id: jwyjaz

"Na grzyby" - książka dla dzieci i rodziców

"Na grzyby" - książka dla dzieci i rodziców

5 509 zł z 20 000 zł
27%
zakończona 10.07.2021r
65 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

NA GRZYBY" KSIĄŻKA DLA DZIECI


Książeczka „Na grzyby”, którą zamierzam wydać, to barwnie ilustrowany zbiorek żartobliwych wierszyków – obrazków z lasu – prezentujący najbardziej znane gatunki grzybów.

Moim zamiarem jest, aby książeczka mogła być traktowana jako pierwszy przewodnik po grzybach dla dzieci, punkt wyjścia do zainteresowania ich grzybobraniem i wspólnymi wyprawami do lasu pod opieką znających się na rzeczy rodziców czy dziadków.

Wszystkie informacje o grzybach, zawarte w tych słownych obrazkach, są prawdziwe. Czytelnik, który na ich podstawie będzie kształtował swoją wiedzę o grzybach, w żadnym miejscu nie zostanie wprowadzony w błąd co do ich wyglądu, miejsca występowania czy właściwości.

Przyciągające wzrok, klasyczne, o żywych barwach ilustracje na pewno będą pomocą w realizacji mojego zamiaru.

Na końcu książki znajdzie się Słowniczek-pomocniczek, a w nim oficjalne i inne popularne nazwy prezentowanych w wierszykach i na obrazkach grzybów, a także krótkie ciekawostki lub uwagi o każdym z gatunków.

j3252b4daadff063.jpeg


Przykładowa informacja ze Słowniczka-pomocniczka:

wbfecd0407689592.jpeg

Dzieci są szczęśliwe, kiedy dorośli czytają im książki. Zadają przy tym mnóstwo pytań, chcą oglądać obrazki, komentują je i proszą o wyjaśnienia. Jest to świetna okazja do zacieśniania więzi i dzielenia się z dziećmi swoją wiedzą i pasjami.

Forma wierszowana ma nie tylko ułatwić ten przekaz, ale wzbudzić zainteresowanie dzieci, które lubią rym i rytm, a więc szybko i chętnie uczą się wierszy – i z wierszy. Mam nadzieję, że książeczka im się spodoba, a dorośli odnajdą w niej własne wspomnienia z wypraw do lasu.

Nie lubię natrętnej dydaktyki, ale prócz sprawienia przyjemności dzieciom mam na uwadze rozwijanie pamięci i wyobraźni, doskonalenie wymowy, a także poznawanie za pomocą lektury nowych słów i pojęć, a nie tylko utrwalanie posiadanego ich zasobu.

Wiersze mają formę tradycyjną; ich korzenie tkwią bowiem – przy zachowaniu wszelkich proporcji – w klasycznej poezji. Starałam się o bogactwo słownictwa, bo jestem gorącą miłośniczką ojczyzny-polszczyzny.


O MNIE

Od dzieciństwa zbieram grzyby, a moje dzieci i kilkuletnie już wnuki podzielają tę pasję. Chciałabym zarazić nią kolejne rodziny.

Mam ośmioro dorosłych dzieci, z których połowa ma już własne potomstwo. W ciągu kilku ostatnich lat wspólnie z mężem zostaliśmy dziadkami piętnaściorga (na razie) wnucząt. Tak więc moja wiedza o dzieciach nie wzięła się znikąd.

id63e338ac64a2cd.jpegJestem polonistką, od lat wykonuję zawód redaktora, współpracując z różnymi wydawnictwami przy wielu książkach i artykułach prasowych na każdym etapie ich tworzenia.

Dobrze jest, kiedy rodzina ma własne zamiłowania i tradycje. Jedną z tradycji naszej rodziny jest grzybobranie. Ja uczyłam się rozpoznawać grzyby od mojego ojca. Do dziś pamiętam radość chodzenia po lesie z rodzicami i ekscytujące poszukiwanie grzybów, i wskazówki taty, gdzie szukać prawdziwków, gąsek, kurek, kozaków…

vb9a59ffc6cd2c85.pngPóźniej razem z mężem wyprawialiśmy się na grzybobrania z naszymi dziećmi, niosąc niemowlaki lub te jeszcze słabo chodzące w nosidełkach, podczas gdy starsze dreptały lub biegały na własnych nogach w czasie długich nieraz wypraw do lasu. Teraz nasze wnuki, na razie kilkuletnie, przejmują to zamiłowanie. Stąd wzięły się wierszyki o grzybach.


„Na grzyby” zamierzam wydać jako 44-stronicową książkę w twardej oprawie, o rozmiarach 18,5 x 18,5 cm, z kolorowymi ilustracjami na każdej stronie. Planuję druk 1000 sztuk. Mam nadzieję, że w całej Polsce znajdzie się tyle osób zainteresowanych i grzybami, i wierszami.

