1 200 zł 
z 32 000 zł
3%
zakończona 05.03.2021r
33 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Szanowni Państwo!

Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy, która wspomoże Miasto Siedlce w opiece nad kotami wolno bytującymi.ld84064357d43af8.jpeg

Zbliża się zima, noce są coraz chłodniejsze. Koty wolno żyjące, które są elementem każdego miejskiego krajobrazu, w tym okresie bardziej niż zwykle potrzebują pomocy ze strony człowieka. Zwierzęta te są pożyteczne, gdyż przeganiają gryzonie, polują na szczury, myszy, więc tym bardziej nie można pozwolić, by zniknęły z naszego miasta. W naszym mieście sprawowana jest opieka nad kotami wolno żyjącymi poprzez opiekunki społeczne, zarejestrowane w Urzędzie Miasta. Są dokarmiane, sterylizowane a jeśli trzeba leczone w gabinecie weterynaryjnym. Kotów jest ponad 400. Miasto w miarę posiadanych środków dofinansowuje dokarmianie mruczków w okresie jesienno-zimowym. Zawsze pomagały też szkoły i przedszkola poprzez organizowanie zbiórek karmy. W obecnym czasie pandemii takie zbiórki są dość utrudnione, ze względu na to, że szkoły są zamknięte. Koty natomiast potrzebują jedzenia i stąd prośba o finansowe wsparcie.v30da027f54d268e.jpeg

W tym najcięższym w roku czasie koty wolno bytujące muszą być dokarmiane, ponieważ na zimę potrzebują większego zapasu jedzenia, by poradzić sobie w niesprzyjającym, mroźnym czasie.

Ustawa o ochronie zwierząt mówi jasno: "Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę".

Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona karma sucha i przekazana do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Siedlce z przeznaczeniem dla kotów wolno bytujących.

Każda, nawet symboliczna wpłata, jest dla kotów podwórkowych realną pomocą. Pomóżmy tym małym przyjaciołom przetrwać zimę.

Z góry dziękujemy!

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 33

RI
Tasmanek i Bajka
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
IN
Iza
50 zł
JS
Jarek
50 zł
IZ
Iwona
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
P
Patrycja
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PS
Franeczek
50 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

752 517 zrzutek

i zebrali

542 917 054 zł

A ty na co dziś zbierasz?