id: k27he7

Fotografia - cudowny lek na pamięć

Fotografia - cudowny lek na pamięć

Nasi użytkownicy założyli 956 480 zrzutek i zebrali 962 449 854 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Film przedstawia łańcuch kilku wybranych fotografii z potężnego zbioru ślubnych pamiątek. Zainteresowanie powiązanych kilku chwil ślubnych kadrów z przeszłości ze znakomitą ilustracją młodszego dźwięku. Zdawałoby się dwie różne przestrzenie, wymieszane ze sobą, dla potęgi smaku i wzmożonej ochoty konsumpcji. A wszystko po to żeby wypromować PRZEDSPRZEDAŻ pierwszej książki o historii fotografii ślubnej: "Wesele Figaja"***Bohater filmu "Kodachrom" - Ben znany fotograf starszej generacji, mistrz aparatu analogowego, u progu nowej ery fotografii cyfrowej,prowadzi rozmowę z synem:

Syn: - Zaoszczędziłbyś nam mnóstwo kłopotów gdybyś używał cyfrówki.

Ben: - Trzymałeś kiedyś w garści dmuchane cycki?

- Co?

- Choćby nie wiem jak dobra podróbka, nie przebije oryginału.

k27he7-8bb712.png

Hanna Figaj: - Jestem pierwszą czytelniczką tego autora. Książka jest próbą zapisu ewolucji fotografii w ujęciu specyficznego momentu życia jakim jest przysięga i ślub dwojga ludzi.To zarazam stempel rzeczywistości otaczającej wydarzenie. Ikona śladu historycznego, zawierająca pokłady wiedzy o czasach minionych. Źródło przechowywane z coraz większym pietyzmem. Pozwala na powrót do rodzinnych korzeni, uwalnia drzemiące pokłady ciekawości. Na nowo i bez przymusu - odkrywa ewolucję społecznych zachowań.

- Ludzie jeszcze nigdy nie robili tylu zdjęć... Miliardy

Ale nie ma przeźroczy, wydruków, są tylko dane - elektroniczny pył. W dalekiej przyszłości, gdy nas odgrzebią. Nie znajdą żadnych zdjęć, żadnych zapisów ukazujących kim byliśmy, jak żyliśmy.

k27he7-55776b2b.png

PRAWO PIERWSZEŃSTWA

Przeczytaj więcej

1826 - pierwsza fotografia 1838 - pierwsza fotografia ludzi 1854 - pierwsza sesja fotografii ślubnej 1858 - pierwsza fotografia lotnicza 1861 - pierwsze trwałe zdjęcie kolorowe

2019 - pierwsza publikacja na temat historii fotografii ślubnej

To tytuł, który ma sporą szansę zagościć na półkach księgarskich jeszcze w tym roku.

Czy podarować komuś jedną złotówkę, to wysiłek ponad Twoją miarę?

Zapraszam do rozgrywki.

Akcja warta jednego dobrego meczu.

Kiedy na trybunach zasiądzie 15 tysięcy kibiców, i każdy wysupła jedną złotówkę żeby zainwestować w zwycięstwo

Razem wygramy ten MECZ!

Ile miejsc zarezerwować dla Ciebie?

k27he7-888e3490.png


Recenzja wystawy:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2365613313706476&set=pcb.2365613617039779&type=3&theater&ifg=1

k27he7-3f5c3c46.png

Pierwsza klasa

Zakończona sukcesem: tarcza "Wzorowy Uczeń " :)

k27he7-67f5d1fc.png

Pierwsze pomarańcze

Samodzielnie zerwane z drzewa

k27he7-68abbb68.png

Pierwsza czytelniczka :)

Z pełnymi honorami wniesiona do mojej rzeczywistości:)

"Wesele Figaja" Wielkopolanie na ślubnym kobiercu

Cel projektu jest jasno określony: - wydać książkę w wersji limitowanej nakład: 300 egz.

.

Wydaje mi się, że moglibyśmy tę książkę wydać razem :)

.

.

.

Mariusz Figaj: -W dorosłym życiu odnajduję kontynuację przesłania mojej babci, która nie wiedzieć czemu w jednej z rozmów z siedmioletnim Mariuszem (ja), wyjawiła swoje oczekiwania względem mojego przyszłego zawodu.Chciała żebym został lekarzem.

