id: k25rxj

Wyślij energię na powstanie albumu fotograficznego o uzdrowicielach z całego świata

Wyślij energię na powstanie albumu fotograficznego o uzdrowicielach z całego świata

Nasi użytkownicy założyli 1 177 584 zrzutki i zebrali 1 230 238 428 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mujeres Medicina - the soul healers


Mujeres Medicina - the soul healers to długoterminowy, transformujący się wraz z moim rozwojem, projekt fotograficzny portretujący uzdrowicieli z różnych kultur i tradycji, napotkanych przeze mnie na mojej drodze do uzdrawiania siebie. 


By zrealizować projekt potrzebuję uzbierać środki potrzebne na:


 • transport
 • noclegi
 • aparat wielkoformatowy i klisze
 • wywoływanie i skanowanie klisz (koszt 10 błon wielkoformatowych = 10 fotografii to ok. 450 zł)
 • opłacenie fixerów / tłumaczy za granicą na terenach, w których nie znam języka lokalnych ludzi
 • wspomaganie społeczności, które będę odwiedzać


Projekt rozpoczął się mistycznym momentem „porodu Pacha Mamy (Matki Ziemi)”, która z jaskini w Mazunte (Meksyk) wydała na świat ideę projektu, bo to właśnie tam po dwóch latach kryzysu i wypalenia zawodowego i intensywnej pracy wewnętrznej w tych tematach, otrzymałam przekaz o tym, by swoje narzędzie jakim jest fotografia, zwrócić w kierunku dokumentacji tematu uzdrowicieli na świecie. Ten projekt to swego rodzaju hołd, ku czci wszystkich przewodników, którzy uzdrawiając siebie, oświetlają drogę innym. To światło niekonwencjonalnych, tradycyjnych narzędzi pomogło mi w momencie kryzysu w 2019 roku przestać się oszukiwać i zająć się uzdrawianiem tego, co wymagało we mnie uwagi, a przed czym uciekałam w przeróżne używki i niesłużące mi zachowania. Dzięki mojej drodze do uzdrawiania siebie zyskały moje najbliższe relacje, zdrowie i samopoczucie. Mogą o tym poświadczyć moi kochani rodzice, z którymi nigdy nie miałam tak bliskiej relacji jak teraz <3


Portretując napotkanych uzdrowicieli i spisując ich mądrości, pragnę wydać album, dający nadzieję ludziom z całego świata, którzy od lat próbują tylko uznawanych przez naukę metod. Wierzę, że ten album może zainspirować wiele osób do zgłębienia tematów takich jak trauma transgeneracyjna, pokazując, że różnorodne narzędzia i przewodnicy są wszędzie. A my ludzie nie składamy się tylko z mózgu i intelektu, ale też ciała i duszy, które też wymagają uwagi. Pomoc możemy znaleźć zarówno wśród tradycyjnych uzdrowicieli, którzy swoją mądrość dziedziczą po przodkach, po kręgi kobiet i mężczyzn, czy współczesnych autorów terapii łączących to, co tradycyjne z tym co naukowe. Jest tak wiele skutecznych metod pracy z duchem i ciałem, o których nie usłyszysz w mediach. A każdy z nas zasługuje na spokój wewnętrzny i poczucie spełnienia w życiu. Dlatego tak ważne jest to, by uzdrowić swoje traumy i najważniejsze relacje, by móc z odwagą realizować swoje cele. Dość już znieczulania się i akceptacji dla niewyjaśnionej "pustki wewnętrznej".


Mujeres Medicina- the soul healers- rozpoczął się od kręgu kobiet w miejscu mocy, w którym narodziła się idea i początkowo w swojej dokumentacji planowałam skupiać się tylko na kobietach. Wraz z ciągłym rozwojem i transformacją ewoluuje też mój projekt, który wkrótce zmieni też swoją nazwę. Dość już podziałów na to co męskie i kobiece, na starszyznę i młodych, na tych z tradycji przodków i współczesnych. Ten album będzie łączył ludzi, którzy w swojej praktyce kierują się sercem, bez względu na płeć czy pochodzenie. Będą też w nim białe karty, poświęcone tym, którzy z jakichś względów nie chcą być fotografowani, a których mądrość przez lata pomagała innym. 


Aktualnie przygotowuję się do podróży dookoła świata szlakiem uzdrowicieli, by na końcu tej podróży wydać album z ich przekazami i fotografiami. 


Do tej pory zdjęcia realizowałam w technice analogowej na kliszy średnioformatowej. Teraz marzy mi się jeszcze bardziej rytualne podejście do fotografii tradycyjnej, w powolnym procesie tworzenia zdjęć na kliszy wielkoformatowej. Jeśli chcesz sprawdzić czy kobieta mojej postury może przemierzyć świat z tak wielkim aparatem, pomóż mi zrealizować to marzenie.


Projekt możesz wspomóc na kilka sposobów:


 • wspierając zbiórkę


 • kupując wydruki fotografii


 • biorąc udział w warsztatach fotograficzno-rozwojowych organizowanych przeze mnie. Info o spotkaniach znajdziesz na moim instagramie @marta_kowalska_fotografia


 • zatrudniając mnie do swojej sesji fotograficznej prywatnej lub komercyjnej


Marta Kowalska (ur. 1986r.)

wrażliwa dusza, kobieta, poszukiwaczka, fotografka. Od 10 lat mieszkająca w połowie w Polsce i Meksyku. To właśnie tam otworzyła się na duchowość i rozwój osobisty, których owocem, po latach wypalenia zawodowego, jest projekt fotograficzny o uzdrowicielach tego świata. Osoby, jakie spotkała na swojej drodze rozwojowej w Polsce i w Meksyku, i które pomogły jej wyjść z ciemności, zainspirowały ją do rozpoczęcia tego długoterminowego projektu. Prace Marty w większości wykonywane są w technice analogowej i charakteryzuje je stonowana kolorystyka w barwach ziemi. 


P3qUJA057R0VwpiM.jpg


t8aEqpI0gVx86NfM.jpg3tfzrnq8phS2EvwO.jpg6eTitlQ16JxuAds6.jpgvJwKGCwaMShOXDSn.jpgWDlZP24bUZQolw4v.jpg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 48

SY
Sylwia
150 zł
MG
Magda G
200 zł
SD
Sylwia
20 zł
PT
Paulina
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
DD
mdoklina
400 zł
EL
Eliasz
1 000 zł
JO
Joanna Ossowska
30 zł
KF
Kasia Filipowicz
100 zł
MP
Monika Polińska
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
 • AP
  Anna Pimenta

  Niech ten projekt pomoże Tobie oraz każdemu, kto zobaczy ten album. ❤️

  100 zł
 • A
  Agnieszka

  Wspieram Twój projekt całym sercem. I gdybyś go nie podjęła wtedy w Meksyku, idea przyszłaby do mnie (tak do mnie przyszło, słuchając dziś podkastu z Twoim udziałem). Mam nadzieję już niebawem trzymać album w swoich rękach. Dziękuję, że to robisz 🙏

  100 zł
 • MJ
  Gosia

  Powodzenia

  ukryta
 • Misia

  Wspaniała i ważna inicjatywa! Jesteś niesamowita. Wspieram całym sercem.

  300 zł
 • MI
  Małgorzata i Jarosław

  Wierzymy w powodzenie projektu

  300 zł