id: k2nv25

POMOC DLA BEJRUTU | POTĘŻNY WYBUCH PORTU! | SOLIDARNI Z LIBANEM | BEJRUT

POMOC DLA BEJRUTU | POTĘŻNY WYBUCH PORTU! | SOLIDARNI Z LIBANEM | BEJRUT

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
139 317 zł 
z 150 000 zł
92%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

*Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej dn. 20.08.2020 r. zorganizowało pierwszy transport powietrzny z pomocą humanitarną do Libanu. Było to możliwe m.in. dzięki Państwa wpłatom, które zaczęły wpływać i które dalej wpływają poprzez serwis zrzutka.pl. Nie chcemy się zatrzymywać! Zapowiadamy dalszą pomoc dla Libanu!


Wojskowy samolot Hercules C 130 wyleciał z Wrocławia do Bejrutu 20 sierpnia.


przeczytaj więcej na:

https://www.tvp.info/49513558/ksiadz-waldemar-cislo-wspolnota-miedzynarodowa-musi-pomoc-libanowi


*Niniejsza zbiórka prowadzona jest przez Fundację im. Ojca Werenfrieda, która bezpośrednio działa na rzecz pomocy humanitarnej w Libanie.


*Celem zbiórki na zrzutka.pl (od 06.08.2020 r.) jest pozyskanie środków na pomoc humanitarną (żywność, produkty pierwszej potrzeby) dla poszkodowanych w Bejrucie. Pomoc ta już została przekazana we współpracy z MON w pierwszym transporcie powietrznym do Bejrutu dn. 20.08.2020 r. oraz w drugim transporcie dn. 04.09.2020 r. Realizacja zadania oparta jest na współpracy z ICARE INTER CHURCH AID AND RELIEF COMMISSION działającym w imieniu Kościoła greko-melchickiego w Libanie.

...


Sytuacja w Libanie staje się coraz bardziej dramatyczna. Do tej pory związana była z wyjątkowo trudną sytuacją gospodarczą w regionie, pandemią koronawirusa i wojną w Syrii, a teraz spotęgował tę sytuację wybuch w porcie. Około 200 osób zginęło, a 6000 zostało rannych po eksplozji 2750 ton azotanu amonu przechowywanego w magazynach portu w Bejrucie.


Poniższy film prezentuje zarejestrowane przez świadków dramatyczne ujęcia podczas wybuchu portu:„Nie możemy być obojętni - mówi ks. Waldemar Cisło – aby libańskie dzieci umierały z głodu. Już dramatyczna sytuacja humanitarna - stała się jeszcze bardziej dramatyczna po wybuchu jaki miał miejsce we wtorek (4 sierpnia 2020 r.). Ten piękny i historyczny kraj dziś krwawi. Nie zapomnijmy o tych ludziach a szczególnie o dzieciach”.


Libański ekspert PKWP, ksiądz Sammer Nassif powiedział, że chrześcijańska dzielnica Bejrutu została zdewastowana. Zniszczonych zostało co najmniej 10 kościołów, 300 tysięcy ludzi zostało pozbawionych domu, wiele ludzi doznaje cierpienia z powodu braku środków do życia.UDAŁO SIĘ!


Pierwszy transport we współpracy z MON udało się zrealizować dnia 20.08.2020 r. Transport z pomocą humanitarną na lotnisku w Bejrucie odebrali żołnierze z Polskiego Kontyngentu Wojskowego misji UNIFIL w Libanie. Następnie dary trafiły do potrzebujących.

v692c8270ca06e78.jpeg

o7d8d362b427a8e6.jpegq63d7ff059ba27fd.jpeg

Na zdjęciu od lewej: Pan Krysztof Mamiński - Prezes PKP SA., Pani Katarzyna Kucharek - Prezes Fundacji PKP, ks. prof. Waldemar Cisło - Dyrektor Sekcji Polskiej PKWP


W przygotowanie pomocy dla Bejrutu włączyły się PKP S.A. oraz Fundacja Grupy PKP, która przekazała darowiznę w wysokości 110 tys. zł na zakup artykułów spożywczych dla potrzebujących. Dziękujemy również Panu Jackowi Józefczukowi, prezesowi Libella sp. z o.o. Wartość pomocy od firmy Libella to ponad 70 tys. zł.Soldarni z Libanem!


Wiele razy, za pośrednictwem mass mediów, mogli się Państwo spotkać ze spotem reklamowym z udziałem Państwa Wojciecha i Agnieszki Amaro oraz ks. prof. Cisło promującym zrzutkę na Liban:Dziś Liban nie ma możliwości poradzić sobie z tą kryzysową sytuacją i pilnie potrzebuje międzynarodowej pomocy, aby móc zapewnić ludziom podstawowe środki do życia.


Obecna sytuacja wzywa dziś każdego z nas do stanięcia w jeszcze większej mobilizacji, gotowości i otwartości serc, aby przez nasze wsparcie materialne została przekazana jak największa i jak najszybsza pomoc dla tamtejszych mieszkańców dotkniętych kolejny raz ogromem biedy i cierpienia. Apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie zarówno materialne, jak i o konkretne dary opisane poniżej.


Pomoc Kościołowi w Potrzebie w dalszym ciągu pragnie wspierać Liban i przygotować kolejne paczki żywnościowe z produktami z długą datą ważności, które można przetrzymywać bez lodówki, a więc min. mleko w proszku, cukier, makaron, konserwy rybne czy wołowe. Nie może się to jednak udać bez Państwa zaangażowania.


Aktualizacja! Kolejny samolot wojskowy we współpracy Ministerstwa Obrony Narodowej z pomocą Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie - 4 września dotarł do Bejrutu! Tym razem przewiózł 10 ton mleka w proszku, którego zebranie wsparła fundacja Polskich Kolei Państwowych. Loty wojskowe były przy tym wykonywane w ramach wylatywania przez pilotów niezbędnego limitu godzin, a na miejscu dokonywana była rotacja załóg.


Przewidujemy kolejne transporty, jednak są one uzależnione od zgromadzonych produktów/pozyskanych środków pieniężnych. Zapraszamy do bieżącego śledznia działań Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na www.pkwp.org !


Załącznik:


Obrazowe ceny artykułów w Libanie w przeliczeniu na "koszyk", oraz w przeliczeniu dla 5 tys. rodzin:

n1c970ea220a0a92.jpeglbcb2179fffad976.jpeg


...


Firmy i osoby prywatne zainteresowane przekazaniem konkretnych produktów prosimy o kontakt email: [email protected], bądź telefoniczny: 22 845 17 09


Za wszelką hojność i życzliwość składamy serdeczne "Bóg zapłać".


Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie & Fundacja im. Ojca Werenfrieda

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1061

 
Dane ukryte
1 zł
AK
Anna Kogut
50 zł
MM
MARYLA MADURA
100 zł
SM
Sławomir Maliszkiewicz
500 zł
 
Dane ukryte
1 871 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
ŁU
Łukasz
200 zł
TJ
Tomasz Jasiakiewicz
100 zł
KP
Karol Płóciennik
300 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

864 048 zrzutek

i zebrali

760 744 808 zł

A ty na co dziś zbierasz?