Czy to pragnienie się spełniło? W każdym razie, nie zlekceważyłem jej oczekiwań. Mimo, że moje dzisiejsze zajęcie nie jest przybrane w biały fartuch z stetoskopem na szyi, niczym farmaceuta zmagam się z rzeczywistością poszukiwań leku przywracającego pamięć. Pamięć ubraną w odświętne szaty, dobywane niekiedy z dziewiętnastowiecznej szafy naszych prababek i tylko na specjalną okazję.Ten cudowny lek, podawany zazwyczaj w prostokątnych tabletkach nie chce się przeterminować. Im starszy, tym bardziej skuteczny. Fotografia - cudowny lek na pamiętanie! Obrazy malowane światłem, utrwalone w czasie wzniosłej chwili, Fotografie ślubne- zespół witamin dobrany wybornie dla zachowania pamięci. Doskonały suplement zapamiętywania. Czy w ten sposób spełniają się pragnienia mamy mojego ojca? Czy rozmowa babci z wnuczkiem - wtedy pierwszoklasistą, zainicjowała właśnie, to co obecne teraz?

k27he7-94cf0052.png

Autentyczna fotografia ślubna moich dziadków, po mieczu.

Jadwiga i Stefan Figaj, rok 1913

106 lat później

k27he7-dbd674ac.png

Autentyczne marzenie: wydać drukiem książkę

Mariusz Figaj, rok 2019

k27he7-0563b6cf.png

Fotografia - cudowny lek na pamięć

Fabułą książki jest zaczarowany świat fotografowanych ślubów, panorama z lat 1899-1972

Zaznaczone czasem - ślubne dokumenty, pozyskiwałem samodzielnie, wędrując niczym współczesny Kolberg. Odwiedzałem wielkopolskie rodziny w ich domach. Inspirowany własną pasją do starej fotografii, gromadziłem obrazy zarejestrowane obiektywem kamery wynajętej na ślub. Książka jest wystawą starych ślubnych pamiątek, przetkaną gęsto narracją opisu.

Co prawda trzeba zapłacić "bilet wstępu" ale potem już bez ograniczeń, można przywołać niezliczoną ilość wernisaży, udostępniając tytuł przyjaciołom i znajomym.

W ubiegłym roku, wielokrotnie powiększone obrazy, wykonane z odbitek fotografii ślubnych zaprezentowane zostały w kawiarni artystycznej "Kóltura" w Poznaniu oraz na ścianach klimatycznej, poznańskiej restauracji "Monidło".

Zwiastun: "Zaprosił tysiąc gości... - przygotowywany w niezwykłym pośpiechu i trafił się "byk" owo zlepienie dwóch słów "chybana" . Wyszliśmy z tego obronną ręką :) cytuję:

k27he7-8ed0dae7.png

888cb2b3f4f6b8a1c13d3227766bcc17.JPG

Do podsumowania pracy kolekcjonerskiej, zachowania obrazów i treści spisanych przy tej okazji oraz "na wieczną rzeczy pamiątkę" - laur w postaci opublikowanej książki, zdałby się być najdoskonalszym uwieńczeniem dzieła.

W 9 miesięcy wcześniej, przygotowaną publikację, zgłosiłem do konkursu: "Książka warta wydania" organizowanego przez wydawnictwo Poligraf. Tekst zdobył wyróżnienie.

Ubiegłowieczny portret autora, połowa lat 60-tych XX wieku.

Ja też mam stare fotografie

k27he7-7ccceb.png

k27he7-08fd225f.png

Dwie dziesiątki lat zanurzenia w klimacie ślubnej przeszłości, poszukiwanie eksponatów, liczne konwersacje na temat, rozmowy z darczyńcami udostępniającymi rodzinne pamiątki, opisywanie, katalogowanie fotografii, organizowanie wystaw, popularyzowanie wiedzy... - to tylko niektóre wartości składające się na karty złożonej w projekcie książki... Okazuje się, że to jeszcze za mało, żeby sprowadzić ten pomysł między dwie, twarde okładki.

