id: jzxwez

CODZIENNOŚĆ BEZ PRYSZNICA? – wesprzyj kąpiel dla osób bezdomnych

CODZIENNOŚĆ BEZ PRYSZNICA? – wesprzyj kąpiel dla osób bezdomnych

Nasi użytkownicy założyli 1 189 119 zrzutek i zebrali 1 252 682 972 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

"Najtrudniejszy w byciu osobą bezdomną był brak możliwości kąpieli, szczególnie latem, ale właściwie pora roku nie ma znaczenia. Jest to trudne, kiedy nie można się umyć, ogolić, uczesać, zmienić ubrania na czyste. To były najbardziej doskwierające rzeczy" – powiedział nam kiedyś pan Marcin, który był bezdomny 12 lat.


Miesięcznie w Dziełowej łaźni odbywa się 500 kąpieli… a liczba ta w ostatnich miesiącach rośnie! Chcąc odpowiedzieć na aktualne potrzeby osób bezdomnych, postanowiliśmy uruchomić urodzinową zrzutkę na ŁAŹNIĘ.

 

DLACZEGO KĄPIEL?


Kąpiel to jedna z najbardziej podstawowych potrzeb człowieka. Dlatego w Dziele Pomocy św. Ojca Pio działa ŁAŹNIA dla osób bezdomnych. W niej podopieczni Dzieła mogą wziąć prysznic, ogolić się, zadbać o higienę. To często pierwszy krok do zmiany ich sytuacji życiowej.


Z okazji 19 urodzin Dzieła uruchamiamy zrzutkę, dzięki której będziemy mogli sfinansować działanie łaźni. Prosimy, wesprzyj zrzutkę dowolną kwotą i pomóż osobom bezdomnym!


74y1TSCw6dXzoVgA.png

JAK WYGLĄDA ŁAŹNIA?


Od 10 lat prowadzimy łaźnię dla osób bezdomnych, na którą składają się:

· kabiny prysznicowe

· umywalki

· suszarki do włosów

· kosmetyki i środki higieniczne. 


E5jcpBNiNXSr2BNx.png

DLACZEGO CHEMY ZEBRAĆ 27 000 ZŁ?


MIESIĘCZNY KOSZT KĄPIELI DLA JEDNEJ OSOBY TO 45 zł

· 45 zł X 100 osób = 4 500 ZŁ

· 4 500 zł X 6 miesięcy = 27 000 zł

 

NA CO PRZENACZYMY ZEBRANE ŚRODKI?

Zebrane środki przeznaczymy na MEDIA (koszt wody, energii elektrycznej), a także KOSMETYKI i ŚRODKI HIGIENICZNE (żele pod prysznic, szampony oraz maszynki i pianki do golenia).

 

„GDZIE DZIŚ SIĘ UMYJĘ…?”

Nikt z nas nie zastanawia się, gdzie będzie się mył lub czy w ogóle będzie to możliwe. Przyzwyczailiśmy się do szybkiego prysznica czy relaksującej kąpieli. Dostęp do wyposażonej łazienki jest dla nas czymś zupełnie naturalnym. Jednak nie dla osób bezdomnych.

Poszukiwanie pracy, wyrobienie dokumentów, a nawet wizyta w urzędzie są niemożliwe bez zadbania o higienę. Wiemy, że często wielkie zmiany w życiu naszych podopiecznych zaczynają się od… małego kroku – kąpieli! Właśnie dlatego zwracamy się do Ciebie z gorącą prośbą o wsparcie – pomóż sfinansować kąpiel dla osób bezdomnych!


whSEUe3m1o0RyjPF.pngKIM JESTEŚMY?

· Od 19 lat towarzyszymy osobom doświadczającym bezdomności. Oferujemy pomoc podstawową - kąpiel, pralnia, garderoba, żywność - oraz specjalistyczną - wsparcie socjalne, zawodowe, mieszkaniowe, prawne, duchowe.

 

Rocznie ze wsparcia Dzieła Pomocy św. Ojca Pio korzysta niemal 1 600 osób doświadczających bezdomności.


Więcej informacji o nas znajdziesz na stronie: www.dzielopomocy.pl   

*Jeśli uda nam się zebrać kwotę większą niż zakładana, to pozostałe środki przeznaczymy na pokrycie kosztów związanych z obsługą łaźni.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 253

preloader

Komentarze 14

 
2500 znaków