id: jvs86j

STWARDNIENIE ZANIKOWE BOCZNE - PROŚBA O POMOC W PODANIU KOMÓREK MACIERZYSTYCH TOMKOWI

STWARDNIENIE ZANIKOWE BOCZNE - PROŚBA O POMOC W PODANIU KOMÓREK MACIERZYSTYCH TOMKOWI

40 803 zł 
z 50 000 zł
81%
zakończona 13.04.2017r
838 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności3

  • Mamy licytacje koszulek na rzecz akcji!!! Stokroć dziękujemy!
    Czytaj więcej
  • Posłuchajmy razem! YOU'LL NEVER WALK ALONE - RTS WIDZEW 1910 ŁÓDŹ !!!\n\nhttps://www.youtube.com/watch?v=AzvaGpSgYdQ
    Czytaj więcej
  • Kochani bardzo dziękujemy Wam za każdą pomoc!!! \n\nDziękujemy bardzo za akcję Stolara !!! Naprawdę jest to dla nas niesamowicie cenna pomoc!!! Sami kibicujemy Widzewowi i jest to dla nas szczególnie ważne i wzruszające, że tak wszyscy KIBICE i nie tylko mogą się zjednoczyć!!! You'll never walk alone\n\nPoniżej link do wspanialej akcji Stolara !\n\nhttps://www.facebook.com/stolarszefkuchni/posts/1289801091095083?__mref=message
    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

TOMASZ OLEJNIK, mam 51 lat, zawodowy kierowca, szczęśliwy mąż/ ojciec/ dziadek, kibic piłki nożnej.

Do czerwca bieżącego roku nic nie zapowiadało otrzymanie wyroku w postaci nieuleczalnej rzadko spotykanej i nieznanej nam wszystkim choroby SLA - stwardnienie zanikowe boczne.

Stwardnienie zanikowe boczne (SLA) jest w teorii jeszcze nieuleczalną, postępującą chorobą obwodowego układu nerwowego. Jej pierwsze objawy to zanik mięśni i niedowłady kończyn. Wraz z postępem choroby człowiek staje się więźniem własnego ciała. Nie może się poruszać, ma problemy z mówieniem, przełykaniem, a nawet oddychaniem. W trakcie choroby jest się w pełni świadomym i zdolnym psychicznie, mimo całkowitego niedowładu ciała – postępująca medycyna stale poszerza swoją wiedzę i daje wiarę i nadzieję na lepsze jutro!

Instytut Komórek Macierzystych w Olsztynie stale prowadzi badania nad SLA w celu jej dogłębnego i wszechstronnego poznania. Aktualnie prowadzone badania prawdopodobne wskazują na mutację genu przyczyniającego się do zachorowania.

Badania prowadzone w Olsztynie nad SLA od niespełna trzech lat zmierzyły w kierunku podania komórek macierzystych z banku dawców, dzięki którym można zatrzymać chorobę – niestety wiąże się to z ogromnymi kosztami.

PROWADZONE BADANIA NAD TĄ CHOROBĄ SĄ NIEZMIERNIE WAŻNE, BO KONSEKWETNIE PRZYBLIŻAJĄ WYBITNYCH SPECJALISTÓW MEDYCYNY DO POZNANIA JEJ OD PODSZEWKI I ZNALEZIENIA ODPOWIEDNIEGO TORU LECZENIA ZMIERZAJĄCEGO DO ZATRZYMANIA ATAKU SLA, A W SZCZEGÓLNOŚCI DO UZYSKANIA METOD LECZENIA, JEJ ZAPOBIEGANIA I COFANIA SKUTKÓW.

NAKŁADY FINASOWE POZWALAJĄCE NA POMOC W LECZENIU PACJENTÓW Z SLA WSPIERAJĄ MEDYCYNĘ PRZYBLIŻAJĄC JĄ SZYBKIMI KROKAMI DO CELU, JAKIM JEST WYPRACOWANIE ŚCIEŻKI LECZENIA.

CHOROBA JEST BEZLITOSNA I NIEZALEŻNIE OD TRYBU ŻYCIA MOŻE ZAATAKOWAĆ KAŻDEGO – DLATEGO ISTOTĄ JEST JEJ SZYBKIE I MAKSYMALNE ROZPOZNANIE!

KOCHANI PROSZĘ O WSPARCIE W POSTACI WPŁATY PARU ZŁOTÓWEK , POMAGACIE NIE TYLKO MI, ALE I SOBIE WSPIERAJĄC NAUKĘ I BADANIA WYBITNYCH SPECJALISTÓW MEDYCYNY NAD SLA.

PROSZĘ I Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ OKAZANĄ POMOC!

Tomek

Celem zbiórki jest pozyskanie środków na leczenie SLA poprzez trzykrotne podanie komórek macierzystych z banku dawców.

Mam KOCHAJĄCĄ RODZINĘ, ŻONĘ, DZIECI, WNUCZKĘ, które są promykiem i szczęściem w tych dniach, kiedy panuje pora deszczowa…ale wierzę w to, że zawsze po deszczu wychodzi słońce i staram się mimo wszystko walczyć, każdy dzień to walka.