Stąd też moja obecność na zrzutka.pl

Promocja projektu:

muzeum ślubu

www.weselefigaja.pl

https://www.facebook.com/mariusz.figaj

https://www.facebook.com/iTAKtosiezaczelo/

Facebook - Uwielbiam stare fotografie

https://www.facebook.com/search/top/?q=wesele%20figaja&epa=SEARCH_BOX

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Nagrody / oferty 26 Nowość

Kupuj i wspieraj zrzutki.

Nowość! Teraz możesz wspierać zrzutkę samemu dodając nagrodę / ofertę. Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę, pomaganie jest takie proste - czytaj więcej.

Kupuj i wspieraj zrzutkę

Aktywne organizatora:
Inne
dołącz z rodzinną pamiątką do Galerii
przyjęcie starej rodzinnej fotografii ślubnej w poczet kolekcji ślubnych obrazów i opublikowanie w galerii muzeum ślub.Adres galerii: https://myvimu.com/museum/54566782
10 zł

Kupione 1

Inne
Tajemnice Twojego związku
Pamiętasz kiedy się urodziłaś? Znasz datę urodzin partnera? Wystarczy dzień i miesiąc :) Poznaj zodiakalne tajemnice Waszego związku. W komentarzu do wpłaty, podaj daty:)Na wskazany adres otrzymasz zodiakalną charakterystykę dla Waszej pary:)
11 zł
Inne
dołącz z rodzinną pamiątką i obszernym opisem
przyjęcie starej rodzinnej fotografii ślubnej w poczet kolekcji ślubnych obrazów i opublikowanie w galerii muzeum ślubu z możliwością dodania obszernego opisu.Adres galerii: https://myvimu.com/museum/54566782
15 zł

Kupione 1

Inne
wersja elektroniczna książki
eBook: "Wesele Figaja" - Wielkopolanie na ślubnym kobiercu
20 zł
Inne
Monidło
Monidło z Waszymi twarzyczkami z wykorzystaniem tła ze zdjęć kolekcji "Wielkopolanie na ślubnym kobiercu"
25 zł
Inne
Pomyślnie doczekać finału "Odliczanie do szczęścia" PDF
Odliczanie do szczęścia czyli w zupełnie nowej formie podana wiedza niezbędna dla narzeczonych, którzy wyruszają już w swoją podróż PRZEDŚLUBNĄ,180 dni, to nic innego jak połowa roku, zmierzając się z taką odległością czasu względem własnego dnia ślubu, traficie w samą dziesiątkę zamawiając praktyczny przewodnik o zbliżających się miesiącach, tygodniach, dniach i godzinach. Sympatyczny kalendarz wydarzeń na 180 kartek, 360 stron na niezliczoną ilość pomysłów na ślub.
25 zł
Inne
"Wesele Figaja" Wielkopolanie na ślubnym kobiercu- wydanie książkowe

" Wesele Figaja" Wielkopolanie na ślubny kobiercu" objętość 316 stron cz-b., form, at A5 (145x205), ponad 150 fotografii, oprawa twarda, okładka kolorowa, foliowana, papier na wnętrze offset 90g

