id: k3yye4

Nadziejomat w Warszawie!

Nadziejomat w Warszawie!

4 311 zł 
z 7 500 zł
57%
zakończona 08.10.2021r
66 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Nadziejomat to maszyna do poruszania wyobraźni. Za jego pomocą można stworzyć prawie 300 zdań o nadziei. Premierowo gości na Big Book Festival 2021, a potem zamieszka na oddziale rehabilitacji psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w Szpitalu Wolskim. Zostań jego fundatorem, dorzuć się do zrzutki!


W kwietniu na dziedzińcu Zamku w Cieszynie stanęła niezwykła instalacja – Nadziejomat, czyli generator zdań z nadzieją w roli głównej. Autorzy projektu – studio Dinksy z Cieszyna i Marek Gajda – opisywali go tak: „Instalacja nawiązuje do idei książki »Sto tysięcy miliardów wierszy« Raymonda Queneau. Dzięki temu każdy może zostać autorem oryginalnej sentencji, wykorzystując swoją kreatywność i ruchome kombinacje słów. Ideą jest odczarowanie nadziei kojarzącej się z przysłowiami o mało pozytywnym przesłaniu, jak: nadzieja matką głupich, robić komuś nadzieję. Instalacja ma zachęcać ludzi, by stworzyli coś, co choć trochę ich rozbawi w tym niewesołym czasie, ale też da im do myślenia”.


Cóż, pozazdrościłyśmy Cieszynowi Nadziejomatu i chcemy mieć taki w Warszawie. Premierowo Nadziejomat zagości na Big Book Festival 25-27 czerwca w Warszawie, a potem zamieszka na oddziale dziennym rehabilitacji psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży w Szpitalu Wolskim.Nadziejomat jest tworzony ręcznie od zera do ostatniej literki. Koszt wykonania i transport z Cieszyna do Warszawy to 10 tys. zł. Będziemy wdzięczne za Wasze wsparcie. Byłoby wspaniale przywitać Nadziejomat w

Warszawie. Być może po pobycie w Szpitalu Wolskim znajdzie kolejne miejsce do mieszkania.


Agnieszka Jucewicz i Katarzyna Sroczyńska, dziennikarki


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 66

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

878 631 zrzutek

i zebrali

807 752 009 zł

A ty na co dziś zbierasz?