PODANIE KOMÓREK MACIERZYSTYCH JEST JEDYNĄ SZANSĄ NA URATOWANIE ŻYCIA NIE TYLKO MOJEGO, ALE KAŻDEJ OSOBY, KTÓRA W PRZYSZŁOŚCI ZAPADNIE NA TĄ CHOROBĘ.

Aktualnie prowadzone badania nad SLA mają przyczynić się do wszechstronnego poznania choroby, a w efekcie określenia dokładnie procedur jej leczenia i terapii.

POMAGAJĄC MI, POMAGACIE PRZYSZŁOŚCI! Zostałem zakwalifikowany do badania, jest to szansa od lasu na lepsze jutro. Podanie komórek macierzystych jest jednak kosztownym zabiegiem, a towarzyszące im badania, wyjazdy, pobyty w szpitalach oraz terapie generują bardzo duże wydatki.

„Lekarze z OLSZTYŃSKIEGO SZPITALA KLINICZNEGO przygotowują się teraz do kolejnego etapu badań, który będzie polegał na podawaniu komórek macierzystych z banku dawców kolejnej grupie PACJENTÓW, przy czym podawanie to będzie frakcjonowane tj. powtarzane co 2-3 miesiące, a między kolejnymi podaniami komórki macierzyste będą zamrożone.

Zakończyliśmy już nabór do tego etapu badań, zainteresowanie udziałem w tym programie było ogromne" - powiedział PAP neurolog Tomasz Siwek, który należy do zespołu prof. dr.hab. n. med. Wojciecha Maksymowicza.”

KOCHANI PROSZĘ O WSPARCIE W POSTACI WPŁATY PARU ZŁOTÓWEK , POMAGACIE NIE TYLKO MI, ALE I SOBIE WSPIERAJĄC NAUKĘ I BADANIA WYBITNYCH SPECJALISTÓW MEDYCYNY NAD SLA.

PROSZĘ I Z GÓRY BARDZO DZIĘKUJĘ ZA KAŻDĄ OKAZANĄ POMOC!

Tomek

Chciałbym dodać od siebie parę słów płynących z mojego serca i niemogących w żaden sposób oddać, tego co czuję zmagając się kolejny dzień z chorobą…

Walka z chorobą nie jest łatwa, bywają różne dni, czasami jest bardzo źle…

Jednak wiara w lepsze jutro i wsparcie najbliższej Rodziny pomaga mi z każdym dniem być silniejszym. Wiem, że nie można się poddawać!

Mam dla kogo żyć i chcę żyć, wierzę i wiem, że tak szybko postępująca medycyna wraz z Waszym wsparciem szybko pomoże mi stanąć na nogi.

Tomek

Tomek, na wyjazdowym meczu

MASZ CHĘĆ POWIEDZIEĆ WIĘCEJ?

Oczywiście że mam!

You'll never walk alone

Stolar - dziękuję Ci bardzo za akcję jaką zorganizowałeś wśród KIBICÓW WIDZEWA ŁÓDŹ, dziękuję za TWOJE zaangażowanie i OKAZANE WIELKIE SERCE !!! WAM DRODZY KIBICE dziękuję również za wsparcie finansowe i każde dobre słowo! Jest to dla mnie szczególnie ważne!

Przeczytaj więcej

STOLAR jesteś wielki !!!

Poniżej link do wspaniałej akcji STOLARA!!!

https://www.facebook.com/stolarszefkuchni/?hc_ref=PAGES_TIMELINE&fref=nf

Jeszcze raz dziękuję!!!

Tomek

Podziękowania za licytacje na rzecz akcji, najszczersze podziękowania na ręce

Rafiego i Kamila Tlagi !!!

Przedmiotem licytacji jest oficjalna koszulka meczowa marki Zina klubu piłkarskiego Widzew Łódź z bieżącego sezonu 2016/2017. Dzięki uprzejmości Kamila Tlagi, zawodnika Widzewa przód koszulki wzbogacony został o autografy piłkarzy reprezentujących barwy łódzkiego klubu.

Na koszulce swoje podpisy złożyli m. in.: Kamil Tlaga, Adrian Budka, Princewill Okachi, Daniel Mąka, czy Marcin Kozłowski.

Tutaj link do aukcji:

http://allegro.pl/show_item.php?item=6603562455#thumb/1

Dziękuję,

Tomek

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 838

ŁT
Łukasz Tomczyk
20 zł
SC
Sławomir Czerw
100 zł
 
Dane ukryte
21 zł
TD
Tomasz Danych
5 zł
 
Dane ukryte
52 zł
AS
Arek Statkiewicz
63 zł
 
Dane ukryte
20 zł
WG
wojciech grochowski
104 zł
ŁG
Łukasz Garus
11 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 51

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

754 521 zrzutek

i zebrali

545 970 836 zł

A ty na co dziś zbierasz?