id: k2vsxe

Wsparcie obrony Krzemieńca w Ukrainie

Wsparcie obrony Krzemieńca w Ukrainie

37 771 zł 
z 30 000
125%
zakończona 01.04.2022r
350 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności5

 • Cześć!

  Jakiś czas temu wsparłaś/eś naszą zbiórkę i swoim pięknym gestem przyczyniłaś/eś się do zebrania przez nas prawie 60 tys. złotych na rzecz obrony Krzemieńca.

  Wciąż nie dowierzamy i jesteśmy głęboko wzruszeni tym, jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami. 💙💛

  W momencie pisania tej wiadomości udało nam się:

  💰sumarycznie zgromadzić kwotę 58 664 zł

  🚛 zorganizować 4 duże transporty pomocy humanitarnej do Krzemieńca

  👥 uzyskać pomoc od około 450 osób

  🏫 dzięki determinacji i pomysłowości uczniów LO Czackiego zebrać w kilka dni aż 7 tys. złotych!

  🎸 posłuchać mocniejszych dźwięków przy okazji benefitu w ADA Puławska,

  📷 przyjrzeć technice cyjanotypii na wystawie fotografii Klubu Filmowo-Fotograficznego "Focus" (wciąż czynna, zapraszamy!)  


  Chcemy również poinformować, że mieszkańcy Krzemieńca podzielili się otrzymanym wsparciem z osobami walczącymi na froncie - wiele z nich pomaga jako wolontariusze i jadąc w miejsca w większym stopniu dotknięte agresją, przekazuje ubrania czy buty wytworzone z zakupionych przez nas materiałów.


  h9d3e23062577439.jpeg

  centrum Krzemieńca latem 2021 r.

  u9b3f440495bf3c6.jpeg

  szycie siatek maskujących z przekazanych przez Państwa materiałów, marzec 2022

  c9c2e208cc953e66.jpeg

  obuwie wykonane z przekazanych przez Państwa materiałów, marzec 2022

  y6cc77e5e693eaed.jpegodbiór środków medycznych oraz generatora, kwiecień 2022


  Zbiórkę środków zamykamy wraz z końcem kwietnia, ale to nie oznacza, że zawieszamy działania pomocowe. Chcemy wybadać, jakie są w tej chwili najpilniejsze potrzeby krzemieńczan zarówno w Ukrainie, jak i w Polsce - sporo osób stamtąd pochodzących znalazło w naszym kraju schronienie przed wojną.


  Jeśli jesteś zainteresowana/y przyszłymi działaniami Towarzystwa Krzemienieckiego, zapraszamy Cię do obserwowania nas na nowopowstałej stronie na Facebooku - wkrótce będziemy o nich informować.


  Dziękujemy Ci w imieniu naszych przyjaciół z Krzemieńca, którzy każdą wyciągniętą w ich stronę dłoń ściskają i życzą Wam, żeby dobroć, którą się wykazaliście do Was wróciła.


  Dzięki i do usłyszenia!

  Towarzystwo Krzemienieckie

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • 👉 Pora na ujawnienie dalszych planów! (kontynuacja akcji: https://zrzutka.pl/nzfcma )

  Licznik na zbiórce pokazuje już GRUBO ponad 100%. W ciągu tygodnia cel wsparło ponad 330 osób, przekazując łącznie ponad 35 000 złotych! W tym czasie wysłaliśmy do Krzemieńca transport, na dniach wyjedzie kolejny. Co jednak dalej?

  za6c510ee984ae70.jpeg

  Zainteresowanie zrzutką pokazało, jak wielu osobom los Krzemieńca nie jest obojętny. Po rozmowie z Merem i ustaleniu zapotrzebowania, chcemy zaprosić Was do NOWEGO wydarzenia https://fb.me/e/28YntdMdZ

  q2189e17c1827fcb.jpeg

  Poszerzymy akcję zrzutki na Krzemieniec o element krajoznawczy - w ramach podziękowania za wsparcie, każdy darczyńca dostanie dostęp do wersji PDF wydanego w 2021 roku naszymi siłami "Półprzewodnika po Krzemieńcu". W środku 15 miniesejów krajoznawczych. Osoby które wsparły pierwszą zbiórkę również dostaną naszą książkę!


