Ann Snitow, tłumaczenie książki „Visitors” na język polski.
Ann Snitow, tłumaczenie książki „Visitors” na język polski.
Nasi użytkownicy założyli 1 231 481 zrzutek i zebrali 1 364 117 143 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
Ann Snitow, tłumaczenie książki „Visitors” na język polski.
Książka przekazuje elementarną, historyczną wiedzę na temat ruchu feministycznego widzianego oczami amerykańskiej działaczki i akademiczki, który powstaje po upadku muru berlińskiego w Europie Środkowo-Wschodniej.
Słynna amerykańska działaczka feministyczna analizuje i wspomina w swojej książce zmagania kobiet walczących o swoje prawa w Europie Środkowo-Wschodniej, po upadku muru berlińskiego.
Czytelniczki i czytelnicy dowiadują się z książki o podróżach Ann Snitow do Polski, Czech, Węgier i na Bałkany gdzie pomaga budować nowy, ruch feministyczny.
Ann Snitow udaje się dotrzeć do najważniejszych działaczek tego okresu i uczestniczyć w nieco chaotycznych wydarzeniach rozgrywających się w szybko zmieniających się realiach. Zaprzyjaźnia się z pełnymi pasji feministkami, które spotyka w trakcie swoich poszukiwań sensu przemian w postkomunistycznej Europie Środkowo-Wschodniej.
„Visitors” to książka o budowaniu trwałych relacji i tworzeniu pierwszej szkoły feministycznej, Sieci Współpracy Kobiet NEWW i programów studiów genderowych.
Książka oferuje możliwość zapoznania się z żywą anegdotą, analizą polityczną i interesującą introspekcją. Każde zdanie jest przepojone doświadczeniem i wnikliwością tej niezwykłej feministycznej aktywistki, pisarki i pedagożki od 50 lat. Przede wszystkim „Visitors” to historia przyjaźni i opis siły oddolnego ruchu feministycznego.
Czyta się ją jak najlepszą powieść historyczną. Pozostawia czytelniczki i czytelników w przekonaniu, że feminizm może uczynić życie sensownym, fascynującym, zabawnym, przyjemnym - i lepszym dla wszystkich.
Ann Snitow (1943-2019) amerykańska feministka, profesorka literatury i gender studies w New School for Social Research w Nowym Jorku. Zwolenniczka łączenia postulatów feministycznych z postulatami innych ruchów emancypacyjnych (socjalistycznych, afroamerykańskich, gejowsko-lesbijskich itp.).
W 1969 była jedną z założycielek grupy New York Radical Feminists (Radykalne Feministki Nowojorskie). W latach 80. wspólnie z antropolog Carol Vance założyła Feminist Anti-Censorship Task Force. W toczącej się wówczas w ruchu feministycznym debacie o seksualności, pornografii i prostytucji (sex wars) opowiedziała się po stronie „seksualnego radykalizmu”. W latach 90. założyła Network of East-West Women – organizację wspierającą ruchy i organizacje feministyczne w Europie Środkowej i Wschodniej.
Donatorom po dokonaniu dodatkowej wpłaty za przesyłkę 12,99 PLN zapewniamy wysyłkę ksiązki Ann Snitow "Feminizm Niepewności. Dziennik Rodzaju" , a po wpłacie powyżej 50 zł + opłaty pocztowe 13,5 PLN zapewniamy wysyłkę pakietu: "Nasze Ciała Nasze Życie" i "Feminizm Niepewności, Dziennik Rodzaju"
Osoby, które pragną aby wysłać do nich książki prosimy o dane do wysyłki: adresu i numeru telefonu na mail: [email protected]
tel 511 533 348
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!