Aby się to udało, potrzebuję 20 000 złotych. W ten koszt wliczam opracowanie szaty graficznej, druk, reklamę i promocję. Opracowania redakcyjnego i składu dokonam we własnym zakresie, jako że mam w tym wieloletnie doświadczenie.

Książka jest wstępnie złożona, tekst i część ilustracji wlane, plastyczka pracuje nad pozostałymi obrazkami. Jestem umówiona z drukarnią. To, jak prędko „Na grzyby” będzie mogło trafić do rąk czytelników, zależy od Państwa zainteresowania projektem i ofiarności.

Gdyby udało mi się pozyskać kwotę przewyższającą potrzeby wydania książeczki „Na grzyby”, przeznaczę ją na kolejne publikacje.

Obserwując rozwój wnuków i innych maluchów, a także niedostatki językowe młodzieży w ogóle, widzę, jak bardzo potrzebne są ćwiczenia logopedyczne i ortograficzne. Nie jest to odkrywcze spostrzeżenie, ale spowodowało, że zbieram materiał na książeczki wspomagające doskonalenie wymowy i ortografii, a przy okazji wzbogacające słownictwo.

Będą to zabawy słowem i jednocześnie wyzwania językowe nie tylko dla dzieci. Mam materiał na co najmniej dwie kolejne książki.


Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 65

IM
Ilona Marat
300 zł
MC
Matteo Campagnaro
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
OK
Oktawian i Kasia
200 zł
 
Dane ukryte
199 zł
AS
Anna Słoniowska
150 zł
JG
Jerzy Górski
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JH
Jolanta Hajdasz
100 zł
JS
Jan Stadnicki
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków
 • JS
  Jaś Słoniowski

  Jasiowi się bardzo spodobała piosenka z Waszego ''teledysku'' i śpiewał razem z Wami :-)

  65 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Trzymam kciuki. Przemyślane książki dla dzieci są bardzo potrzebne.

  65 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Żeby było równo, powodzenia!

  199 zł
 • Joanna

  Trzymam kciuki za piękny pomysł i realizację!

  65 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Gratulacje za wspaniały pomysł. Połączenie wierszy z merytoryczną wiedzą o grzybach brzmi jak dobry pierwszy podręcznik dla małych (i nie tylko!) grzybiarzy!

  100 zł
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 20 zł i więcej
Podziękowanie i zakładka

Dziękuję za wsparcie. Jeśli podasz adres, wyślę Ci zakładkę.

rozwiń

wybrano 6 razy

przewidywana dostawa: 10 sierpnia, 2021

Wpłać 30 zł i więcej
Podziękowanie i niespodzianka

Dziękuję za wsparcie. Jeśli podasz adres, wyślę Ci niespodziankę.

rozwiń

wybrano 5 razy

przewidywana dostawa: 10 sierpnia, 2021

Wpłać 65 zł i więcej
Książka "Na grzyby" i niespodzianka

Za tę sumę otrzymasz książkę „Na grzyby” z zakładką i niespodziankę. W kwocie koszt przesyłki.

rozwiń

wybrano 29 razy

przewidywana dostawa: 10 sierpnia, 2021

Wpłać 100 zł i więcej
2 książki "Na grzyby"

Otrzymasz 2 książki „Na grzyby” – jedną dla swojego dziecka, drugą na prezent, plus zakładki. W kwocie koszt przesyłki.

rozwiń

wybrano 15 razy

przewidywana dostawa: 10 sierpnia, 2021

Wpłać 300 zł i więcej
Książka "Na grzyby" i przytulanka

Otrzymasz książkę „Na grzyby”, zakładki i śliczne, szydełkowane, mięciutkie zwierzątko-przytulankę i niespodziankę. Nagroda limitowana – 5 sztuk. W kwocie koszt przesyłki.

rozwiń

wybrano 2 razy (pozostało 3 z 5)

przewidywana dostawa: 10 sierpnia, 2021

Wpłać 300 zł i więcej
Książka "Na grzyby" i rozeta

Otrzymasz książkę „Na grzyby”, zakładki oraz ręcznie dzierganą rozetę-zawieszkę o wzorze piękniejszym niż sieć pajęcza (o której jest mowa w jednym z wierszy) i niespodziankę. Nagroda limitowana – 6 sztuk. W kwocie koszt przesyłki.

rozwiń

wybrano 1 raz (pozostało 5 z 6)

przewidywana dostawa: 10 sierpnia, 2021

Wpłać 700 zł i więcej
Książka "Na grzyby" i duża rozeta

Otrzymasz książkę „Na grzyby”, rozetę-„pajęczynę” o średnicy ok. 50 cm i niespodziankę. W kwocie koszt przesyłki. Nagroda limitowana – 2 sztuki.

rozwiń

(pozostało 2 z 2)

przewidywana dostawa: 10 sierpnia, 2021

Nasi użytkownicy założyli

720 579 zrzutek

i zebrali

496 737 898 zł

A ty na co dziś zbierasz?