id: k4k6p3

Market z używanymi rzeczami z recyklingu i pracownia warsztatowo - naprawcza

Market z używanymi rzeczami z recyklingu i pracownia warsztatowo - naprawcza

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 176 106 zrzutek i zebrali 1 227 906 266 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Nazywamy Gorzów To My i jesteśmy aktywnym stowarzyszeniem, które składa się z kilku zaangażowanych osób którym chce się działać na rzecz Gorzowa, powiatu gorzowskiego i jego mieszkańców. Jesteśmy oddolnym ruchem społecznym, który ma dość marazmu i szeroko pojętego marnotrawstwa.


Jesteśmy aktywni od ponad dwóch lat i dzięki dużej determinacji mamy za sobą kilka sukcesów w organizacji fajnych akcji jakie miały na terenie Gorzowa.

Teraz chcemy zdecydowanie rozwinąć skrzydła, dlatego ogłaszamy zbiórkę na:

Sklep z używanymi rzeczami z recyklingu i pracownię naprawczą.


Potrzebujemy funduszy na rozpoczęcie działań sklepu i warsztatowni, wynajęcie, eksploatację i adaptację lokalu. Potrzebne są również finanse na początkowe funkcjonowanie sklepu, pierwsze zbiórki i powiązane z tym koszty i prace. Z Waszą pomocą osiągniemy cel i zrobimy w Gorzowie miejsce do którego będzie po prostu miło przyjść.


Plan:

Chcemy otworzyć na terenie Gorzowa sklep z używanymi rzeczami z recyklingu, które otrzymamy od Was i warsztatownię w której będziemy "przywracać do życia" czyli remontować i naprawiać to co nadaje się do naprawy. Intensywnie myślimy również o tym, aby organizować edukacyjne i pragmatyczne warsztaty na terenie warsztatowni. Na pewno planujemy prowadzić spotkania integracyjne i rozwojowe wykłady poświęcone minimalizmowi, ekologii, czy zdrowym trybie życia.

Jako ludzie potrzebujemy integracji, dlatego przewidujemy warsztaty z szycia, naprawy rowerów, stolarskie, po angielsku i wile innych. Mamy zasoby energetyczne i mega fajnych ludzi z umiejętnościami za sobą, dlatego wiemy, że to wyjdzie.

k93505719de436cd.jpeg

Z wyprzedaży garażowej

z37d9fcfeb6d2328.jpegTu link do ostatniej wyprzedaży którą organizowaliśmy.


Tu link do innych: naszych akcjiSamo działanie sklepu:

Te przedmioty które dostaniemy od Was, będziemy sprzedawać w sklepie, aby działać intensywniej w terenie. Z otrzymanych funduszy za sprzedane w sklepie rzeczy, chcemy finansować kolejne nasze akcje społeczne dla mieszkańców Gorzowa i powiatu gorzowskiego: wyprzedaże, sprzątanie terenów zielonych, kina plenerowe, małe koncerty osiedlowe, czy spektakle teatralne w plenerze.

Organizacja wydarzeń i warsztatów sporo kosztuje i wymaga konkretnego zaangażowania wielu osób, dlatego potrzebujemy środków, aby kontynuować i intensywnie rozwijać wspomniane przedsięwzięcia. Mamy energię i chęci, kierujemy się ekologią, rozsądkiem i nie lubimy marnotrawstwa, jesteśmy kreatywni i lubimy wyzwania, a co najważniejsze nie boimy się walczyć o to co ważne.


af7a07ab2acac03d.jpeg

Sprzątanie Warty ze Stalą Gorzów i Stilonem - zebrane 4 tony śmieci

ub098ed8d2cf8c67.jpeg

Przekazanie rowerów i darów do Domu Dziecka w Dębnie

ned2c492de39527b.jpeg

e9ef45ea89653cc8.jpeg

Sprzątanie osiedla Piaski - zebrano 7 Ton śmieci dd2c49c59702d47c.jpeg

Sprzątanie Górczyna w dwóch akcjach, zebrane zostało 15 ton śmieci z terenów zielonych!

r32b7dadd7b39793.jpeg

Zbiórka darów koców i jedzonka dla zwierzaków.


Kupowanie towarów z drugiej ręki w 21 wieku, nie jest już powodem do wstydu, ale, co dla wielu z nas oczywiste, rozsądnym wyborem i najlepszym możliwym rozwiązaniem dla Ziemi i przyszłości ludzi. Od teraz to nie warunki ekonomiczne decydują o zakupach w sklepach z używanymi towarami, ale świadomość i mądrość kupujących myślących o tym co przed nami. Wiele osób dostrzega widoczną na każdym kroku degradację środowiska, związaną głównie z nadmierną konsumpcją i produkcją. Coraz głośniej mówi się o barbarzyńskim wykorzystywaniu ludzi przez korporacje, gdzie z jednej strony globu ludzie żyjący w nędzy pracują ponad siły za „kromkę chleba” dla wykorzystujących ich niedolę korporacji, a z drugiej strony naszej planety postępuje przerost konsumpcji i szaleństwo zaopatrywania się w niepotrzebny nam nadmiar. Niekontrolowane kupowanie wynika z otumanienia nas marketingową papką, powszechnie zwaną MODĄ. Nadkonsumpcja niszczy planetę, ale i zmienia nas jako ludzką społeczność. Zaprogramowano nas tak, że głównym motywem życia stało się dla nas nieustające kupowanie. Relacje cierpią, bo ciągle, gonimy, pracujemy, aby stale wydawać na rzeczy których nie potrzebujemy, by zaimponować tym wobec których mamy kompleksy, a którzy mają nas po prostu gdzieś...


Wyrzucamy taki wiele, posiadamy tak dużo, że nie wiemy co z tym wszystkim robić, jedni "chomikują" upychając po szafach, garażach, piwnicach, inni wyrzucają, a jeszcze inni próbują sprzedawać na wyprzedażach lub w necie. Część z nas ma samozaparcie i działała tak przez lata, inni szybko odpuszczają i tu właśnie wkraczamy my. Chcemy się zająć tymi którym trzeba pomóc w pozbywaniu się tego co im zalega, a szkoda im wyrzucić "bo nadaje się do użycia". Absolutnie nie warto marnować tego co można jeszcze wykorzystać, to po prostu nie ma sensu, to brak szacunku do ludzi pracy i naszej planety. My mamy pomysł jak to spożytkować i zrobić z tego nieco więcej. To zarys tego co chcemy zrobić.

Ktoś powie: "Zwariowali, chcą otworzyć sklep z tego co dadzą im ludzie" - otóż to, właśnie tak chcemy zrobić. Taki pomysł, ma wiele głębszych wątków, jednym z nich jest zyskiwanie świadomości tego co posiadamy w swoich zasobach, jak wiele z tego co kupiliśmy, nie przydało się nam i było zwykłym kompulsywnym, emocjonalnym kaprysem, za który po raz kolejny zapłaciliśmy...


Razem możemy zrobić wiele, wystarczy drobiazg. Zamiast wspierać kolejnym zakupem korporacje, pomóż nam zrobić coś co realnie przyczyni się do zmiany naszego miasta i powiatu na lepsze.

Jurek Owsiak pokazał, że można zrobić wiele dobrego kiedy działa się wspólnie. Razem możemy wiele!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!