id: k3j9vw

Zimowe dokarmianie bezpańskich kotów

Zimowe dokarmianie bezpańskich kotów

Nasi użytkownicy założyli 1 176 184 zrzutki i zebrali 1 228 044 784 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Szanowni Państwo!

Postanowiliśmy zorganizować zbiórkę pieniędzy, która wspomoże Miasto Siedlce w opiece nad kotami wolno bytującymi.ld84064357d43af8.jpeg

Zbliża się zima, noce są coraz chłodniejsze. Koty wolno żyjące, które są elementem każdego miejskiego krajobrazu, w tym okresie bardziej niż zwykle potrzebują pomocy ze strony człowieka. Zwierzęta te są pożyteczne, gdyż przeganiają gryzonie, polują na szczury, myszy, więc tym bardziej nie można pozwolić, by zniknęły z naszego miasta. W naszym mieście sprawowana jest opieka nad kotami wolno żyjącymi poprzez opiekunki społeczne, zarejestrowane w Urzędzie Miasta. Są dokarmiane, sterylizowane a jeśli trzeba leczone w gabinecie weterynaryjnym. Kotów jest ponad 400. Miasto w miarę posiadanych środków dofinansowuje dokarmianie mruczków w okresie jesienno-zimowym. Zawsze pomagały też szkoły i przedszkola poprzez organizowanie zbiórek karmy. W obecnym czasie pandemii takie zbiórki są dość utrudnione, ze względu na to, że szkoły są zamknięte. Koty natomiast potrzebują jedzenia i stąd prośba o finansowe wsparcie.v30da027f54d268e.jpeg

W tym najcięższym w roku czasie koty wolno bytujące muszą być dokarmiane, ponieważ na zimę potrzebują większego zapasu jedzenia, by poradzić sobie w niesprzyjającym, mroźnym czasie.

Ustawa o ochronie zwierząt mówi jasno: "Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę".

Za zebrane pieniądze zostanie zakupiona karma sucha i przekazana do Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Siedlce z przeznaczeniem dla kotów wolno bytujących.

Każda, nawet symboliczna wpłata, jest dla kotów podwórkowych realną pomocą. Pomóżmy tym małym przyjaciołom przetrwać zimę.

Z góry dziękujemy!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 33

RI
Tasmanek i Bajka
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JS
Jarek
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PB
Patrycja
50 zł
IN
Iza
50 zł
IZ
Iwona
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
PS
Franeczek
50 zł
Zobacz więcej