id: k2y8fj

Laptopy dla dzieci w ośrodkach dla uchodźców

Laptopy dla dzieci w ośrodkach dla uchodźców

Nasi użytkownicy założyli 913 851 zrzutek i zebrali 877 519 154 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Rodziny bez Granic-Kraków i Domy bez granic oraz fundacja Wolno Nam zapraszają do wsparcia zbiórki finansowej na zakup laptopów do ośrodków dla cudzoziemców.


Wspólnie, na wielu polach prowadzimy działania pomocowe na rzecz osób w kryzysie uchodźczym. Tworzymy oddolny ruch społeczny wspierający ludzi szukających bezpiecznego i dobrego życia w Polsce i Europie.


Domy bez granic opiekują się czternastoma ośrodkami dla cudzoziemców (zarówno tych z obecnego kryzysu, jak i tych, którzy często od lat oczekują na zakończenie procedur). Sprawdzają potrzeby mieszkańców ośrodków, organizują i koordynują zbiórki rzeczowe. Dzięki pracy wolontariuszek i wolontariuszy oraz Waszej ofiarności udaje się skompletować potrzebne ubrania, kosmetyki, jedzenie, zabawki. Jednak wciąż brakuje ważnej rzeczy: laptopów.


Kilkanaście ośrodków. W ośrodkach kilkadziesiąt pokoi. W pokojach po kilkoro dzieci. Te dzieci – obarczone wspomnieniami niedawnych tragicznych doświadczeń, żyjące w lęku o to, co je czeka – mają także zwykłe dziecięce marzenia. Obejrzeć wieczorem bajkę, teledysk idola na youtubie, pogadać z kumplami na komunikatorze, zajrzeć przez Internet do świata, który znają z domu, uczestniczyć w lekcjach on-line. Tak niewiele – prawda? A jednak, z powodu bardzo ograniczonego lub zupełnego braku dostępu do komputerów dla dzieciaków z ośrodków te proste aktywności pozostają w sferze marzeń. Pomóżmy im je spełnić! Kto, jeśli nie my?


Laptopy niezbędne są również dorosłym mieszkańcom ośrodków po to, by mogli samodzielnie załatwiać sprawy urzędowe, szukać pracy, uczyć się języka, utrzymywać kontakt z bliskimi poza Polską. Pomóżmy im chociaż w ten sposób przełamywać wykluczenie i izolację.


Zbieramy środki na zakup laptopów używanych ze sprawdzonego źródła. Mamy w swoich szeregach informatyka, który przed zakupem sporządzi specyfikację potrzebnego sprzętu, sprawdzi go, a potem przygotuje tak, by zaspakajał potrzeby dzieci.

Jeśli przekroczymy wartość zbiórki, dodatkowe pieniądze przeznaczymy na telefony, które również są na wagę złota.


Razem możemy więcej. Razem możemy zmienić rzeczywistość.Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 185

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków