółkach) oraz wicemistrzami (grupa wiekowa 2 problem 4 „Struktura z Kosmosu”) podczas 33 Ogólnopolskiego Finału Odysei Umysłu (http://www.odyseja.org), dzięki czemu dostali zaproszenie na Światowy Finał do USA, gdzie mogą reprezentować nasz kraj. Abyśmy mogli wziąć udział w konkursie potrzebujemy ok. 9 tys. na jedną osobę, co znacznie przekracza nasze możliwości, bo to łącznie ponad 100 tys. złotych (10 dzieciaków, 3 trenerów). Dlatego liczymy na Państwa finansowe wsparcie.


Szansa na wyjazd to efekt ciężkiej pracy, wielkiej wyobraźni i kreatywności naszych dzieci.


Pierwsza drużyna, pracowała w ramach problemu I “Kino na kółkach”, grupa wiekowa 1. Drużyna skonstruowała i wprawiła w ruch nieduży pojazd, którym pewna postać wybrała się do oryginalnego „kina plenerowego”, Podczas spektaklu wehikuł przekracza kolejne Strefy (Granicę Kina, Strefę Kasową, Strefę Gastronomiczną i Strefę Parkingową) gdzie samoczynnie pobiera przedmioty i wykonuje specjalne wyzwania. Wszystko to odbywa się w czasie oryginalnego spektaklu, w całości wyreżyserowanego przez dzieci (uczestników konkursu).


Druga z grup wybrała problem 4 “Struktura z kosmosu”, grupa wiekowa II. W ramach tego problemu przez kilka miesięcy samodzielnie projektowała i wykonywała specjalną strukturę z drzewa balsa, która została poddana próbie utrzymania jak największego ciężaru. Drzewo balsa jest najlżejszym drzewem, z którego odpowiednio zbudowana konstrukcja potrafi unieść 400 kilogramów. Konstrukcja, przygotowana przez nasze uczennice, uniosła w trakcie konkursu 205 kilogramów. Unoszenie ciężaru przez wykonaną konstrukcję zostało wplecione w ciekawy spektakl, mówiący o strukturze psychiki dziecięcej.


Cały proces twórczy obu drużyn został zaprezentowany w formie autorskiego przedstawienia, na które składały się scenografia, kostiumy, piosenka i scenariusz. Umiejętności improwizacji, współpracy i dzielenia się zadaniami potwierdzili również uzyskując wysoką punktację za rozwiązanie ściśle tajnego problemu spontanicznego, który wymagał od nich działania w warunkach niedoboru czasu, środków i informacji. 


NA CO PRZEZNACZYMY POZYSKANE FUNDUSZE?   

 

Udział w Światowych Finałach (www.omworldfinals.com), do którego awansowały dzieci to niepowtarzalna okazja do dalszego, wszechstronnego rozwoju. Ich marzenia się spełnią, jeśli zbierzemy fundusze na: 

  • bilety lotnicze w 2 strony,
  • transport scenografii do finałowego przedstawienia,
  • rejestracja 2 drużyn na finały,
  • udział w finałowym konkursie (noclegi oraz wyżywienie),
  • ubezpieczenie uczestników,
  • przejazdy i koszty pobytu poza finałem (podróż z Chicago do Ames i z powrotem).


Każda wpłacona przez Państwa złotówka przybliży nas do celu.

Z góry dziękujemy za pomoc.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 60

 
Użytkownik niezarejestrowany
250 zł
MA
Marzena
50 zł
MA
Madzia
7 zł
PK
Piotr Kwiecień
1 zł
ML
Monika Lechniak
100 zł
RY
Alicja
100 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
PH
Paweł Harasim
100 zł
NA
Wspierająca
500 zł
PO
Powodzenia
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!