id: jyna9j

Zrzutka na krasnala upamiętniającego Jasia Pawie Oczko!

Zrzutka na krasnala upamiętniającego Jasia Pawie Oczko!

Nasi użytkownicy założyli 1 167 694 zrzutki i zebrali 1 215 423 342 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Jan Kobylarz, wrocławianom znany przede wszystkim jako Jasiu Pawie Oczko, zmarł w 1996 roku w wieku 48 lat. Słynny performer tramwajowy i restauracyjny. Dużo podróżował tramwajami, a także przesiadywał przy „Pedecie”, gdzie grywał na harmonijce.


Jasiu był również częstym bywalcem pętli tramwajowej na Krzykach oraz pubu „Pod Kasztanami”, gdzie zdarzało mu się włożyć palce do czyjegoś kufla, by zdobyć dla siebie złoty trunek.


Choć część mieszkańców nie wspomina Jasia zbyt miło, to jednak wiele osób pozytywnie wypowiada się o mężczyźnie, który dzięki swojemu specyficznemu poczuciu humoru i stylowi bycia, stał się swoistą wrocławską legendą.


W związku z tym redakcja portalu Miejscawewroclawiu.pl postanowiła upamiętnić słynnego mieszkańca naszego miasta w postaci krasnala, który zostanie umieszczony we Wrocławiu, w miejscu, na które zagłosują osoby wspierające zrzutkę. Mamy nadzieję, że pomimo tego, że Jasia z nami już nie ma, krasnal upodabniający jego osobę będzie przypominał legendę Wrocławia jeszcze przez bardzo długi czas.ia39a5fc608909d9.jpeg


Każdy, kto wspomoże zrzutkę zostanie wpisany na listę podziękowań, która ukaże się na naszym portalu. Jeżeli nie uda uzbierać się wystarczającej kwoty lub uzbieramy więcej pieniędzy niż cel określony w zrzutce - pieniądze przeznaczymy na karmę dla Wrocławskiego Schroniska.


Za uzbieraną kwotę planujemy wykonać krasnala (projekt + jego realizacja zostały już uzgodnione z wrocławską firmą). Jeżeli cała akcja przebiegnie pomyślnie, zorganizujemy oficjalne odsłonięcie krasnala, o którym na pewno poinformujemy na portalu Miejscawewroclawiu.pl


Pomagajmy i zróbmy to razem!


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 9

MI
Michał
30 zł
MK
Magdalena Kubacka
20 zł
ŁC
Łukasz Ciochoń
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
ZP
Zdzisław Piekaruś
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
AZ
Adrian
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
EG
Ewa gibas
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!