id: jxkx2v

STOP depresji - profilaktyczne warsztaty psychologiczne dla młodzieży

STOP depresji - profilaktyczne warsztaty psychologiczne dla młodzieży

Nasi użytkownicy założyli 1 177 896 zrzutek i zebrali 1 231 001 411 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Lepiej zapobiegać niż leczyć!


Ogłaszamy rok 2022 rokiem profilaktyki zdrowia psychicznego nastolatków! Jednym z zadań, które stawia sobie Fundacja Odzyskani jest uczenie młodych jak radzić sobie z codziennym stresem i trudnymi przeżyciami. Równie ważne jak terapia indywidualna są dla nas działania i warsztaty profilaktyczne, które pomagają młodym dbać o higienę psychiczną i przeciwdziałają pojawieniu się depresji.


Jest to szczególnie ważne w obecnej sytuacji pandemii, która wywołała wiele kryzysów psychicznych wśród młodych. Raport Rzecznika Praw Dziecka z 2021 r. wskazuje, że ok. 14% uczniów w Polsce wymaga znaczącej interwencji związanej z ich funkcjonowaniem psychicznym. Prawie jedna czwarta przebadanych uczniów ze szkół ponadpodstawowych (24%) nie miała na nic ochoty, podobny odsetek deklarował, że bardzo często lub zawsze ma wszystkiego dość (23%), a 22% uczniów czuło się przytłoczonych. Zdaniem autorów raportu: „Konieczne jest pilne wdrożenie programów psychoedukacyjnych związanych z zapobieganiem i leczeniem depresji, głównie wśród nastolatków.”


Źródło: https://brpd.gov.pl/wp-content/uploads/2021/11/Raport-RPD-samopoczucie-psychiczne-PDF.pdf?fbclid=IwAR2ScybJEp6Rz_Y_nxh4LdvQT8UkU9s70e19_ehPe7uzx-aFDsbD5UZor2s


W SKRÓCIE: O CO NAM CHODZI? O sfinansowanie rocznego programu profilaktycznego.


y2ac24c6a22b687f.pngJuż teraz towarzyszymy 24 młodym osobom w naszej darmowej poradni psychologicznej, a w naszych darmowych warsztatach profilaktycznych bierze udział 33 uczestników. Chcemy jednak zrobić więcej!


Mamy piękne miejsce, mamy wspaniałych i doświadczonych prowadzących, potrzebujemy Twojej pomocy!


Zbieramy na roczny program profilaktyczny, który składa się z 5 rodzajów warsztatów, które poprowadzą nasi doświadczeni prelegenci! Do wyboru młodzi będą mieli warsztaty:

  • arteterapetyczne,
  • psychodramy,
  • grupa rozwoju dla chłopaków,
  • grupa rozwoju dla dziewczyn,
  • warsztaty antydepresyjne.


Dzięki Tobie i Twojemu wsparciu zajęcia będą dostępne zupełnie ZA DARMO dla 163 uczestników!


Podana przez nas suma 33 300zł obejmuje wynagrodzenie prelegentów (w tym podatki), materiały plastyczne oraz wyżywienie na cały 2022 rok (semestr letni i zimowy). 


Co konkretnie chcemy sfinansować?


I. Take your time - warsztaty arteterapeutyczne - 4 grupy, dla każdej spotkania 2x2h w miesiącu (32 warsztaty, 40 uczestników). To zajęcia, w których młodzi poprzez kontakt ze sztuką wyruszą w podróż w głąb siebie. Na warsztatach młodzi nauczą się, czym jest arteterapia i jak korzystać z niej na co dzień, jak dobrze i empatycznie się komunikować, a także poznają swoje nawyki, sferę emocjonalną i nawyki, które pomagają zmagać się z trudnościami psychicznymi w codziennym życiu. 


u371d306753b7c4e.jpegProwadząca:

Marta Szostak – absolwentka muzykologii, kulturoznawstwa i studiów z zakresu rozwoju publiczności na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza oraz arteterapii na Uniwersytecie Medycznym im. Karola Marcinkowskiego. Arteterapia to dla niej podróż przez sztukę w głąb siebie; to szansa na usłyszenie swojego głosu i nazwanie kierujących nim emocji, to przestrzeń do rozwoju i czas na refleksję. To proces, w którym sztuka jest towarzyszem, a człowiek – celem.

h1982dc55c8cacc0.jpeg

https://odzyskani.pl/ludzie/marta-szostak/

Roczny koszt zajęć dla 4 grup: 9600zł


II. Zgrani - warsztaty psychodramy - 2 grupy, dla każdej spotkania 2 razy w miesiącu (16 warsztatów, 30 uczestników). Psychodrama jest metodą, dzięki której człowiek ma szansę doświadczyć różnorodności stanów, sposobów bycia i uzyskać nową świadomość siebie, innych i świata. Ponieważ wszystko to odbywa się w działaniu, dochodzi do uruchomienia energii i spontaniczności.

zb73d280c3aa3f24.jpegProwadzący:

Paweł Nyga – Praktyk dramy, psychodramatysta z certyfikatem asystenta psychodramy wg. Jacoba Moreno Polskiego Instytutu Psychodramy, zastępca kierownika Środowiskowego Domu Samopomocy Zielone Centrum, terapeuta środowiskowy pracujący na co dzień metodą dramy, arteterapeuta, członek Stowarzyszenia Zrozumieć i Pomóc, które pomaga osobom doświadczającym kryzysu psychicznego.