  n51517550c96253c.jpeg

  ZRZUTKA: https://zrzutka.pl/nzfcma

  WYDARZENIE: https://fb.me/e/28YntdMdZ

  Dziękujemy że chcecie działać razem z nami !

  🇺🇦🇺🇦🇺🇦🇵🇱🇵🇱🇵🇱

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • m5363f3cf9223ef5.jpeg

  CEL OSIĄGNIĘTY!

  📌(pora na kolejny)📌

  JESTEŚCIE WIELCY!💙💛

  Wasz odzew i wspaniałomyślność przerosły nasze najśmielsze oczekiwania. Nasz licznik pokazuje już PONAD 100% pierwotnej kwoty 30.000 zł.

  ⛑⛑⛑Do Krzemieńca dotarł już pierwszy transport zakupionych przez nas artykułów pierwszej potrzeby oraz leków, JUTRO RUSZA KOLEJNY zorientowany na potrzeby medyczne i zaopatrzenie oddziałów broniących miasta (a oprócz wymienionych zawierający także komputer dla pani Jadwigi Gusławskiej, bardzo dziękujemy!).⛑⛑⛑

  Zachęcamy do DALSZYCH WPŁAT na zbiórkę, która pozostaje aktywna.

  UWAGA! To nie koniec:) ❕

  Wasze zainteresowanie pokazało nam, jak wielu osobom los Krzemieńca nie jest obojętny.

  Skoro udało nam się już dotrzeć do tak szerokiego grona przyjaciół miasta, nie wybaczylibyśmy sobie, gdybyśmy nie uzupełnili naszej akcji o element KRAJOZNAWCZY; gdybyśmy nie podzielili się z Wami narzędziem, z którym łatwiej będzie poznawać miasto na własną rękę podczas przyszłych podróży.

  Na dniach zaprosimy Was na NOWE WYDARZENIE-NIESPODZIANKĘ, które rozpocznie nowy rozdział w życiu naszej zbiórki! 🎁🎁🎁

  Wojna w Ukrainie wciąż trwa i stanowi realne zagrożenie dla naszych przyjaciół w Krzemieńcu. Oznacza to, że potrzebować będą dalszej pomocy - a my, zbudowani Waszą postawą, wiemy, że będziemy jej im udzielać tak długo, jak to możliwe.

  Jeszcze raz, DZIĘKUJEMY!🕊

  I prosimy, NIE ZAPOMINAJCIE O KRZEMIEŃCU!

  Do usłyszenia wkrótce!

  🇺🇦🇺🇦🇺🇦

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Pierwszy transport dojechał do Krzemieńca!


  Jesteśmy przeszczęśliwi i niezwykle wdzięczni wszystkim Wam za pomoc. Dziękujemy, że wspieracie mieszkańców Krzemieńca w obronie ich miasta. Zbiórka jeszcze trwa, zebraliśmy już 20 tys., ale to dopiero początek!


  Kolejny transport planowany jest na wtorek.

  f0e12c5819b583ba.jpeg


  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
 • Mobilizacja jest niezwykła. Zarówno po stronie darczyńców, jak i organizatorów! Wczoraj nasza ekipa wybrała się na wielkie zakupy, zgodne z aktualnym zapotrzebowaniem. Cały wieczór pakowaliśmy zakupione rzeczy w paczki, a dziś pierwszy transport wyruszył w drogę do Krzemieńca. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, oraz wsparcia drugiego transportu, który wyruszy już w kolejnym tyogodniu!


