id: k5bu5w

20 lat TPD Bytom - Przywróćmy świetlicy dawny blask

20 lat TPD Bytom - Przywróćmy świetlicy dawny blask

Nasi użytkownicy założyli 1 036 916 zrzutek i zebrali 1 106 446 949 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

TPD Bytom obchodzi swoje dwudziestolecie istnienia! Z tego też powodu chcemy zachęcić Państwa do wsparcia naszej świetlicy przy pomocy tej zrzutki.


Nasza świetlica skupia dzieci w różnym wieku, z różnych domów. Zdrowe jak i z problemami zdrowotnymi. Grzeczne jak i niegrzeczne. Dziewczynki jak i chłopaków. Niestety z roku na rok coraz trudniejsza sytuacja gospodarcza bardzo utrudnia nam skuteczne działanie. Dotacja od miasta, niestety pomimo tego, że jest, nie pozwala nam na pełne rozwinięcie skrzydeł i możemy tylko realizować nasze podstawowe działania. Chcemy, by świetlica działała znów tak jak chociażby 5-10 lat temu.


Świetlica jest miejscem, w którym w przyjaznej i miłej atmosferze, bezpiecznie i kreatywnie dzieci spędzają czas po szkole. Głównym zadaniem i celem placówki jest wsparcie dzieci i ich rodzin, wyrównywanie szans edukacyjnych, pomoc w odrabianiu zadań domowych oraz tworzenie warunków do nauki i zabawy. 


Podopieczni świetlicy wielokrotnie brali aktywny udział w licznych projektach, imprezach, wycieczkach, wyjściach do kina organizowanych w ramach działalności świetlicy. W ramach prowadzonych działań projektowych uczestnicy mają możliwość poznawania i poszerzenia wiedzy na temat profilaktyki uzależnień. Jak również udział w zajęciach artystycznych i plastycznych rozwijających talenty i pasje! Stawiamy na szeroką integracje dzieci i młodzieży w tym niepełnosprawnej poprzez wspólny aktywny udział w zabawach i zajęciach.


Zajęcia realizowane są według stałego harmonogramu, poczynając od odrabiania zadań domowych poprzez zajęcia wspierające i rozwijające zainteresowania.Za pieniądze ze zbiórki chcemy:

  • Przywrócić wyjazdy dla naszych wychowanków w różne miejsca. Bywaliśmy już w górach, w Kaletach, na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej i w wielu wielu innych miejscach.
  • Przywrócić jedzenie w TPD dla dzieci. Za czasów świetności nasza świetlica dawała dzieciom kanapki i bułki z wieloma dodatkami - niestety obecnie taka forma jest dla nas za droga, a wiemy jak dużą popularnością się cieszyła.
  • Wymienić wiele urządzeń AGD i RTV w naszej świetlicy - te które posiadamy są już stare i często zużyte.
  • Organizować wiele ciekawych warsztatów m.in Dogoterapię, Felinoterapię, czyli terapię z kotami, spotkania z psychologiem, zapraszać ciekawe osoby, Sprawić, by dzieci nie mogły się nudzić.
  • Założyć internet w świetlicy - niestety obecnie mamy tylko ten w telefonie naszych wychowawczyń, co bardzo utrudnia pracę - odnajdywanie projektów kolorowanek, odtwarzanie muzyki dla dzieci i filmów etc.
  • Zakupić nowy komputer stacjonarny do biura jako narzędzie do pracy i przygotowywania materiałów dla naszych wychowawczyń - nasz obecny ledwo zipie, a na pokładzie ma jeszcze Windowsa XP.
  • Zakupić nowe zestawy talerzy, kubeczków i innych produktów dla dzieci, by mogły jeść i pić w jeszcze lepszych warunkach.
  • Zaopatrzyć naszą lodówkę w podstawowe produkty dla dzieci - drobne przekąski, owoce, soki, wodę, tym samym kształtując zdrowe nawyki żywnościowe.
  • Naszym drobnym marzeniem jak i celem jest także odświeżyć w pełni naszą świetlicę - wyremontować łazienkę, zmienić kuchnię na nową, pomalować pomieszczenia.
  • Pieniądze chcemy również przeznaczyć na ewentualne koszty bieżące naszej świetlicy - chcielibyśmy zatrudnić dodatkowego wychowawcę, opłacić ewentualne rzeczy, które nie będziemy mogli opłacić z dotacji lub ich opłacenie wiązałoby się z przekroczeniem dotowanej kwoty na dane zadanie.Jak widać lista jest długa i niestety bardzo kosztowna. Dlatego też będziemy wdzięczni za każdą, nawet najmniejszą kwotę, byśmy mogli swoje 20 lat świętować tak jak należy - jako najlepsza i najstarsza świetlica środowiskowa w mieście. Żeby TPD Bytom było miejscem zabaw, ciekawych wyjazdów jak i możliwości zjedzenia i wypicia zdrowego posiłku.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!