35 zł

Kupione 1 z 11

Inne
Książka z autografem autora
"Wesele Figaja" - Wielkopolanie na ślubnym kobiercuksiążka wraz z podpisem autora
40 zł
Inne
Książka drukowana i wersja elektroniczna
wersja drukowana - dla książkiwersja elektroniczna - dla kolorowych ilustracji z rozszerzeniem tematu na stronach internetowych
45 zł
Inne
pakiet wydawniczy
"Wesele Figaja" - Wielkopolanie na ślubnym kobiercu" - egzemplarz drukowany, e Book oraz wierszyk okazjonalny, rymowany stworzony przez autora na Wasze zamówienie
50 zł
Inne
temat na DYPLOM
Pomoc i wsparcie przy pisaniu pracy, końcowej, dyplomowej w temacie mody ślubnej lub historii fotografii ślubnej.(udostępnienie cytatów, fotografii itpPierwsze spotkanie - korepetycje (wystarczające dla dalszego samodzielnego pisania pracy)
60 zł
Inne
powiększenie przeszłości
powiększenie rodzinnej pamiątki ślubnej (fotografia) do 100 cm w podstawie.( pozytyw gotowy do naklejenia na docelową powierzchnię)
80 zł
Inne
powiększenie przeszłości 2
powiększenie rodzinnej pamiątki ślubnej (fotografia) do 100 cm w podstawie na utwardzonym podkładzie
120 zł
Inne
Fotografia reklamowa w służbie dla fotografii dawnej.
Sprzedajesz PRODUKT na allegro? Jak go pstrykniemy, zaraz znajdzie nowy dom!To pierwsza nagroda dla wspierających z zewnątrz. Jeżeli możesz wykorzystać z zyskiem zdjęcia produktów, które sprzedajesz, chcesz sprzedać - to będzie magnes do wspomożenia naszej podróży poślubnej. Proponujemy sesję fotografii produktowej (dziesięć ujęć) plus jedno z pomysłem reklamowym.Realizacja zaraz po zamówieniu zlecenia.www.pstryksprzedane.plRealizacja, zaraz po dokonaniu zlecenia.
150 zł
Inne
Fotografia rodzinna opublikowana na łamach książki
Wasza pamiątka rodzinna ( fotografia ślubna) opublikowana na stronach książki "Wesele Figaja" - Wielkopolanie na ślubnym kobiercu oraz egzemplarz autorski książki
200 zł
Inne
Reklama na stronie www.weselefigaja.pl
roczna reklama na łamach strony weselefigaja.pl strona namiętnie promowana w okresie promocji zrzutki.pl oraz w okresie wprowadzającym tytuł do sprzedaży.
250 zł
Inne
rodzinne wspomnienia na stronach książki
Wasza pamiątka rodzinna (fotografia ślubna) opublikowana wraz z opisem zdjęcia na stronach książki: "Wesele Figaja" - Wielkopolanie na ślubnym kobiercu
300 zł
Inne
niebanalna forma reklamy Waszej oferty
reklama na zakładkach do książki 50 x 200 mmNietuzinkowa forma reklamy firmy, produktu czy też miejsca. Zlokalizowana w sprytnym miejscu - czytanej książce potencjalnego klienta . Pełnokolorowy druk dwustronny, papier kredowy 300 g.Nakład 500 - rozprowadzony w książce
450 zł
Inne
Wystawa
Niecodzienna wystawa starej fotografii ślubnej we wskazanym miejscu- np. wystawa zorganizowana w szkole Twojego dzieckawarunek nagrody - lokalizacja wydarzenia - Poznań
500 zł
Inne
Fotograficzna próba - sesja narzeczeńska
Fotograficzna sesja plenerowa dla Narzeczonych.3 do 5 godzin przepysznej zabawy śledzonej obiektywemPrzygotowanie do sesji ślubnej, praktyczne sprawdzenie terenuWielka Przygoda Nagroda ograniczona odległością pleneru - do 25 kilometrów od Poznania.
500 zł
Inne
wystawa 2
Niecodzienna wystawa starej fotografii ślubnej we wskazanym miejscu- np. wystawa zorganizowana w szkole Twojego dzieckawarunek nagrody - lokalizacja wydarzenia - Wielkopolska
800 zł
Inne
Morze możliwości
Morze możliwości w temacie obsługi fotograficznej Waszego ślubu. Reportaż z Uroczystości, foto-relacja z wesela oraz zdjęcia plenerowe w dniu ślubu.Realizacja nagrody w dniu Waszego ślubu. Przygotowania od chwili podjęcia decyzji i wyboru tej nagrody.
1500 zł
Inne
Z ostatniej chwili: Dla tych którzy w roku 2020 staną na ślubnym kobiercu.
Nietuzinkowy pomysł i wykonanie dekoracji domu weselnego w obszarach ślubnej przeszłości rodzin młodej pary. Wystrój wnętrza, fotografiami w dużym formacie.Rodzinna prezentacja - drzewa ślubnego obydwu rodów Narzeczonych.
2000 zł
Inne
Reklama na okładce
strona reklamowa, III strona okładki 145x205 mm.Loża dla Sponsora :)
2500 zł
Inne
Sponsor pilnie poszukiwany
sponsor wydania poszukiwany w zamian mecenat wydawniczy oraz strona reklamowa zapraszam do rozmowy Reklama przy okazji najbliższych trzech wystaw starej fotografii ślubnej
3000 zł

Wpłaty 8

 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
2 zł
 
Dane ukryte
1 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
2 zł
 
Dane ukryte
35 zł
 
Hanna Figaj
1 zł

Komentarze 5

 
2500 znaków