Pomóżmy młodzieży z Aleppo zmieniać świat na lepsze! ID: jxnn6c

Pomóżmy młodzieży z Aleppo zmieniać świat na lepsze! ID: jxnn6c

3 675 zł z 22 000 zł

16%

3 675 zł

3 675 zł

z 22 000 zł

zakończona

zakończona

25.06.2019r

42

42

wspierających
16%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Stwórzmy szansę przyjazdu szóstki młodych ludzi z Aleppo na przyjazd do Polski i udział w najpiękniejszym projekcie świata - Brave Kids!

W ramach projektu BRAVE KIDS chcielibyśmy zaprosić w tym roku do Polski (Leszna, Obornik Śląskich i Wrocławia) grupę sześciu niesamowitych młodych ludzi z Syrii, którzy mają za sobą kilkuletnie doświadczenie wojny. My poznaliśmy ją z ekranu telewizora, oni byli jej naocznymi świadkami.

– W tym roku świętujemy 10 rocznicę projektu. Od 10 lat gościliśmy ponad 1000 dzieci z bardzo różnych miejsc i społeczności, często borykających się z trudną sytuacją ekonomiczną czy polityczną, nieraz zepchniętych na margines życia społecznego. Brave Kids pozwala tym młodym ludziom odetchnąć, a w dłuższej perspektywie otwiera drzwi do innego świata, przede wszystkim daje pewność siebie i poczucie, że same też mogą wiele zmienić – mówi Iwona Frydryszak, główna organizatorka Brave Kids.

Aby umożliwić doświadczenie Brave Kids młodzieży z Aleppo potrzebujemy wsparcia w zdobyciu środków na opłacenie ich przejazdu do Polski. Dla mieszkańców Syrii przylot do Europy jest bardzo kosztowny, nie tylko ze względu na koszt międzynarodowego przelotu, ale przede wszystkich koszty uzyskania wiz. Obecnie na terenie Syrii zamknięte są wszystkie Ambasady, dlatego nasi goście muszą udać się dwukrotnie do sąsiedniego Bejrutu (oddalonego o blisko 400 km od Allepo) w celu dopełnienia formalności wizowych.

Połączmy siły i sprawmy, żeby marzenia młodzieży z Syrii spełniły się! Każda, nawet symboliczna wpłata umożliwi szóstce młodych ludzi kilkutygodniowe spotkanie w atmosferze szacunku, przyjaźni i radości z rówieśnikami z całego świata.

BRAVE KIDS jest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce i młodzieżowe grupy artystyczne z całego świata. Choć różnią się doświadczeniami życiowymi, religiami i tradycjami, łączy je chęć wspólnego tworzenia i otwartość na drugiego człowieka.

Znaczącym aspektem BRAVE KIDS jest zaangażowanie lokalnej społeczności – dzieci uczestniczące w projekcie mieszkają w domach lokalnych rodzin. Dla rodzin goszczących to wyjątkowa bliskość często zupełnie odmiennego świata, a także lekcja szczodrości, cierpliwości i niejednokrotnie przyjaźń na całe życie.

W tegorocznej edycji BRAVE KIDS chcemy, aby to doświadczenie stało się także udziałem młodzieży z syryjskiego Aleppo. Catherine, Salim, George, Marsel, Georges, i Leen wraz z liderką grupy Marie Yves mają szansę przyjechać do Polski i choć na chwilę znaleźć się w innej rzeczywistości.

Sytuacja w Syrii w dalszym ciągu nie jest stabilna. Mieszkańcy Aleppo wciąż żyją w strachu i niepewności o przyszłość. Każdy dzień stawia przed nimi nowe wyzwania, codziennie próbują stawiać kolejne kroki na niepewnym, powojennym gruncie.

Grupa młodzieży, którą chcielibyśmy gościć w Polsce skupiona jest wokół wspólnoty katolickiej, w tym siostry Brigidy z Polski, która żyje i pracuje w Aleppo już od 30 lat. Wspólnota wspiera młodych Syryjczyków w wejściu w dorosłość. Dzieci i młodzież należące do wspólnoty uczestniczą w katechezach, zajęciach artystycznych i edukacyjnych, rozwijających ich zainteresowania i pasje.

Nasi syryjscy goście pragną zaprezentować w Polsce spektakl teatralny opowiadający ich własne historie, a także tradycyjne tańce i muzykę syryjską. Jesteśmy przekonani, że spotkanie z nimi i ich opowieściami będzie niezwykle cenne nie tylko dla uczestników Brave Kids, ale wszystkich którzy będą mieli szansę zobaczyć to niezwykle osobiste przedstawienie.

Jeśli uda nam się zebrać wystarczające środki na pokrycie kosztów podróży, plany i marzenia

tych młodych ludzi mogą stać się rzeczywistością.

Kwota, której potrzebujemy, pokrywa koszty formalne i prawne związane z wyjazdem za granicę dla każdego z uczestników (wiza, paszport ), a także przejazd - z Aleppo do Libanu i przelot - z Libanu do Polski i z powrotem. Ze względu na trudną sytuację polityczną i gospodarczą kraju, niemożliwe jest pokrycie tych kosztów przez naszych gości. Wierzymy jednak, że jest to kwota możliwa do uzbierania wspólnymi siłami.

Nie bądźmy obojętni na sytuację innych! Wesprzyjmy młodych ludzi i dajmy im szansę do nowych doświadczeń! Pamiętajmy, że jeden ruch skrzydeł motyla może wywołać huragan!

Foto: Piotr Spigiel

Wpłacający42

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MH
Magdalena Hołubowska
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KK
karol karpinski
100 zł
P
Piotr
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

589 902 zrzutki

i zebrali

333 152 909 zł


A ty na co dziś zbierasz?