id: k2y8fj

Laptopy dla dzieci w ośrodkach dla uchodźców

Laptopy dla dzieci w ośrodkach dla uchodźców

20 150 zł 
z 20 000 zł
100%
zakończona 31.01.2022r
185 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Rodziny bez Granic-Kraków i Domy bez granic oraz fundacja Wolno Nam zapraszają do wsparcia zbiórki finansowej na zakup laptopów do ośrodków dla cudzoziemców.


Wspólnie, na wielu polach prowadzimy działania pomocowe na rzecz osób w kryzysie uchodźczym. Tworzymy oddolny ruch społeczny wspierający ludzi szukających bezpiecznego i dobrego życia w Polsce i Europie.


Domy bez granic opiekują się czternastoma ośrodkami dla cudzoziemców (zarówno tych z obecnego kryzysu, jak i tych, którzy często od lat oczekują na zakończenie procedur). Sprawdzają potrzeby mieszkańców ośrodków, organizują i koordynują zbiórki rzeczowe. Dzięki pracy wolontariuszek i wolontariuszy oraz Waszej ofiarności udaje się skompletować potrzebne ubrania, kosmetyki, jedzenie, zabawki. Jednak wciąż brakuje ważnej rzeczy: laptopów.


Kilkanaście ośrodków. W ośrodkach kilkadziesiąt pokoi. W pokojach po kilkoro dzieci. Te dzieci – obarczone wspomnieniami niedawnych tragicznych doświadczeń, żyjące w lęku o to, co je czeka – mają także zwykłe dziecięce marzenia. Obejrzeć wieczorem bajkę, teledysk idola na youtubie, pogadać z kumplami na komunikatorze, zajrzeć przez Internet do świata, który znają z domu, uczestniczyć w lekcjach on-line. Tak niewiele – prawda? A jednak, z powodu bardzo ograniczonego lub zupełnego braku dostępu do komputerów dla dzieciaków z ośrodków te proste aktywności pozostają w sferze marzeń. Pomóżmy im je spełnić! Kto, jeśli nie my?


Laptopy niezbędne są również dorosłym mieszkańcom ośrodków po to, by mogli samodzielnie załatwiać sprawy urzędowe, szukać pracy, uczyć się języka, utrzymywać kontakt z bliskimi poza Polską. Pomóżmy im chociaż w ten sposób przełamywać wykluczenie i izolację.


Zbieramy środki na zakup laptopów używanych ze sprawdzonego źródła. Mamy w swoich szeregach informatyka, który przed zakupem sporządzi specyfikację potrzebnego sprzętu, sprawdzi go, a potem przygotuje tak, by zaspakajał potrzeby dzieci.

Jeśli przekroczymy wartość zbiórki, dodatkowe pieniądze przeznaczymy na telefony, które również są na wagę złota.


Razem możemy więcej. Razem możemy zmienić rzeczywistość.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 185

Selvi śnieżek
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AO
Agnieszka
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
NA
Natalia AC
LB
Lidia Bogacz-Popiel
KW
Kasia
20 zł
MS
Magdalena
100 zł
A:
Agnieszka
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

862 837 zrzutek

i zebrali

758 680 103 zł

A ty na co dziś zbierasz?