id: k5x7mh

Retro Moto Trip Wyjazd WSKą na Nordkapp czerwiec- lipiec 2019

Retro Moto Trip Wyjazd WSKą na Nordkapp czerwiec- lipiec 2019

7 366 zł 
z 8 998 zł
81%
zakończona 22.08.2019r
76 
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Opis zrzutki

Cześć! Jestem Marcin. Daję starym motocyklom drugie życie i zachęcam wszystkich fanów starej motoryzacji, by nie trzymali swoich motocykli pod kocem, tylko wyjeżdżali na wyprawy i cieszyli się nimi. Obalam mit awaryjności WSK-i i pokazuję, że można tym motocyklem normalnie i ciekawie podróżować. Prywatnie jestem konstruktorem. Po pracy przeprowadzam renowacje i konserwacje motocykli. A tak całkiem prywatnie – jestem ojcem trzech córek, które w sumie mają 13 lat. Jak na razie na WSK przejechałem już około 10 000 km bez żadnych poważnych usterek i nie zamierzam na tym poprzestać. Może nawet pojadę nią na koniec świata!

WSKą na koniec świata?

pokażę tą WSKę świa

Przeprowadziłem renowacje i konserwacje a teraz...

Cel to Nordkapp

8000 km na WSK

Nordkapp, to najdalej wysunięty na północ przylądek norweski, na który można dostać się samochodem. Tu wody Oceanu Atlantyckiego mieszają się Oceanem Arktycznym, a latem słońce w ogóle nie chowa się za horyzont. Na Nordkapp pojadę, żeby napawać oczy surowym, arktycznym krajobrazem „końca świata” i zrobić sobie zdjęcie WSKi na punkcie widokowym ze słynnym metalowym globusem

Hel

maj 2018

Berlin

lipiec 2018

Praga

lipiec 2018

Organizuję zrzutkę na wyprawę WSK-ą na Nordkapp, by pochwalić się polską starą motoryzacją w świecie.

Moja przygoda z motoryzacją zaczęła się, kiedy miałem 9 lat. Wtedy dostałem swój pierwszy „poważny” motocykl, którym była motorynka. Już wtedy marzyłem o podróżach i liczyłem, ile pieniędzy będę potrzebował na wyjazd do Zakopanego. Lata spędzone z kumplami w garażu nad szukaniem iskry i ustawianiem zapłonu wydawały się normalnością.

Pamiętam pewien traumatyczny dla mnie dzień, kiedy mój tato sprzedał nasza MZ-tkę sąsiadowi za 100 zł. Byłem zdruzgotany – w przeciwieństwie do ojca, bo był pewien, że takich motorów będzie jeszcze wiele. Nie było...

Gdy dorosłem postanowiłem, że zakupię WSK-ę – kolejne spełnienie młodzieńczych marzeń. Jeździłem różnymi motocyklami, ale jazda nimi jest bardzo przewidywalna. Jedziesz z punktu A do punktu B i trzeba tylko pilnować drogi. Na WSK jest inaczej. Jazda jest spokojna, ciekawsza. Nie muszę kurczowo trzymać kierownicy i skupiać się na drodze. Mogę podziwiać widoki, zwiedzać w czasie jazdy. Przecież jadę w porywach do 70 km/h i unikam głównych dróg. Chyba że mocno mi się spieszy.

Kocham tak podróżować! Nie mogę nic zaplanować, bo nie wiem, co mnie może spotkać i o to w tym wszystkim chodzi. Ludzie, którzy mnie zatrzymują, są bardzo pozytywnie nastawieni, pomagają. Mam nadzieję, że doświadczyliście tego podróżując motocyklem.

W 2018 rozpocząłem projekt „WSK po stolicach Europy”. Podczas jednej podróży byłem w Berlinie i Pradze. W tym roku stawiam sobie wyżej poprzeczkę – wybieram się na przylądek Nordkapp.

Wiem, że będzie ciężko. Jest duże prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje, urwie, będę reperować w trasie.

Wiem też, że to będzie ciężkie fizycznie, bo komfort jazdy w tak daleką drogę jest wątpliwy. Mimo to klimat jazdy wynagradza to wszystko! Tak naprawdę istnieje tylko jeden poważny wróg tej wyprawy. Powoduje, że często mam wątpliwości i mam wrażenie, że lepiej było nie mówić nic nikomu i zostać w domu.

