id: k36spm

Wsparcie dla rodziny Czarka Cieszyńskiego, po Jego śmierci.

Wsparcie dla rodziny Czarka Cieszyńskiego, po Jego śmierci.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
65 800 zł z 100 000 zł
65%
zakończona 12.02.2021r
401 wspierających
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Cezariusz Cieszyński zmarł 11.01.2021 roku po dzielnej, trwającej trzy tygodnie, nierównej walce z Covid19. Mimo zaangażowania wielu osób i próbom różnych form terapii – nie udało się. Jak pisze o Nim Anna, jego żona: "...był wrażliwym, twórczym, kochanym i dobrym Człowiekiem. Był wspaniałym ojcem (...) i wiernym, dobrym i troskliwym mężem." Pozostawił Anię - wspaniałą żonę i mamę - i trójkę ich dzieci: 11-letnią Antosię, 8-letniego Ignacego i niespełna 3-letniego Jeremiego. 

 

Za życia Cezariusz pomagał wielu ludziom i dzielił się z nimi dobrem i pięknem – był artystą, animatorem kultury, społecznikiem, nauczycielem, przyjacielem... Prowadził liczne działania i projekty edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Nagrywał z nimi płyty, komponował piosenki czy tworzył spektakle teatralne. Organizował koncerty i wydarzenia o charakterze kulturalnym oraz religijnym. Kierował chórami, orkiestrami, zespołami muzycznymi. Łączył wiele środowisk – osoby o różnych poglądach, z różnych wspólnot religijnych i całkowicie niewierzących. Zarażał optymizmem, zachęcał do pracy nad sobą, dzielił się pasją. Starał się wzmacniać i promować młodych artystów. Nie bał się również pracy z najmłodszymi – przedszkolakami czy uczniami pierwszych klas podstawówki. Prowadził Muzyczną Akademię Rozwoju, w której wielu stawiało swoje pierwsze muzyczne kroki.

 

Śmierć przyszła niespodziewanie – Czarek był w trakcie kolejnych dobrych przedsięwzięć – m.in. planował bardziej zaangażować się w rozwój szkół Montessori w Gdańsku. Zapewne gdyby mógł – rozdałby ludziom jeszcze więcej dobra. Życie potoczyło się jednak inaczej niż byśmy tego chcieli. Teraz to my, zainspirowani przykładem Czarka mamy okazję uczynić coś dobrego i pomóc.

 

Wesprzyjmy finansowo najbliższą rodzinę Czarka, aby choć trochę ułatwić im życie bez ukochanego męża i taty. Jesteśmy pewni, że Czarek po śmierci czuwa nad nimi i wspiera ich duchowo, my zaś wesprzyjmy ich materialnie. Prosimy również osoby wierzące o modlitwę w intencji całej tej sytuacji i rodziny Cezariusza.

Przyjaciele

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 401

 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
70 zł
 
Dane ukryte
ukryta
M
Marta sm
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków
  • Sylwia Sikorska

    Drodzy Darczyńcy, zbiórka nie jest "wyłączona" i jej "zakończenie", nie decyduje o braku możliwości wpłat. Jeśli ktoś ma i będzie miał życzenie wesprzeć jeszcze rodzinę Czarka, będzie mógł nadal dokonać wpłaty. Nie będę narazie usuwała zbiórki, ani jej wyłączała. Dziękuję za tak liczny odzew i wsparcie :)

  • Kris Górski

    Pieniądze to jedno. Można też za pewne pomóc swoją osobą, czasem, troską. Jesteśmy na wyciągnięcie ręki po telefon :)

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

674 973 zrzutki

i zebrali

435 183 700 zł

A ty na co dziś zbierasz?