Opis zrzutki

Zakończyliśmy zrzutkę. Celem było ratowanie TPG przed likwidacją. Decyzją XV Walnego Zebrania Członków Towarzystwa Pomocy Głuchoniewidomym organizacja weszła w stan likwidacji. Sprawozdania z działalności Zarządu oraz sprawozdanie Komisji Rewizyjnej jest dostępne na liście członków TPG. W związku z tym wpłaty zostały zwrócone do darczyńców. Dziękujemy wszystkim którzy do końca wierzyli, że warto i można ratować TPG. Trzymamy kciuki, że zaangażowanie na jakie byliście gotowi podczas próby ratowania TPG - wrócą w jakiejś formie do osób głuchoniewiodmych w Polsce.

Trudna sztuka orientacji

Trudna sztuka orientacji

O działalności TPG

Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym to jedyna ogólnopolska organizacja pomagająca osobom z jednoczesnym uszkodzeniem wzroku i słuchu.

Działamy od 27 lat w niemal całej Polsce, w ostatnim roku ze wsparcia wyspecjalizowanej kadry tłumaczy - przewodników, tłumaczy języka migowego oraz wolontariuszy skorzystało blisko 600 osób głuchoniewidomych.

Rehabilitacja

Komunikacja dotykiem - Alfabet Lorma

Dzięki naszym tłumaczom przewodnikom osoby głuchoniewidome uczestniczą w regionalnych spotkaniach klubowych, mogą czuć się pewniej w urzędzie czy podczas wizyty u lekarza.

Rozwijamy ich samodzielność, samoakceptację. Dbamy o pogłębianie wiedzy i umiejętności przydatnych w codziennym życiu. Dzięki tam mają też możliwość wyjścia do kina oraz teatru. Cześć z nich uczestniczy w różnego rodzaju warsztatach rehabilitacyjno-społecznych organizowanych w naszych jednostkach na terenie kraju.

Misja TPG

Misją naszej organizacji jest wspieranie i pomaganie osobom z jednoczesnym brakiem lub poważnym ubytkiem wzroku i słuchu. Adresatami podejmowanych działań są wszystkie osoby głuchoniewidome, ich rodzice, opiekunowie oraz specjaliści pracujący na ich rzecz.

Nauka czynności dnia

Rzeźba

Integracja

Najważniejsze działania TPG to:

● prowadzenie Regionalnych Klubów Głuchoniewidomych,

● realizacja szkoleń, poradnictwa i rehabilitacji.

● usługi tłumaczy przewodników (asystentów) dla osób głuchoniewidomych,

● szkolenia tłumaczy przewodników,

● wydawanie tematycznych czasopism,

Czy znów część z naszych przyjaciół będzie zmuszona do tego by godzinami, czy tygodniami siedzieć w przestrzeni własnego domu, pokoju? Zróbmy wszystko, by do tego nie dopuścić.

Od nas i o nas:

Ta historia mogłaby się zacząć od słów… NIE WIDZĘ, NIE SŁYSZĘ i nie ma tragedii… bo 27 lat temu poznałem ludzi, którzy budują moje jutro. W Polsce jest nas wielu, dzieci, młodzież, dorośli. Każda historia jest inna: wypadek, choroba genetyczna, błąd… Ale wszyscy mamy TPG.

Karol lat 19, Teresa lat 69, Bartosz lat 29 (...)

Pani Krysia Łagowska jest znaną głuchoniewidomą artystką, której wiersze chwytają za serce. Pani Krysia, podobnie jak inne osoby z dysfunkcją wzroku i słuchu, w codziennym funkcjonowaniu korzysta ze wsparcia tłumaczy przewodników i wolontariuszy. To z myślą właśnie o takich osobach od 27 lat działa nasza organizacja. Towarzystwo Pomocy Głuchoniewidomym.

Link do filmu:

https://www.facebook.com/toteraz/videos/2026825130727122/

Wpłacający80

 
Dane ukryte
ukryta
Zwrócona
 
Dane ukryte
ukryta
Zwrócona
WT
WMJW TPG
ukryta
Zwrócona
 
Dane ukryte
ukryta
Zwrócona
M
Monika
ukryta
Zwrócona
R
RAZEM w dobrym na/stroju
ukryta
Zwrócona
 
Dane ukryte
ukryta
Zwrócona
 
Dane ukryte
ukryta
Zwrócona
MD
Michał Drzewek
ukryta
Zwrócona
A
AnnaT
ukryta
Zwrócona
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

436 711 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?