Ten wróg to czas...

Czas, który poświecę na wyprawę, jest wielką niewiadomą. Możliwe, że objadę w 4, a może w 6 tygodni. Ale co będzie, jak nie wrócę nawet po 8 tygodniach? Dlatego zdecydowałem się na zrzutkę – z odpowiedzialności za swoja 5-osobową rodzinę.

Pieniądze ze zrzutki poświecę na zakup sprzętu i paliwa na 8000 km. Nie zaryzykuję wygenerowania mojej rodzinie problemów finansowych.

Możesz mnie wesprzeć dowolną kwotą – każda złotówka się liczy. Pamiętaj, że wybierając kwotę z progów, które ustaliłem, odbierzesz prezenty. Koszulki, emaliowane kubki, a nawet wstęp na imprezę integracyjną dla fanów retro-moto, którą zorganizuję po powrocie.

Jeżeli mi się uda czuj się współodpowiedzialny za mój sukces, jeżeli mi się nie uda i nie dojadę to pamiętaj, że dzięki Twojej pomocy finansowej w ogóle podjąłem próbę.

Chcesz zobaczyć, czy motocykl da radę?

Zrzutka stworzona przez Marcina Wronę Podróżnika na retro motocyklach

Facebook

E-mail

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 76

SW
Sebastian Wawrzusiszyn
500 zł
P
Prokop
500 zł
KP
Konrad Puławski
500 zł
LB
Przemem
300 zł
TF
Tomasz Fajdek
200 zł
MW
Michał Wilk
200 zł
BG
Andrzej Gęborys
200 zł
M
Maniek
199 zł
KG
Konrad Gawron
199 zł
WT
Wojciech Traczyk
199 zł
Zobacz więcej

Komentarze 25

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 29 zł i więcej
Wskakuj do zamknietej grupy na FB i śledź na żywo moją trasę

Wesprzyj moją wyprawę i wskakuj do zamkniętej grupy na FB gdzie dostaniesz możliwość śledzenia mojej trasy na żywo.  W grupie będą transmisję na żywo i sesji pytań i odpowiedzi dotyczące motocykla WSKi lub trasy.

rozwiń

wybrano 20 razy

przewidywana dostawa: 11 marca, 2019

Wybieram
Wpłać 69 zł i więcej
Odbierz koszulkę + dostep do grupy

Wesprzyj mnie kwotą min 69 zł a z przyjemnością wyślę Ci koszulkę, która została zaprojektowana specjalnie na wyprawę. Oczywiście otrzymasz też dostęp do zamkniętej grupy na FB.

rozwiń

wybrano 16 razy

przewidywana dostawa: 15 kwietnia, 2019

Wybieram
Wpłać 129 zł i więcej
Zestaw Kubek emaliowany plus koszulka

Wow to na serio duża pomoc z twojej strony w zamian wysyłam ci zestaw Retro Moto Trip 2019.  Koszulkę plus kubek i zestaw naklejek Oczywiście możesz też dołączyć do grupy na FB.

rozwiń

wybrano 5 razy

przewidywana dostawa: 15 kwietnia, 2019

Wybieram
Wpłać 199 zł i więcej
Zestaw Reto Moto Trip plus impreza integracyjna

Super duże wsparcie, po wyprawie organizuję imprezę podsumowującą wyjazd  dla fanów Retro Moto Trip  Spotkanie przewiduję w sierpniu. Oczywiście zgarniasz nagrody z niższych progów.

rozwiń

wybrano 12 razy

Wybieram
Wpłać 599 zł i więcej
Logo towojej firmy na kufrach

Bardzo mi pomogłeś teraz ja chce Ci się odwdzięczyć prześlij do mnie swoją firmową naklejkę a pojedzie ze mną na Nordkapp i będzie na zdjęciach i video z podróży. Oficjalnie podziękuję ci nie raz na moich mediach społecznościowych. Oczywiście odbierasz też prezenty z niższych progów dla ciebie i osoby towarzyszącej.

rozwiń

Nasi użytkownicy założyli

799 472 zrzutki

i zebrali

619 158 774 zł

A ty na co dziś zbierasz?