z311e0d0095f6be9.jpeg

https://odzyskani.pl/ludzie/pawel-nyga/ 

Roczny koszt zajęć dla 4 grup: 4800zł


III. Grupa Rozwoju Osobistego dla Młodych Mężczyzn - 2 grupy, dla każdej spotkania 2x2h w miesiącu (16 warsztatów, 24 uczestników). To cykl spotkań dla młodych mężczyzn, który uczy budować relacje, wyrażać emocje, wyznaczać cele i poznawać tajniki skutecznej komunikacji. W męskim gronie będziemy rozmawiać, o tym, jak być mądrym mężczyzną we współczesnym świecie. 


g6a8b87c8c8754a2.jpegProwadzący:

Kamil Janowicz – psycholog i doktorant na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki UAM w Poznaniu, gdzie prowadzi swoje badania oraz zajęcia dla studentów. Jest certyfikowanym tutorem akademickim. Naukowo zajmuje się zagadnieniami związanymi z psychologią rodziny, psychologią rozwoju człowieka i psychologią narracyjną a szczególnymi obszarami jego zainteresowania jest rozwój tożsamości u młodych ludzi oraz przygotowanie się do rodzicielstwa.

e35d6d7be21e9b4c.jpeg

https://odzyskani.pl/ludzie/kamil-janowicz/

Roczny koszt zajęć: 4800zł


IV. Pokochaj siebie - grupa rozwoju dla młodych kobiet - 2 grupy, dla każdej spotkania 2x2h w miesiącu (16 warsztatów, 24 uczestniczki). To cykl spotkań spotkań rozwojowych dla młodych kobiet, które chcą rozwijać swoje kompetencje miękkie, rozwijać umiejętności komunikacyjne oraz poczucie własnej wartości. 


Prowadzące:

Eliza Kur - Psycholog i surdopedagog. Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą, a także z rodzicami. Prowadzi grupy rozwojowe, warsztaty i konsultacje psychologiczne. Obecnie kształci się w ramach Szkoły Psychoterapii w nurcie Analizy Transakcyjnej, szkoliła się również w zakresie problematyki wczesnej interwencji i zdrowia psychicznego małych dzieci.

s7bc5b10c311e763.jpeg

https://odzyskani.pl/ludzie/eliza-kur/


Joanna Mazur - Założycielka i prezes Fundacji Odzyskani. Trener kompetencji miękkich, certyfikowany trener Kompasu kariery, coach i mentor. Prowadzi warsztaty rozwojowe z umiejętności liderskich, rozwoju talentów i odkrywania sensu w życiu.  Jej pasją jest pomaganie młodym ludziom w odnajdywaniu ich drogi życiowej. 

b4068e29b5c11b7f.jpeg

https://odzyskani.pl/ludzie/joanna-mazur/ 

Roczny koszt zajęć dla 2 grup: 9600zł


V. enJOY warsztaty antydepresyjne - 3 edycje (warsztaty całodniowe) 45 uczestników. To warsztaty o tym jak bronić własnej radości życia i przetrwać w świecie, który zniekształca prawdę o jego sensie? Na warsztatach z psychologiem Magdaleną Tokłowicz młodzi będą szukać źródeł radości, która trwa pomimo przeszkód, niesprzyjających okoliczności czy trudnych emocji. Uczestnicy dowiedzą się jak działa mózg w kontekście wpływu myślenia na odczuwanie i działanie, czym jest uważność i jaka jest jej rola w profilaktyce zdrowia w ujęciu integralnym, czym jest depresja, jak traktować depresję jako bodziec ku wewnętrznej przemianie, na czym polega zdrowy rytm dnia, czyli codzienny trening radości.


Prowadzący:

Magdalena Tokłowicz – psycholog, terapeuta  systemowy (WTTS), certyfikowany  psychoterapeuta CHTI – chrześcijańskiej terapii integralnej, certyfikowany praktyk MBTI oraz doradca chrześcijański w ramach Instytutu Poradnictwa Chrześcijańskiego.

c397330081f4e2c6.jpeg

https://odzyskani.pl/ludzie/magdalena-toklowicz/

Koszt 3 całodziennych warsztatów to: 4500zł


O nas:

FUNDACJA ODZYSKANI

Misją Fundacji Odzyskani jest tworzenie przestrzeni do rozwoju talentów (szczególnie kompetencji miękkich), budowania dobrych relacji oraz profesjonalnego wsparcia psychologicznego i zawodowego dla młodych w wieku 14-24 r.ż. Działamy w duchu wartości chrześcijańskich.


Działamy na rzecz młodych w Poznaniu, w Łączniku przy ul. Łąkowej 4b/7, gdzie odbywają się nasze warsztaty oraz jest możliwość skorzystania z darmowej poradni psychologicznej.


Tutaj możesz zobaczyć część naszego zespołu prelegentów (obecnie jest nas już prawie 40).

i7a68cc1968819a8.jpeg


Pełną ofertę warsztatów znajdziesz na naszej stronie: https://odzyskani.pl/events/kategoria/warsztaty/lista/

Rekrutację na zajęcia znajdziesz tutaj: https://forms.gle/mik5VngnqBFyxzx76


Wejdź na naszą stronę i zobacz nasze działania!

https://odzyskani.pl/

https://www.facebook.com/lacznikdlamlodych

https://www.facebook.com/odzyskanifundacja 


z95dded7a25ee435.jpegMożesz wesprzeć nas również poprzez regularne wpłaty na nasze konto bankowe zapisując się do Klubu Przyjaciół Młodych (dla Darczyńców indywidualnych) lub do Klubu Patronów Młodych (dla Przedsiębiorców) pod linkiem: https://forms.gle/K4rUSkfTSRSuhZuUA


Korzyści z członkostwa w Klubach znajdziesz tu:


Dane do wpłat:

Fundacja Odzyskani

90 1140 2004 0000 3302 7872 1403

Tytułem: Darowizna na cele statutowe 


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 35

KL
K M D
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
45 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków