id: k57f4v

Pomoc dla Marka i jego rodziny

Pomoc dla Marka i jego rodziny

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
43 102 zł z 30 000 zł
143%

Opis zrzutki

28 marca po długiej walce z Covidem zmarła Iwona Dziedzic – żona wieloletniego pracownika telewizji Teletop, dzisiejszej Telewizji Gorzów, Marka Dziedzica.

Marek to bohater drugiego planu. Od początku istnienia telewizji Teletop pracuje jako operator kamery, montażysta, człowiek od zadań specjalnych. Jego spokój, opanowanie i profesjonalizm dają energię i poczucie bezpieczeństwa wszystkim osobom, które się z nim spotykają.

Tego wspaniałego człowieka 28 marca dotknęła wielka tragedia. W wieku 45 lat zmarła jego żona, Iwona przegrywając walkę z koronawirusem. Marek pozostał sam z czwórką dzieci. Tym, którzy go nie znają chcemy powiedzieć, że jest to skromny, ciepły i pogodny człowiek. Od wielu lat razem z Iwoną tworzyli cudowne, zgodne małżeństwo. Wiemy, że na co dzień mierzyli się z wielkim wyzwaniem – opieką nad niepełnosprawnym, dziś 18-letnim synem Danielem. Daniel od urodzenia wymaga stałej opieki, 24 godziny na dobę, ze względu na porażenie mózgowe.

Marek nigdy nie narzekał, razem z żoną „dawali radę”, choć wychowanie i opieka nad czwórką dzieci była nie lada wyzwaniem. Dziś wiemy, że ten ciężar dla jednego człowieka to zbyt wiele. Chcemy pomóc Markowi, by mógł odnaleźć się w nowej, trudnej rzeczywistości. Chcemy, by Marek nadal mógł pracować i miał środki na zapewnienie opieki swojemu synowi Danielowi. Marzeniem Iwony było zapewnienie synowi profesjonalnej rehabilitacji. Własnymi środkami rodziców nigdy to się nie udało. Najstarsi synowie są już samodzielni, ale jako dwudziestolatkowie startują dopiero w dorosłe życie. Z Markiem pozostała dwójka – niepełnosprawny Daniel i 14-letnia Kamila. Chcemy, żeby Marek wiedział, że gdzieś obok jesteśmy jeszcze my – jego rodzina, przyjaciele, znajomi - ludzie, którzy w niego wierzą, są z niego dumni i z całej mocy pragną mu pomóc.

Dziękujemy za każdą wpłatę.


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 353

 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
RD
Robert Dwernicki
1 000 zł
PB
Paweł Borówko
1 000 zł
RK
Hosanna Gorzów
1 000 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
525 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MW
Mariusz W
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

721 900 zrzutek

i zebrali

498 411 368 zł

A ty na co dziś zbierasz?