id: jxumk5

Sesje Regeneracyjne dla pomagających na granicy

Sesje Regeneracyjne dla pomagających na granicy

Nasi użytkownicy założyli 982 653 zrzutki i zebrali 1 005 572 340 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nigdy nie dasz światu więcej, niż sam posiadasz — to moje życiowe motto i zawodowa maksyma. 


Mam na imię Renata, od 4 lat mieszkam i pracuję na Podlasiu, w strefie przygranicznej. Prowadzę tu gabinet masażu. Od wielu miesięcy zaangażowana jestem w pomoc humanitarną na granicy. Jedną z dróg pomocy, jaką obrałam, jest wsparcie psycho-fizyczne lokalnych mieszkańców, którzy każdego dnia, poza swoimi codziennymi obowiązkami, podejmują się heroicznej pracy na rzecz osób, które utknęły na granicy lub przebywają w ośrodkach.


Codzienny stres, jakiego doświadczają pomagający, oraz towarzyszący im nadmierny wysiłek fizyczny nie pozostają bez skutków dla ich organizmów. Coraz częściej trafiają do mnie osoby zmagające się z przemęczeniem fizycznym i psychicznym, problemami ze snem, spadkami nastroju i chronicznymi napięciami w ciele. Każdego dnia przekonuję się, jak wiele znaczy dla nich nawet krótki moment "odcięcia się" od przytłaczającej codzienności, koncentracja na własnym ciele i jego potrzebach.


Obecnie, z aktywnego wsparcia w postaci masaży, sesji oddechowych i relaksacyjnych oraz technik radzenia sobie ze stresem, korzysta co najmniej 30 osób w miesiącu. Chcę, aby z takiego wsparcia korzystali zawsze wszyscy, którzy tego potrzebują, dlatego, aby zapewnić stałe, darmowe sesje masażowe oraz inne formy wsparcia psycho-fizycznego potrzebne są środki finansowe. Jeśli do tej pory zastanawiałeś się w jaki sposób możesz nam pomóc, to zachęcam Cię do wpłaty na tę zbiórkę. Każda kwota ma znaczenie. To najwyższa pora by zadbać o tych, którzy każdego dnia pomagają innym.


Poprosiłam kilka osób, które korzystają z mojego wsparcia aby same powiedziały o swoich potrzebach. Oto kilka opinii o tym, dlaczego nasza wspólna pomoc ma znaczenie:


MAJA powiedziała: "Zycie w rejonie przygranicznym i działanie w nim na rzecz osób przekraczających granice wiąże się z ogromną ilością pracy fizycznej i psychicznej jak i z ogromnym stresem wywołanym przez represje, inwigilacje i zastraszanie ze strony służb. Trudno jest znaleźć czas i przestrzeń na relaks. Trudno jest sobie pozwolić na szukanie go... Kreowanie miejsca i czasu na to, aby odetchnąć i aby dać naszym ciałom i głowom trochę czułości jest bardzo ważne i myślę, że pomoże nam troszkę lepiej znosić to co się tutaj dzieje..."


MARYSIA uważa, że: "W tej przedłużającej się granicznej sytuacji możliwość zadbania o siebie jest bezcenna. To wspaniałe, jak wielu ludzi wspiera pomagających na miejscu i z daleka. Cudownie, że na miejscu jest Renata i że mamy możliwość skorzystania z jej wyjątkowych umiejętności kojenia ciała i ducha."Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 31

ZK
Zuzanna Kozieł
50 zł
KA
Kasia
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
DS
Dorota
50 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
70 zł
CS
Claudia
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków