Aktualności5

 • uaacb37d599c4406.jpegSzkoła nr 4 w Ostrołęce, Szkoła Wyspa JP II w Warszawie i Szkoła w Tymiankach Buciach zostały dzisiaj obdarowane laptopami.

  Czytaj więcej
 • Kolejne laptopy dotarły do Fundacji Salvatti.pl z firmy AMSO. Pojadą m.in. do szkół w Tymiankach Buciach i Ostrołęce. Dziękujemy DARCZYŃCOM. Czekaja szkoły w Sierpcu, Rumii, Warszawie i wiele innych. Codziennie spływają kolejne zapotrzebowania. Robimy, co w naszej mocy, by pomóc uczniom. Akcja trwa! Dołączajcie!

  Czytaj więcej
 • b5d68f8ae2323321.jpeg

  Czytaj więcej
 • b54b0533c9555232.jpegDzięki wsparciu firmy AMSO już przekazaliśmy komputery trzem szkołom: w Lublinie, Ożarowie Mazowieckim i w Ołtarzewie.

  Czytaj więcej
 • ma3b8e6b7ef03131.jpeg

  Czytaj więcej

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutkiCzas pandemii koronawirusa. Nauczanie on-line w szkołach podstawowych wystartowało 25 marca 2020 r. niestety, wielu uczniów, szczególnie w małych miejscowościach - choć ma dostęp do internetu, nie ma w domu komputerów, a jeśli jest jeden, to zajmują go rodzice na pracę zdalną. To poważny problem, który wielu dzieciom uniemożliwi efektywne korzystanie z lekcji. Dlatego chcemy zakupić 100 laptopów dla 10 szkół! Następnie szkoły udostępnią laptopy najbardziej potrzebującym.


Jak działamy?


Jesteśmy w kontakcie z dyrektorami szkół, szczegółowo analizujemy sytuację. Zakupione laptopy przekażemy szkole, która rozdysponuje je wśród najbardziej potrzebujących uczniów.


Wzruszyła nas historia Mateusza. Poznajcie go i pomóżcie!
Mateusz i jego koledzy nie mają szans na edukację on-line.


Nauczyciele biją na alarm! W wielu szkołach dzieci nie mają komputerów.


Szkoła w Tymiankach Buciach, w powiecie ostrowskim, w województwie mazowieckim liczy 25 uczniów.

- Musimy przejść na system nauczania zdalnego. Komputery, które posiadaliśmy w sali informatycznej wydałam nauczycielom. W piątek przeprowadziłam wywiad telefoniczny ze wszystkimi rodzinami, z których pochodzą nasi uczniowie. Niestety, 2 rodziny w ogóle nie mają sprawnego komputera w domu, w trzech rodzinach jest jeden komputer na więcej niż troje dzieci. Zatem pięć nowych komputerów, które moglibyśmy pożyczyć rodzinom w zupełności by nam wystarczyły do zorganizowania i prowadzenia lekcji on-line dla wszystkich uczniów. Nauczyciele sugerowali, aby rodziny same kupiły dzieciom komputery. Taki komputer to wydatek rzędu minimum 1500 zł, a wszyscy rodzice boją się, czy utrzymają swoje miejsca pracy - mówi Małgorzata Ostrowska, dyrektor szkoły.


Wspiera nas firma AMSO, lider rynku poleasingowego sprzętu komputerowego dla firm, instytucji, klientów indywidualnych.

j9fa2599bdb199f1.pngOdkąd uruchomiliśmy akcję, zaczęły docierać wciąż nowe prośby:

 • Pani Marlena ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Ostrołęce:

Marlena Hrycyna Marlena Hrycyna Sama prawda. W mojej klasie 5 dzieci nie ma potrzebnego sprzętu do nauki. Pomysł świetny. Gratuluję.


 • S. Alicja ze szkoły w Pruszkowie: "moja klasa nie ma komputerów w domu".


 • Pani Maryla: "moja rodzina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji materialnej i zdrowotnej. Nie mamy pieniędzy na życie i opłaty dlatego zgłaszamy się do Państwa z prośbą o pomoc w rozwiązaniu naszej trudnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, my i nasze dzieci"

 

Bardzo dziękujemy za wszelkie wpłaty i udostępnienia. Każda kwota pomoże Mateuszowi i innym dzieciom zdobywać wiedzę w tym trudnym, nieprzewidywalnym czasie!


Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti.pl działa od 2008 r. Wspieramy edukację na całym świecie, pomagamy w sytuacji klęsk żywiołowych, kryzysów i epidemii. Los dzieci i młodzieży jest naszą największą troską. W 2018 r. dla polskiej młodzieży wraz z Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej oraz Uniwersytetem Morskim w Gdyni organizowaliśmy Rejs Niepodległości. Teraz chcemy ułatwić młodym Polakom naukę w godnych warunkach. Więcej informacji o nas na: www.salvatti.pl


vf3d98b95a47058f.jpeg


Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

MONIKA MOSTOWSKA, wiceprezes Fundacji: [email protected], tel. 698 815 636

JERZY LIMANÓWKA, prezes Fundacji: [email protected], tel. 602 336 106


Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 58

LJ
Lidia J. Luba
4 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
BP
Błażej Pannert
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
JW
Jolanta Wołos
200 zł
TP
TP_
200 zł
Mirosław Łobiński
100 zł
MK
Maciej Krojec
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 • Marlena Hrycyna

  Z całego serca popieram akcę Państwa Fundacji #LaptopDlaUcznia. Wielu uczniów zdalne nauczanie przerosło, Wielu z nich, mimo że bardzo chciałoby się uczyć, nie może, bo po prostu nie ma na czym. Jedyny kontakt ze swiatem to często telefon rodzica. Pomóżmy wszystkim dzieciakom odkrywać ćwiat, wzbogacać swoją wiedzę i stawać się lepszymi ludźmi. Dajmy wszystkim równe szanse. Zachęcam do przyłączenia się do tej niezwykle potrzebnej akcji. Pamiętajcie - każda złotówka się liczy, a na Was liczą dzieci. Udostępniajcie i pomagajcie.

Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

739 734 zrzutki

i zebrali

523 192 272 zł

A ty na co dziś zbierasz?