id: k236yz

Fundusz Miłosierdzia - "Zupa od św. Siostry Faustyny"

Fundusz Miłosierdzia - "Zupa od św. Siostry Faustyny"

Nasi użytkownicy założyli 1 035 536 zrzutek i zebrali 1 103 073 858 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności4

 • 150 porcji krupniku trafiło w piątek 2 czerwca z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach do Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Środki na zakup posiłku dla osób bezdomnych i potrzebujących pochodziły ze zbiórki na Fundusz Miłosierdzia, którą zorganizowała Fundacja Misericors wraz z Kościołem Rektoralnym Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.


  Np9tGIK72maAH1rC.jpg


  Zobacz więcej > Krupnik dla bezdomnych

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Fundacja "Misericors" - misericors.org i Rektorat Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach - misericordia.eu zapraszają Osoby o Miłosiernych Sercach do wsparcia Funduszu Miłosierdzia, którego rozwój umożliwia prowadzenie akcji "Zupa od św. Siostry Faustyny" - przekazywanie ciepłych posiłków osobom najbardziej potrzebującym! Pozyskane od Darczyńców środki, w ramach zbiórki w dniach od 7 do 23 kwietnia 2023 r., pozwolą na przygotowanie i przekazanie podopiecznym Dzieła Pomocy św. Ojca Pio w Krakowie 6 zestawów po 150 posiłków! Wesprą też głoszenie prawdy o Bożym Miłosierdziu w Internecie!


rqunnzqMa17vpW6c.jpg


Przeżywamy wyjątkowy czas - tradycyjnie w Wielki Piątek rozpoczyna się 9-dniowa nowenna modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Miłosierdzia Bożego, przypadającym w niedzielę 16 kwietnia, a dzień ten rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia w Kościele w Polsce. To wyjątkowy moment w roku, w którym warto nie tylko umocnić się duchowo przeżywając Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego oraz Święto Miłosierdzia ale także praktykować uczynki miłosierdzia, a wśród nich "Głodnych nakarmić"!


Akcja "Zupa od św. Siostry Faustyny" przynosi wymierne efekty - choćby w tegorocznym Wielkim Tygodniu dzięki hojności darczyńców, do osób bezdomnych z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio trafiło 150 porcji świątecznego żurku i ciasta!


kJIPFXpvCIr9eDgb.jpgPomysł akcji „Zupa od św. Siostry Faustyny” zrodził się pod wpływem czytania jej „Dzienniczka”. Pod numerem 1312 znajduje się taki zapis:


„Jezus w postaci ubogiego młodzieńca dziś przyszedł do furty. Wynędzniały młodzieniec, w strasznie podartym ubraniu, boso i z odkrytą głową, bardzo był zmarznięty, bo dzień był dżdżysty i chłodny. Prosił coś gorącego zjeść. Jednak [gdy] poszłam do kuchni, nic nie zastałam dla ubogich; jednak po chwili szukania znalazło się trochę zupy, którą zagrzałam i wdrobiłam trochę chleba, i podałam ubogiemu, który zjadł. W chwili, gdy odbierałam od niego kubek, dał mi poznać, że jest Panem nieba i ziemi. Gdym Go ujrzała, jako jest, znikł mi z oczu. (55) Kiedy weszłam do mieszkania i zastanawiałam się nad tym, co zaszło przy furcie – usłyszałam te słowa w duszy: Córko Moja, doszły uszu Moich błogosławieństwa ubogich, którzy oddalając się od furty błogosławią Mi, i podobało Mi się to miłosierdzie twoje w granicach posłuszeństwa, i dlatego zszedłem z tronu, aby skosztować owocu miłosierdzia twego”.


Więcej informacji o akcji "Zupa od św. Siostry Faustyny" znajdziesz w newsach:


> Świąteczny żurek i ciasto dla ubogich – Akcja “Zupa od św. Siostry Faustyny” Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach – 5 kwietnia 2023


> To już 900 porcji zupy od św. Siostry Faustyny dla potrzebujących! – 6 marca 2023


> “Zupa od św. Siostry Faustyny” już po raz piąty w Dziele Pomocy Ojca Pio – 8 lutego 2023


> Zupa od św. Siostry Faustyny – Ciepły posiłek dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio – 4 stycznia 2023


> Obiady od św. Mikołaja i św. Siostry Faustyny dla podopiecznych Dzieła św. Ojca Pio w Krakowie


> Zupa od św. Siostry Faustyny – dar serca dla ubogich


> Zupa od św. Siostry Faustyny dla podopiecznych Dzieła Pomocy św. Ojca Pio – 5 października 2022


y6DplCNPSYzXJdUW.jpg


Fundusz Miłosierdzia, z którego finansowane są posiłki dla osób bezdomnych działa od dwóch lat przy Rektoracie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Fundusz współpracuje z Dziełem Pomocy św. Ojca Pio, które służy pomocą potrzebującym i ubogim. Inspiracją do powstania Funduszu Miłosierdzia były słowa św. Jana Pawła II, które wypowiedział dzień po konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia, 18 sierpnia 2002 roku na krakowskich Błoniach:


“W obliczu współczesnych form ubóstwa, których jak wiem nie brakuje w naszym kraju, potrzebna jest dziś – jak to określiłem w liście Novo millennio ineunte – «wyobraźnia miłosierdzia» w duchu solidarności z bliźnimi, dzięki której pomoc będzie «świadectwem braterskiej wspólnoty dóbr». Niech tej «wyobraźni» nie zabraknie mieszkańcom Krakowa i całej naszej Ojczyzny. Niech wyznacza duszpasterski program Kościoła w Polsce. Niech orędzie o Bożym miłosierdziu zawsze znajduje odbicie w dziełach miłosierdzia ludzi”.


iNjKqGT1YhOkhEMD.jpg


Fundacja "Misericors" została powołana, u progu ogłoszonego przez papieża Franciszka Roku Miłosierdzia (2015-2016), przez przedsiębiorcę-informatyka oraz kapłana archidiecezji krakowskiej. Wykorzystując najnowsze technologie, chcemy docierać do współczesnego człowieka z przesłaniem miłości i nieskończonego Miłosierdzia Boga. Potrzebna jest nowa "wyobraźnia miłosierdzia" - mówił św. Jan Paweł II. Papież Franciszek stwierdził, że choć zakończył się Rok Miłosierdzia, nie zamknęło się miłosierne serce Boga! MISERICORS znaczy miłosierny! Chcemy mówić o Bożym Miłosierdziu i zachęcać do czynienia dobra!


RiO3v4jRGsxQXU99.png


Misericors wspiera też > III edycję Kongresu 108 Błogosławionych Męczenników II Wojny Światowej

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 134

KA
Karolina
20 zł
EW
Ewa Wojcik
20 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
500 zł
DR
Dominika Rapacz
ukryta
IW
Iwona
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!