  s056fe4b021ea456.jpeg

  v65d02b774354cbe.jpeg

  q942f24f3f649b70.jpeg

  x78656b5b6da47a8.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

[ENGLISH BELOW]

🇺🇦 Wsparcie sił obronnych Krzemieńca w Ukrainie 🇺🇦

---

Drodzy znajomi i nieznajomi! Jesteśmy grupą uczniów, absolwentów i przyjaciół Liceum im. T. Czackiego w Warszawie. Od lat jeździmy do Krzemieńca na Ukrainę, aby budować mosty między Polską, Ukrainą, Krzemieńcem - gdzie swą oświatową misję prowadził patron naszej szkoły. W Krzemieńcu mamy dużo przyjaciół i życzliwych nam osób. Jesteśmy zdruzgotani atakiem rosyjskiego agresora na demokratyczną Ukrainę. Czas przyjść ze wsparciem miastu, które od wielu lat przyjmuje nas z otwartymi ramionami. Zapraszamy do działania razem z nami 💪


Wraz z postępem działań militarnych władze Krzemieńca zmuszone zostały do dokonania realistycznej oceny jego możliwości obronnych. Remanent ten wykazał braki materialne. Nasz przyjaciel, wicemer Krzemieńca, Mykola Mikołajewicz, z uwagi na łączące nas od lat relacje, poprosił o wsparcie sił obronnych miasta przed rosyjskim najeźdźcą. Krzemieniec spodziewa się napływu uchodźców ze wschodu, dlatego wsparcie humanitarne również będzie wskazane.


Zebrane poprzez naszą zbiórkę środki przeznaczone zostaną na zakup niezbędnego dla miejscowych wojsk obrony terytorialnych sprzętu, m.in. agregatów prądotwórczych, termowizorów, noktowizorów oraz apteczek wojennych. Oprócz tego zaopatrzymy Krzemieńczan w niezbędne artykuły sanitarne i spożywcze. Zapotrzebowanie jest na bieżąco konsultowane z władzami miasta.


Zbiórka jest zarejestrowana na Daniela Potkańskiego, organizatora krzemienieckich wypraw w latach 2018-2021. Środki zostaną w całości przeznaczone na zakup wskazanych materiałów, a transport zostanie zapewniony w porozumieniu z jedną z organizacji pomocowych działających na terenie Ukrainy.


Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym tak jak nam drogie są losy Krzemieńca i jego mieszkańców o wpłatę dowolnej kwoty na poniższą zbiórkę. Nikomu nie trzeba wyjaśniać, że właściwe zaopatrzenie lokalnych jednostek obrony może mieć kluczowe znaczenie dla losów miasta i ludności cywilnej.


-----


We are a group of students, alumni and friends of Tadeusz Czacki High School in Warsaw. We have been visting the Ukrainian town of Kremenets since 2018 as part of a project aimed at rediscovering and preserving the heritage of our school’s patron, as well as building cultural bridges between Poland and Ukraine. Along the way we have grown very fond of the place and, even more so, of the people we met there.


Today, the people of Kremenets are asking for our help in the war waged against their country by the Russian Federation. Although not yet directly war-stricken, Kremenets is experiencing an influx of refugees from other parts of the country as well as struggling with regular shortages of day-to-day items. They need resources to keep helping their countrymen, be it by welcoming them in their homes or by continuing to supply soldiers on the frontlines with food and sanitary items.


The Kremenets authorities have also informed us of shortages in their defence equipment, which may play a crucial role in preserving not just the city’s infrastructure but also the very lives of its people, should the enemy reach the city lines.


Some of you may have never heard of Kremenets before. We will be sharing pictures showcasing its uniqueness and beautiful diversity in the coming days, hoping they will encourage you to visit the city once the war is over. Your support may help define the fate of this incredible community.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 350

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

891 510 zrzutek

i zebrali

832 068 313 zł

A ty na co dziś zbierasz?